05.05.2018

Pogoń - Arka 3:2. Szczecin wciąż zaczarowany.

Arka wciąż nie poznała smaku zwycięstwa w Szczecinie. Dziś dwukrotnie doganiała wynik, ale na trzeciego gola Pogoni już nie znalazła odpowiedzi. Pogoń wygrała 3:2 i wyprzedziła Arkę w tabeli. Informacją dnia jest jednak pewne już utrzymanie Arki w Lotto Ekstraklasie!

34. kolejka Lotto Ekstraklasy

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia  3:2 (1:1)

Bramki: Drygas 33', Frączczak 56', Buksa 82' - Szwoch 40'(k), Jurado 63'

Pogoń: Załuska - Nunes, Rudol, Dvali, Niepsuj (84' Rapa) - Delev, Hołota, Murawski, Frączczak - Drygas (53' Piotrowski) - Rasmussen (46' Buksa)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Socha (71' Siemaszko), Sambea (46' Sołdecki), Bogdanov, Warcholak (55' Piesio) - Szwoch - Jurado.

Żółte kartki: Drygas, Hołota - Helstrup, Socha, Marciniak, Jurado (2x), Piesio
Czerwona kartka: Jurado (90' za dwie żółte)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 10 199

0 min - czy trener Leszek Ojrzyński i jego współpracownicy zdołali wykasować z głów swoich podopiecznych porażkę z finału Pucharu Polski i w pełni skoncentrować na dzisiejszym meczu z Pogonią? To pytanie zadają sobie dziś wszyscy kibice Arki.

0 min - patrząc na skład, który dziś wystawił szkoleniowiec Arki, gołym okiem widać, że postanowił zabezpieczyć dziś boczne strefy boiska. Postawienie na Sochę i Warcholaka na bokach pomocy to próba zamknięcia skrzydeł Pogoni.

0 min - najbardziej wysuniętym napastnikiem będzie dziś Ruben Jurado.

0 min - w Niecieczy dziś Sandecja ograła Piast Gliwice. Ten wynik oznacza..., że Arka ma już pewne utrzymanie w Lotto Ekstraklasie!

0 min - przed meczem minuta ciszy poświęcona zmarłemu niedawno najwybitniejszemu byłemu koszykarzowi ze Szczecina, Pawłowi Waniorkowi.

1 min - gramy! Zaczęli gospodarze.

2 min - ładne prostopadłe podanie Sambei do Jurado, ale z tej akcji będzie tylko rzut rożny.

3 min - dobre dośrodkowanie Bogdanova, ale nie udało się stworzyć pozycji strzeleckiej.

4 min - znów prostopadłe podanie do Jurado, który po dojściu do linii końcowej próbował zacentrować przed bramkę, ale uczynił to nieprecyzyjnie.

6 min - kolejny korner dla Arki, próbował uderzyć głową Marcjanik, lecz bez skutku.

9 min - nieźle wyglądała akcja Arki, tyle tylko, że wychodzący na czystą pozycję Marciniak był za ostatnim obrońcą.

15 min - Delew szukał wysokim podaniem w nasze pole karne głowy Drygasa, ale nie była to dokładna centra. Akcja wyglądała naprawdę groźnie.

17 min - najpierw Marciniak, a po chwili Marcjanik przerywają akcje zawodników Pogoni.

22 min – bardzo  ładna akcja Arki! Warcholak pognał lewą stroną i zagrał w pole karne, gdzie wbiegał Socha i zabrakło mu centymetrów, aby skierować piłkę do bramki!

27 min – zamieszanie w polu karnym Arki, ale wybijamy piłkę. Po chwili jednak mamy analizę VAR!

27 min – … i rzut karny dla Pogoni! Żółta kartka dla Helstrupa za faul na Drygasie! Kartka także dla Jurado za odkopnięcie piłki.

29 min - do piłki podchodzi Frączczak, który ma szansę na siódmego gola przeciwko Arce!

30 min - nie ma gola! Kapitalnie broni Steinbors!

33 min - gol dla Pogoni... Dośrodkowanie z lewej strony w nasze pole karne spadło pod nogi Sambei, ten jednak źle interweniuje, a z prezentu korzysta Drygas!

36 min – żółta kartka dla Drygasa za faul na Jurado.

37 min – niecelnie strzelał z dystansu Warcholak.

39 min – i mamy rzut karny dla Arki! Tym razem Jurado faulowany w polu karnym Pogoni! Faulował Delev!

40 min  - Szwoch i… gol! Pewny strzał Mateusza z jedenastu metrów! Lekko podcięta piłka wpadła do siatki!

