12.11.2018

Grali wypożyczeni

Na boiskach 1, 2 i 3 ligi zaprezentowało się 8 zawodników wypożyczonych z Arki do innych klubów. Jeden z nich wpisał się na listę strzelców.

Fortuna 1 liga

Na zapleczu Ekstraklasy z dobrej strony pokazał się Maksymilian Hebel, który pojawił się na murawie w 63 min. meczu Bytovii Bytów z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a Hebel wpisał się na listę strzelców w 75 min., gdy zdobył bramkę na wagę remisu dla zespołu z Bytowa. Było to dla niego trzecie trafienie w sezonie (liga, PP).

W zakończonym wynikiem 2:0 dla gospodarzy meczu ŁKS-u Łódź z Chrobrym Głogów od pierwszej minuty wystąpiło dwóch zawodników wypożyczonych z Arki do zespołu z Głogowa. Oskar Repka rozegrał całe spotkanie na środku obrony, a skrzydłowy Jakub Bach spędził na murawie 45 minut i w przerwie został zmieniony przez Rafała Maćkowskiego. W tym spotkaniu w składzie Chrobrego zabrakło trzeciego z Arkowców - Szymona Nowickiego.

Oskar Repka

W przegranym meczu Garbarni Kraków ze Stalą Mielec (1:6) nie wystąpił Mateusz Węsierski.

Po 18. kolejkach Bytovia Bytów zajmuje 8. miejsce w tabeli, Chrobry jest 10., Garbarnia zamyka ligową stawkę. W tym roku zespoły w 1. lidze rozegrają jeszcze 3 serie spotkań.

2 liga

W ten weekend na boiskach 2 ligi oglądaliśmy tylko jednego zawodnika, który został wypożyczony z Arki na ten szczebel rozgrywek. Był nim Oskar Ryk, który rozpoczął w pierwszym składzie mecz wyjazdowy mecz Gryfa Wejherowo z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zakończyło się wygraną łęcznian 2:1, a Ryk został zmieniony w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Oskar Ryk

Oskar Ryk

W tej kolejce nie zagrali: Szymon Więckowicz, Oskar Sikorski (obaj Gryf Wejherowo), Jakub Wawszczyk (Radomiak), Mikołaj Gabor (Olimpia Grudziądz), a spotkanie Olimpii Elbląg, czyli drużyny Bartosza Nowickiego, zostało odwołane.

W 2 lidze Radomiak jest wiceliderem, Olimpia Grudziądz zajmuje 4. miejsce, Gryf jest 13., a Olimpia Elbląg zamyka tabelę. Podobnie jak w 1 lidze, także drugoligowcy rozegrają jeszcze trzy kolejki ligowe w 2018 roku.

3 liga

W 3 lidze z kompletu punktów cieszyli się Maciej Kozakowski i Krzysztof Krakowiak w barwach KP Starogard. Ich zespól rozgromił Bałtyk Koszalin aż 5:0, a nasi zawodnicy rozegrali po 45 minut. Kozakowski zagrał w pierwszej połowie, a przerwie spotkania zmienił go Krakowiak.

Wybierz obszar
Maciej Kozakowski

Krzysztof Krakowiak

Bez punktów wrócili z Kalisza zawodnicy Raduni Stężyca, którzy ulegli miejscowemu Włókniarzowi 0:3. W tym spotkaniu od 52 min. w barwach Raduni wystąpił Jakub Kłosowski, dla którego był to powrót do gry po kontuzji. Na murawie nie oglądaliśmy zaś drugiego z Arkowców - Adriana Polańskiego.

Jakub Kłosowski

Piąty występ w sezonie zanotował natomiast Dorian Affeld. Nasz zawodnik wszedł na boisku w 88 min. meczu Chemika Bydgoszcz z Górnikiem Konin. Chemik przegrał to spotkanie 1:3.

Dorian Affeld

Po 15. kolejkach drużyny w składzie z wypożyczonymi z Arki zawodnikami zajmują następujące miejsca w tabeli: Radunia Stężyca - 4. pozycja, KP Starogard - 6. pozycja, Chemik Bydgoszcz - 18. miejsce.

Kolejne występy naszych zawodników już w najbliższy weekend.