TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
grandprixgdyni

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

20.05.2018

Sezon za nami: Legia mistrzem. Beniaminek w pucharach.

Zakończyły się rozgrywki sezonu 2017/2018. Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia, chociaż na najważniejsze oficjalnie musieliśmy czekać nieco dłużej.

 

Przerwane spotkanie Lecha z Legią w Poznaniu zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Legii. Tym samym po wygranej 2:0 na boisku i walkowerze Legia została mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu.

 

  ***

 

Decyzja Komisji Ligi została podana o 21.30 w komunikacie:

 

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.

Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

 

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.

 

  ***

 

Wicemistrzem jest Jagiellonia, która pokonała Wisłę Płock 2:1. Trzecie miejsce zajął Lech Poznań, a czwarte dające udział w europejskich pucharach przypadło w udziale beniaminkowi Górnikowi Zabrze, który wygrał u siebie z Wisłą Kraków 2:0.

 

W meczu decydującym o 7 lokacie Korona przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2.

 

W sobotę poznaliśmy drugiego spadkowicza. Piast pewnie u siebie wygrał z Bruk Betem 4:0 i pozostał w Ekstraklasie. 9 miejsce zajęła Cracovia mimo porażki z Pogonią u siebie 1:4. Dzięki temu szczecinianie wyprzedzili Arkę, która przegrała ze Śląskiem u siebie 0:1. Lechia zremisowała z Sandecją 1:1.

 

 

Wyniki 37.kolejki Lotto Ekstraklasy:

 

Grupa B:

 

19 maja 2018, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 0-1 Śląsk Wrocław
Daniel Łuczak 1

Arka: 1. P?vels Šteinbors - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj (31, 8. Marcus Vinícius), 28. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 22. Maciej Jankowski, 4. Dawid Sołdecki, 14. Michał Nalepa (81, 13. Grzegorz Piesio), 10. Mateusz Szwoch - 9. Rubén Jurado (57, 11. Rafał Siemaszko).

Śląsk: 1. Jakub Wrąbel - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 11. Mateusz Cholewiak - 7. Jakub Kosecki, 31. Maciej Pałaszewski, 21. Tim Rieder, 29. Arkadiusz Piech (64, 25. Adrian Łyszczarz), 26. Daniel Łuczak (90, 17. Mariusz Pawelec) - 9. Marcin Robak (82, 23. Sebastian Bergier).

żółte kartki: Szwoch, Sołdecki - Tarasovs, Robak, Kosecki, Celeban.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
widzów: 6222.

-----------------------------------------------------------------------

19 maja 2018, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-4 Pogoń Szczecin
Krzysztof Piątek 45 (k) - Kamil Drygas 9, Adam Frączczak 20, 60, 78

Cracovia: 30. Adam Wilk - 20. Niko Datković, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 33. Kamil Pestka (61, 3. Michal Sipľak) - 11. Mateusz Wdowiak, 8. Milan Dimun, 19. Javi Hernández, 44. Nicolai Brock-Madsen, 7. Antonini Čulina (46, 87. Diego Ferraresso) - 99. Krzysztof Piątek (87, 9. Michał Rakoczy).

Pogoń: 26. Jakub Bursztyn - 24. David Niepsuj, 40. Sebastian Walukiewicz, 25. Lasza Dwali, 15. Hubert Matynia - 9. Adam Frączczak, 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas, 55. Sebastian Kowalczyk (71, 8. Dawid Błanik), 18. Adam Buksa (81, 29. Marcin Listkowski) - 93. Łukasz Zwoliński (66, 59. Adrian Benedyczak).

żółte kartki: Helik, Dytiatjew - Hołota, Matynia, Niepsuj, Walukiewicz.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 2193.

----------------------------------------------------------------------- 

19 maja 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 4-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Mateusz Mak 23, Martin Bukata 35, Saša Živec 78, Gerard Badía 90

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 5. Marcin Pietrowski - 19. Mateusz Mak (70, 3. Denis Gojko), 82. Martin Bukata, 16. Patryk Dziczek, 33. Tomasz Jodłowiec, 12. Saša Živec (87, 21. Gerard Badía) - 27. Michal Papadopulos (75, 10. Karol Angielski).

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 17. Bartosz Szeliga, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 2. Vit?lijs Maksimenko - 20. Szymon Pawłowski (81, 28. Łukasz Piątek), 5. Vlastimir Jovanović, 6. Rafał Grzelak, 30. Florin Purece (53, 10. Samuel Štefánik), 18. Bartosz Śpiączka (6, 7. Roman Gergel) - 21. Vladislavs Gutkovskis.

żółte kartki: Sedlar, Czerwiński, Dziczek.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 6249.

