18.04.2018

Juniorzy starsi Arki lepsi od Salosu Szczecin.

W zaległym meczu 20. kolejki grupy zachodniej CLJ Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Salos Szczecin 2:0 (1:0). Obie bramki  dla naszej drużyny zdobył Jan Łoś, a dwie asysty zanotował Krzysztof Krakowiak.

Centralna Liga Juniorów U19 - 20. kolejka (mecz zaległy)

Salos Szczecin - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Łoś 2 (30', 46')

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Lisiecki, Lengiewicz, Polański (81’ Blok), Szałecki, Nowicki, Młyński (65’ Sławek), Gniadecki (78’ Gułajski), Ryk (74’ Markiewicz), Łoś

Przez cały mecz Arka posiadała przewagę i stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Przed przerwą dogodną sytuację miał Ryk, ale bardzo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. Dwukrotnie powstrzymał on także strzały Łosia. W 30 min. golkiper ze Szczecina był jednak bezradny, po tym jak Łoś wykorzystał dokładne dośrodkowanie Krakowiaka i uderzył skutecznie głową, nie dając szans na skuteczną interwencję.

Początek drugiej połowy ułożył się idealnie dla Arki, która już po minucie podwyższyła prowadzenie. Druga bramka była niemal kopią akcji, po której padł pierwszy gol. W pole karne dośrodkowywał ponownie Krakowiak, a Łoś głową dopełnił formalności. Arka do końca kontrolowała przebieg spotkania, grała dojrzale i stworzyła sobie okazje do zdobycia kolejnych bramek. Wynik jednak nie uległ już zmianie i żółto-niebiescy pokonali Salos 2:0.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo, tym bardziej, że osiągnęliśmy je w dobrym stylu. Przez cały mecz kontrowaliśmy to, co działo się na boisku. Chłopaki zagrali bardzo dojrzale i odpowiedzialnie. Po wysokim zwycięstwie w sobotę nad Miedzią Legnica 8:0, u wielu zespołów młodzieżowych wkradłaby się zbytnia pewność siebie, która może zgubić drużynę w następnym meczu. Jestem bardzo zadowolony, że zawodnicy pokazali duży profesjonalizm, który będzie procentował w przyszłości.