44 min - Arkowcy przerwali groźnie zapowiadający się atak Pogoni.

45+1 min - Delew wymaga interwencji masażystów po starciu z Warcholakiem.

PRZERWA - pierwsza połowa ze wskazaniem na Arkę. To nasz zespół był więcej w posiadaniu piłki i częściej gościł pod bramką przeciwnika. Niestety to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie i to mimo zmarnowanej okazji z rzutu karnego. Steinbors obronił jedenastkę, ale trzy minuty później skapitulował po strzale Drygasa. Dobra postawa Arki została jednak nagrodzona pięć minut przed przerwą, gdy po faulu na Jurado w polu karnym Pogoni z rzutu karnego nie pomylił się Szwoch.

46 min - Arkowcy wznowili spotkanie.

46 min – mamy zmianę w obu zespołach. Za Yannicka Sambeę wszedł Dawid Sołdecki, a za Rasmussena pojawił się Buksa.

46 min - żółta kartka dla Sochy. Tadka zabraknie w meczu z Cracovią.

48 min - mogła być doskonała okazja dla gospodarzy, gdyby nie faul Marciniaka tuż przed linią pola karnego! Żółta kartka dla naszego obrońcy i rzut wolny dla Pogoni.

49 min - rzut wolny wykonał Nunes, a Steinbors znów świetnie interweniuje!

50 min - Drygas fauluje Warcholaka i jest bliski drugiej żółtej kartki. Kartki brak, ale nie wiadomo, czy Warcholak będzie mógł kontynuować grę.

53 min - trener Pogoni przestraszył się kolejnej kartki dla Drygasa i zmienia go Piotrowski.

55 min - zmienia także Leszek Ojrzyński. Za utykającego Warcholaka wchodzi Piesio.

56 min - kat Arki doczekał się swojego gola... Frączczak doskonale wykorzystał dośrodkowanie Nunesa w pole karne. Jego strzał głową był nie do obrony dla Steinborsa i mamy znów prowadzenie Pogoni!

60 min - nienajlepsze dośrodkowanie Marcjanika, bo piłka wpada w ręce Załuski.

63 min - gooolll dla Arki! Ależ fantastyczny strzał Rubena Jurado! Hiszpan uderzył nie do obrony z okolicy narożnika pola karnego!

64 min - rozochocił się Jurado! Znów strzał z dystansu Hiszpana, ale tym razem niecelny. Niewiele brakowało!

67 min - Dvali zainicjował atak gospodarzy. Na lewym skrzydle odnalazł się Nunes, który zagrał w pole karne, piłka została wybita, lecz pod nogi Piotrowskiego. Ten uderzył z dystansu wysoko ponad bramką!

70 min - Piesio wycięty z lewej strony pola karnego Pogoni. Żółta kartka dla Hołoty.

71 min - rzut wolny wykonał Szwoch, lecz nie udało się stworzyć zagrożenia bramce Załuski.

71 min - Siemaszko wszedł na boisko za Sochę.

73 min - groźny strzał z powietrza Deleva! Piłka posłana z 17 metrów przeszła tuż nad naszą bramką, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Pogoni.

74 min - bez zagrożenia dla naszej bramki po stałym fragmencie dla gospodarzy.

77 min - Niepsuj w bardzo efektownej akcji. Na szczęście Buksa był na pozycji spaloniej przy podaniu obrońcy Pogoni.

82 min - gol dla Pogoni! Po rzucie wolnym Steinbors wybił piłkę, ale za sprawą Hołoty znów powróciła w naszą szesnastkę, a tam Buksa wiedział, co z nią zrobić!

84 min - Rapa za Niepsuja w zespole Pogoni.

86 min - Steinbors górą w pojedynku z Piotrowskim! Arka się odsłoniła próbując po raz trzeci wyrównać rezultat.

88 min - duża okazja przed Marcjanikiem! Niestety nasz stoper został zablokowany w momencie strzału z 6 metrów! Idealnie wyłożył mu piłkę Siemaszko.

90 min - Murawski marnuje idealną okazję po podaniu Deleva!

90+1 min - druga żółta kartka dla Jurado! Grający dobre zawody Hiszpan musi szybciej opuścić boisko!

KONIEC - sporo emocji dostarczyło spotkanie w Szczecinie. Niestety bez happyend'u dla żółto-niebieskich, bo o jedno trafienie lepsi okazali się gospodarze, a na dodatek kończyliśmy spotkanie w dziesiątkę, ponieważ w minutę Jurado zarobił dwie żółte kartki.