----------------------------------------------------------------------- 

19 maja 2018, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-1 Sandecja Nowy Sącz
Flávio Paixão 56 - Wojciech Trochim 29

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 20. Adam Chrzanowski, 25. Michał Nalepa, 5. Steven Vitória, 77. Rafał Kobryń - 17. Lukáš Haraslín (77, 96. João Oliveira), 16. Ariel Borysiuk, 31. Florian Schikowski (46, 6. Simeon Sławczew), 9. Patryk Lipski, 21. Sławomir Peszko - 29. Mateusz Żukowski (52, 28. Flávio Paixão).

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 77. Jakub Bartosz, 4. Alexandru Benga, 5. Dawid Szufryn, 22. Patrik Mráz - 20. Adrian Danek, 28. Michal Piter-Bučko, 33. Bartłomiej Kasprzak (84, 66. Damir Šovšić), 10. Wojciech Trochim (90, 55. Hubert Maślanka), 29. Pawło Ksionz - 26. Filip Piszczek (73, 8. Maciej Małkowski).

żółte kartki: Nalepa, Kobryń - Mráz, Benga, Bartosz.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 12 080.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Grupa A:

 

20 maja 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-1 Wisła Płock
Ivan Runje 44, Cillian Sheridan 65 - José Kanté 35

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień (70, 23. Piotr Wlazło), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (76, 28. Karol Świderski), 9. Arvydas Novikovas (90, 14. Marek Wasiluk) - 18. Cillian Sheridan.

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca - 77. Konrad Michalak (77, 96. Jakub Łukowski), 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 23. Semir Štilić (68, 19. Kamil Biliński), 7. Nico Varela - 29. José Kanté.

żółte kartki: Burliga, Kwiecień, Sheridan - Štilić, Stefańczyk, Furman, Uryga, Varela.
czerwona kartka: Dominik Furman (82. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 20 086.

-----------------------------------------------------------------------

20 maja 2018, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2 (0:1) zweryfikowany jako walkower 0:3
Domagoj Antolić 9, Michał Kucharczyk 69

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 13. Nikola Vujadinović, 77. Piotr Tomasik (71, 34. Tymoteusz Klupś) - 10. Darko Jevtić, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski, 29. Kamil Jóźwiak (61, 17. Maciej Makuszewski) - 32. Christian Gytkjær.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 20. Marko Vešović, 34. Iñaki Astiz, 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk - 18. Michał Kucharczyk, 6. Chris Philipps, 26. Cafú (60, 22. Kasper Hämäläinen), 7. Domagoj Antolić, 53. Sebastian Szymański - 32. Miroslav Radović (72, 14. Adam Hloušek).

żółte kartki: Jóźwiak, Majewski.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 27 617.

Mecz przerwany w 76. minucie przy stanie 0-2 z powodu obrzucenia murawy przedmiotami przez kibiców gospodarzy.

-----------------------------------------------------------------------

 

20 maja 2018, 18:00 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 2-0 Wisła Kraków
Szymon Matuszek 32, Igor Angulo 87

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz - 7. Rafał Kurzawa, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 97. Daniel Smuga (74, 18. Wojciech Hajda), 11. Daniel Liszka (65, 9. Damian Kądzior) - 17. Igor Angulo.

Wisła: 1. Julián Cuesta - 19. Tomasz Cywka, 27. Marcin Wasilewski (77, 23. Paweł Brożek), 15. Zoran Arsenić, 5. Jakub Bartkowski - 8. Tibor Halilović, 16. Nikola Mitrović, 20. Vullnet Basha (83, 21. Petar Brlek), 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz (75, 26. Kamil Wojtkowski) - 10. Carlitos.

żółte kartki: Wieteska, Bochniewicz, Żurkowski, Hajda - Basha, Llonch, Wojtkowski, Brożek.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 24 563.

-----------------------------------------------------------------------

20 maja 2018, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 0-2 Zagłębie Lubin
Patryk Tuszyński 9, 69

Korona: 25. Matthias Hamrol - 21. Łukasz Kosakiewicz, 4. Piotr Malarczyk, 19. Ken Kallaste - 22. Ivan Jukić (56, 15. Piotr Pierzchała), 13. Oliver Petrak, 31. Zlatko Janjić, 10. Nabil Aankour, 2. Krystian Miś (67, 16. Wiktor Długosz) - 89. Elia Soriano, 9. Nika Kaczarawa (76, 20. Michał Dziubek).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 11. Bartłomiej Pawłowski, 19. Filip Jagiełło, 28. Mateusz Matras (59, 16. Paweł Żyra), 18. Filip Starzyński (64, 99. Bartosz Slisz), 14. Łukasz Janoszka (80, 77. Łukasz Moneta) - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Kaczarawa, Dziubek, Aankour - Matras.

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 6268.

 

 tr, składy:90minut.pl

 

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony