12.03.2018

Arka -Bruk-Bet Termalica 4:0. Efektowny pierwszy raz w tym roku!

Po czterech kolejnych porażkach w Gdyni z zespołem Niecieczy, Arka wreszcie zwycięska. Gdynianie wygrali z Bruk-Bet Termaliką 4:0, a nasi kibice doczekali się pierwszej wygranej w 2018 roku i pierwszych goli przy Olimpijskiej. Premierowych trafień w Arce doczekali się Piesio i Jankowski.

27. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica  4:0 (3:0)
Bramki: Szwoch 22'(k), Jurado 30', Jankowski 35', Piesio 75'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Zarandia (80' Kun), Bogdanov, Nalepa, Szwoch (62' Piesio) - Jankowski, Jurado (68' Sołdecki)

Bruk-Bet: Mucha - Szeliga, Toivio, Putivcev, Maksimenko (46' Pawłowski) - Miković, Kupczak,  Piątek, Stefanik (65' Ianku), Gergel - Gutkovskis (75' Guba)

Żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Miković, Putivcev

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 4546

0 min - w pierwszym składzie Arki ponownie sporo zmian. Tym razem decyzją trenera Ojrzyńskiego zagramy dwoma napastnikami, którymi będą dziś Jurado i Jankowski. W odwodzie na ławce m.in. Rafał Siemaszko.

0 min - do drugiej linii powrócili Bogdanov i Zarandia. Od ławki rezerwowych tym razem mecz rozpoczną Piesio i Sołdecki.

0 min - dziś bez porównania przyjemniejsza pogoda od tej, która towarzyszyła spotkaniu z Piastem Gliwice. Temperatura sięga ok. 6 st.C i jest zupełnie bezwietrznie. Można z przyjmnością mecz oglądać i grać w piłkę.

0 min - najskuteczniejsi piłkarze Bruk-Bet Termaliki to Łukasz Piątek (6 goli) i Samuel Stefanik (3 gole).

0 min - rota. Obie drużyny wyszły na murawę, Arka oczywiście na żółto-niebiesko, a goście na pomarańczowo.

0 min - w roli kapitana Michał Marcjanik. Losowanie zadecydowało, że pierwszą połowę będziemy grać na bramkę przed trybuną "Górka".

1 min - zaczęła Arka.

2 min - pierwsza okazja Arki! Dalekie zagranie Bogdanova, strącił piłkę Jankowski, po czym przejął ją Zarandia. Gruzin zabrał się z piłką w pole karne, przepchnął obrońcę i oddał strzał z ostrego kąta, który wyraźnie minął światło bramki Jana Muchy!

4 min - pierwsza wrzutka Warcholaka z autu w pole karne. Marcjanik doszedł do piłki, ale nie był w stanie oddać groźnego strzału! Mucha spokojnie chwycił futbolówkę.

6 min - teraz fura szczęścia przy Arce! Szybka akcja skrzydłem Gergela, zagranie przed bramkę dociera do Gutkovskisa, który z siedmiu metrów kopnął wysoko ponad naszą poprzeczką!

8 min - Maksimienko sfaulował przy linii bocznej Zarandię. Bogdanov będzie dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry.

9 min - nic z tego nie wyszło. Kontrować próbowali za to goście, lecz źle wyprowadzili piłkę.

11 min - tym razem piłkę zza linii bocznej z prawej strony wrzucał Zbozień. Znów byliśmy bliscy jej przejęcia, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z Arkowców.

15 min - próbowaliśmy wykorzystać błąd niecieczan przy wyprowadzeniu piłki na ich połowie. Wszystko zakończyło się zbyt lekkim strzałem Jurado zza pola karnego.

16 min - Nalepa fauluje rywala tuż przy linii bocznej naszego pola karnego i otrzymuje żółtą kartkę.

17 min - Stefanik centruje z rzutu wolnego, na szczęście wybijamy piłkę poza szesnastkę.

19 min - rzut z autu w pole karne wykonał Warcholak. Walczył o piłkę Bogdanov, lecz bezskutecznie.

20 min - dwie dobre akcje Arki po obu stronach pola karnego. Najpierw spod linii końcowej dogrywać próbował Warcholak, chwilę później z przeciwległej strony Jurado. W obu przypadkach piłka nie spadła na nogę żadnego z Arkowców przed bramką niecieczan.

21 min - Zbozień faulowany w polu karnym! Sędzia wskazuje na wapno!

22 min - Szwoch... i goolll!! Pewny strzał Mateusza z 11 metrów! Tak padł pierwszy gol przy Olimpijskiej w 2018 roku!

25 min - miał okazję Szwoch na groźne dośrodkowanie z prawego skrzydła. Tym razem nie udało się to zagranie Mateuszowi.

29 min - Kupczak fauluje Zarandię i znów przed szansą na dośrodkowanie z rzutu wolnego staje Bogdanov.

29 min - Ukrainiec szukał podaniem w polu karnym Helstrupa, ale ten nie wywalczył sobie pozycji do strzału!

30 min - gooolll dla Arki! Fantastyczne dośrodkowanie Zarandii spada na głowę Jurado na 5 metrze, a uderzenia Hiszpana Mucha nie miał większych szans obronić!!!

32 min - indywidualna akcja zakończona strzałem z 23 metrów Warcholaka. Piłka minęła bramkę gości o ok. metr.

35 min - i 3:0!!! Kapitalnie zabrał się z piłką Jankowski, wpadł z nią w pole karne i mimo ostrego kąta i asysty obrońcy, strzałem po ziemi pokonał Muchę! Podanie do "Jankesa" poszło od Mateusza Szwocha.

