02.09.2018

Grali wypożyczeni

Kolejne mecze rozegrali zawodnicy wypożyczeni z Arki do klubów 1, 2 i 3 ligi. Na murawie zaprezentowało się 7 naszych piłkarzy. W 3 lidze bramkę zdobył Jakub Kłosowski, a asystę zanotował Maciej Kozakowski.

Fortuna 1 liga

Już w piątek mecz ligowy rozegrał Chrobry Głogów. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego przegrali na wyjeździe z Odrą Opole 0:3. W tym spotkaniu zagrał z jeden z trzech zawodników wypożyczonych z Arki do Chrobrego.

Szymon Nowicki pojawił się na murawie w drugiej połowie tego spotkania, zmieniając w 66 min. Rafała Maćkowskiego. Dla naszego 19-letniego skrzydłowego był to mecz nr 6 w bieżącym sezonie, a zarazem pierwszy, w którym wszedł z ławki rezerwowych.

2 liga

W sobotę w 2 lidze mecze rozegrały Radomiak Radom i Olimpia Elbląg. W pierwszej z tych drużyn zagrał Jakub Wawszczyk, a w drugiej Bartosz Nowicki.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.Wawszczyk utrzymuje pewne miejsce w wyjściowym składzie i rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym 0:0 przez Radomiak meczu wyjazdowym ze Stalą Stalowa Wola. Tym razem występował on na pozycji lewego pomocnika.

Bartosz Nowicki

Z kolei Nowicki pojawił się na boisku w 82 min. spotkania Olimpii Elbląg z GKS-em Bełchatów, gdy zmienił Antona Kołosowa. Niestety po ostatnim gwizdku Bartosz nie mógł mieć dobrego nastroju, gdyż mecz zakończył się wygraną zespołu z Bełchatowa 1:0.

Na zakończenie kolejki w 2 lidze Gryf Wejherowo stanął przed trudnym zadaniem, gdyż zmierzył się z prowadzącą w tabeli Siarką Tarnobrzeg.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a 90 minut w barwach Gryfa rozegrał bramkarz Szymon Więckowicz

3 liga

W 5. kolejce 3 ligi (grupa II) zwycięstwa odniosły drużyny, w których występują zawodnicy wypożyczeni z Arki.

Radunia Stężyca odniosła piątą z rzędu wygraną w lidze i prowadzi w tabeli z kompletem punktów. W sobotę pokonała u siebie Wierzycę Pelplin 2:0, a jednym z głównych autorów tego zwycięstwa był Jakub Kłosowski, który rozegrał 90 minut w tym spotkaniu.

Kłosowski po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie Raduni. W 30 min. udowodnił, że była to dobra decyzja trenera Stencla, zdobywając bramkę na 1:0 dla swojego zespołu.

Na drugim miejscu w tej grupie 3 ligi plasuje się KP Starogard Gdański z 13 pkt. na koncie. W tej kolejce podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego wygrali 2:0 z Gwardią Koszalin.  W tym meczu wystąpili obaj zawodnicy wypożyczeni z Arki do Starogardu Gdańskiego.

Wybierz obszar

Maciej Kozakowski po raz kolejny rozegrał pełne 90 minut i w drugim spotkaniu z rzędu zanotował asystę. W 56 min. po jego długim wyrzucie z autu piłkę do siatki skierował Filip Sosnowski, ustalając wynik meczu na 2:0.

Udział w wygranej miał też Krzysztof Krakowiak, który pojawił się na murawie w 63 min. tego spotkania i obejrzał żółtą kartkę. Był to dla niego trzeci występ w sezonie.

Następne mecze naszych wypożyczonych już w weekend 8-9 września.