15.04.2018

Efektowne zwycięstwa juniorów Arki!

To był udany weekend dla naszych drużyn juniorskich, które wygrały swoje mecze, nie tracąc w nich żadnej bramki. Juniorzy starsi rozgromili Miedź Legnica 8:0, a młodsi pokonali na wyjeździe Błekitnych Wronki 3:0.

Centralna Liga Juniorów U19  - 23. kolejka

Arka Gdynia - Miedź Legnica 8:0 (2:0)

Bramki: Łoś 4 (34', 62' 66', 70'), Młyński 2 (52', 57'), Lisiecki 16', Ryk 68'

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Blok (70' Lengiewicz), Lisiecki, Polański (65' Rumiński), Szałecki, Nowicki (60' Pek), Młyński (77' Wojtkowski), Sławek, Ryk, Łoś

Nasi juniorzy starsi zagrali bardzo dobry mecz, pokazali dużą skuteczność i wysoko wygrali z Miedzią Legnica. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Arki 2:0. W 16 min. po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Lisiecki, a w 34 min. wynik po składnej akcji podwyższył Łoś. Pod koniec tej części gry goście mieli dogodną sytuację, ale zawodnik przyjezdnych nieczysto uderzył w piłkę.

Po zmianie stron do siatki trafił zawodnik Miedzi, ale był na spalonym i sędzia nie uznał gola.  W 52 min. największym sprytem w polu karnym wykazał się Młyński, podwyższając wynik na 3:0. Trzecia bramka podłamała gości, którzy w odstępie 13 minut stracili jeszcze pięć bramek. W 57 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Młyński. W 62, 66 i 70 min. swoją drugą, trzecią i czwartą bramkę w meczu zdobył Łoś. Jego trafienia przedzielił jeszcze gol Ryka, który pokonał bramkarza rywali w 68 min.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Bardzo cieszy wysokie zwycięstwo i dobra skuteczność. Przed meczem na pewno nikt nie przewidywał tak wysokiej wygranej. Legnica w pięciu poprzednich meczach 3 razy wygrała i 2 razy zremisowała z czołowymi zespołami ligi: Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Miedź miała swoje sytuacje pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej, gdy zdobyła bramkę ze spalonego. Nie wiadomo jakby się mecz potoczył, gdyby przeciwnik zdobył kontaktową bramkę. Zawsze trzeba szanować przeciwnika i grać do końca. Wraz z całym sztabem jestem zadowolony, że stworzyliśmy dużo sytuacji i zagraliśmy skutecznie.

W najbliższym tygodniu Arka rozegra dwa spotkania na wyjeździe. W środę w zaległym meczu zmierzy się w Szczecinie z Salosem, a w niedzielę zagra w Zielonej Górze z Falubazem.

Centralna Liga Juniorów U17 - 6. kolejka

Błękitni Wronki - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Bohm 22', Faltyński 71', Kamiński 79'

Arka: Molenda - Branicki, Kosmala, Talaśka, Wiśniewski, Zbiranek (41' Wojda), Bohm, Urbański (56' Jahn), Stępień (65' Obłąkowski), Faltyński (72' Rudowski), Kamiński

Nasi juniorzy młodsi kontynuują świetną passę w lidze. Dzisiaj pokonali Błękitnych Wronki 3:0, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy starali się szybko zdobyć bramkę. Arkowcy odparli ataki Błękitnych i w 22 min. sami objęli prowadzenie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym piłkę otrzymał Bohm i mocnym strzałem pokonał bramkarza z Wronek.

W drugiej części żółto niebiescy przejęli inicjatywę i stworzyli kilka ciekawych sytuacji. W 71 min. na uderzenie z dystansu zdecydował się Faltyński, a piłka po rykoszecie wylądowała w bramce Błękitnych. Na minutę przed końcem wynik meczu na 3:0 dla Arki ustalił orzgrywający bardzo dobry mecz Kamiński.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Błękitni postawili nam dziś trudne warunki, więc tym bardziej cieszą 3 punkty. W każdym meczu zmiennicy dają nam jakość i dziś było podobnie. Na pochwale zasługuje młodszy zawodnik Bartek Kamiński, ktory rozegrał bardzo dobre zawody. Mam nadzieje, że bramka, którą zdobył zwiększy jego pewność siebie.

Po tym spotkaniu Arka jest liderem swojej grupy Centralnej Ligi Juniorów U17. W następną sobotę żółto-niebieską zakończą pierwszą rundę rozgrywek meczem w Gdyni z Pogonią Szczecin.