37 min - Jurado sam na sam z Muchą... i górą tym razem bramkarz Bruk-Betu!

38 min - Mucha ponownie ratuje swój zespół! Indywidualna akcja Nalepy, który dobiegł z piłką do 16 metra i uderzył na bramkę! Bramkarz z kłopotami odbija to uderzenie!

41 min - tym razem umiejętnościami popisał się Steinbors! Z lewej strony na szósty metr zacentrował Miković, a nasz bramkarz "na refleks" odbił strzał głową Gutkovskisa!

42 min - żółta kartka dla Szwocha.

44 min - na boisku leży Bogdanov i zobaczymy, czy będzie mógł kontynuować grę.

45 min - Ukrainiec wraca na boisko.

PRZERWA - koncertowa połowa w wykonaniu żółto-niebieskich. W bardzo ważnym meczu wreszcie wróciła do gdynian skuteczność i dokładność w rozegraniu piłki w ofensywie. Wynik otworzyliśmy po rzucie karnym, a od tego momentu akcje Arki zaczęły się coraz lepiej zazębiać i raz po raz pod bramką Muchy było bardzo groźnie. Zespół z Niecieczy miał również dwie dobre okazje do zdobycia gola, ale skuteczność zawiodła Gutkovskisa. Zwłaszcza pierwsza sytuacja jest godna uwagi, bo mogła dać gościom prowadzenie.

46 min - zmiana w zespole Jacka Zielińskiego. Na boisko wchodzi Szymon Pawłowski, który zastąpił Maksimienkę.

46 min - sprytne podanie z wolnego od Bogdanova do Zbozienia. Ostatecznie rzut rożny dla Arki.

47 min - wybronili się goście z tego stałego fragmentu wykonanego przez Bogdanova.

48 min - Stefanik spróbował strzału z 18 metrów. Piłka dotknęła jeszcze Gutkovsisa, ale ten był na pozycji spalonej.

49 min - szybka akcja Bruk-Betu, którą dwukrotnie strzałami z dystansu chcieli kończyć goście. Uderzenia Pawłowskiego i Szeligi były jednak blokowane.

52 min - zbyt mocna centra Warcholaka wzdłuż 5 metra. Szkoda, bo czyhał już tam na piłkę Jurado.

56 min - bardzo słaba próba strzału z dystansu Pawłowskiego.

57 min - z problemami, ale jednak skutecznie wyszli z piłką ze swojego pola karnego goście po wrzutce z autu Warcholaka.

58 min - mogło być 3:1. Gergel znalazł się z piłką z prawej strony naszej szesnastki i dogrywał na wchodzącego środkiem Gutkovskisa. Napastnik Bruk-Betu okazał się o ułamek sekundy spóźniony!

60 min - niecelny strzał zza pola karnego oddał Piątek.

60 min - kolejną idealną okazję zmarnowali goście! Łukasz Piątek na pełnej prędkości wpadł w nasze pole karne i uderzył z lewej strony w kierunku bliższego słupka. Steinbors znów świetnie się spisał i odbił piłkę, ale ta znów wpadła pod nogi Piątka, ten ją zagrał na 10 metr, gdzie czekał na nią Gergel. Słowak fatalnie spudłował!

62 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Szwocha wszedł Piesio.

65 min - teraz zmienia trener Zieliński. Schodzi Stefanik, a za niego wchodzi Ianku.

67 min - Miković ogląda żółtą kartkę za faul na Bogdanovie.

68 min - druga zmiana trenera Ojrzyńskiego. Za Jurado wszedł Sołdecki.

69 min - potężny pocisk Mikovića z dystansu. Nieznacznie niecelny!

70 min - w odpowiedzi świetna akcja Arki. Zarandia doskonale uruchomił na lewym skrzydle Piesio, który zagrał pod bramkę gości w kierunku Jankowskiego, ale nie zdążył tym razem nasz napastnik!

72 min - żółta kartka dla Putivceva.

74 min - Steinbors pewnie broni strzał Pawłowskiego, który sfinalizował szybki atak zespołu z Niecieczy.

75 min - Piesio! Gol! Piesio przejął piłkę w środku boiska i pomknął na bramkę Muchy, a tuż po wejściu w pole karne uderzył mocno i wprost do siatki!

78 min - kolejna kontra Arki. Znów Piesio przed szansą, ale tym razem uprzedził go wracający obrońca.

80 min - Bogdanov z rzutu rożnego... oddał strzał! Mucha z trudem przerzucił ją nad bramkę!

80 min - Kun zmienia Zarandię. To ostatnia zmiana w Arce.

81 min - Steinbors przejmuje piłkę po zagraniu wzdłuż linii końcowej Mikovića

82 min - kontra Arki. Jankowski najpierw nieudanie próbował podawać do wychodzącego na pozycję Kuna, a po chwili sam uderzył z okolicy narożnika pola karnego!. Mucha popełnił błąd, ale piłka minęła jego bramkę!

87 min - Nalepa fauluje Pawłowskiego w odległości ok. 32-33 metrów od własnej bramki. Będzie rzut wolny.

88 min - strzał Toivio zatrzymuje się na murze naszych obrońców.

90+1 min - rzut rożny dla Arki. Bogdanov w narożniku.

90+1 min - wybijają piłkę obrońcy z Niecieczy.

KONIEC - w pełni zasłużone, efektowne zwycięstwo Arki. Do trzech bramek w pierwszej połowie, po zmianie stron gdynianie dorzucili jeszcze jedno trafienie za sprawą Piesio. Bruk-Bet był dziś nieskuteczny zarówno w ofensywie, jak i pod własną bramką, co żółto-niebiescy wykorzystali w stu procentach. Do górnej ósemki tracimy jeden punkt.