11.03.2018

Remis, porażka i wygrana juniorów.

Pierwsze mecze ligowe w tym roku rozegrali nasi juniorzy. Starsi zremisowali z liderem Śląskiem Wrocław 1:1, a młodsi minimalnie przegrali z Lechią Gdańsk 1:2. Zwycięstwo w derbach odnieśli natomiast zawodnicy SI Arka, którzy rywalizują w CLJ U15.

Centralna Liga Juniorów U19 - 18 kolejka

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: Łoś 28 - Boruń 62'

Arka: Krzepisz - Sławek, Lengiewicz, Lisiecki, Grabowski (46' Gniadecki), Szałecki, B.Nowakowski, Gułajski (68' Wójtowicz), Polański, Ryk, Łoś

Drużyny Arki i Śląska stworzyły ciekawe, stojące na wysokim poziomie widowisko. W pierwszej połowie przewagę posiadali żółto-niebiescy. W 28 min. Łoś znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem i celnym strzałem dał Arce prowadzenie. Dobre sytuacje w tej części gry mieli jeszcze Ryk i ponownie Łoś. Śląsk największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie goście grali bardziej agresywnie, ale to Arka jako pierwsza miała szansę po strzale Nowickiego. Niestety w 62 min. zawodnicy Śląska przejęli piłkę na połowie Arki i po szybkiej akcji doprowadzili do remisu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, chociaż oba zespoły walczyły o zwycięstwo. W 71 min., po indywidualnej akcji Szałeckiego, uderzał Ryk, ale jego próba została zablokowana. Z kolei po uderzeniach  gości dwukrotnie kapitalnie interweniował Krzepisz.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Patrząc na cały mecz, myślę że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Szkoda trochę trzech niewykorzystanych sytuacji przy wyniku 1:0. Gdybyśmy strzelili drugą bramkę na 2:0, już byśmy nie wypuścili zwycięstwa. Mecz był prowadzony w szybkim tempie i trzymał w emocjach do samego końca. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu, która napawa optymizmem na dalszą cześć rundy.

Centralna Liga Juniorów U17- 1 kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: 16', 68' (k.) - Urbański 60'

Arka II: Lewandowski - Branicki, Wojda, Zbiranek, Bohm (56' Kosmala), Stępień (49' Kamiński), Faltyński (49' Urbański), Talaśka, Wiśniewski, Młyński, Szaflarski

Mecz dużo lepiej rozpoczęli żółto-niebiescy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i groźnie atakowali. W 8 min.  polu karnym faulowany był Wiśniewski i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Faltyński, ale bramkarz wyczuł jego zamiary i obronił strzał.W 16 min. "Lechiści" mieli rzut rożny, a po zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników gospodarzy skierował piłkę do siatki.

W drugiej części Arka starała się odwrócić losy meczu i udało jej się to w 60 min. po celnym strzale i bramce Fabiana Urbańskiego. Radość jednak nie trwała zbyt długo, niespełna 10 minut później Lechia wykorzystała rzut karny i zdobyła zwycięską bramkę.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Szkoda wyniku, bo dobrze weszliśmy w ten mecz. Również w samej końcówce mieliśmy trzy bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki Jednak wyśmienicie bronił bramkarz, albo piłka minimalnie mijała bramkę.

Centralna Liga Juniorów U15- 1 kolejka

Lechia Gdańsk - SI Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: 30' - Zaryczański (k) 51', Kozłowski 84'

Młodsi koledzy z SI Arka Gdynia w ramach CLJ U-15 pokonali Lechię na boisku w Sopocie 2:1 po golach Oskara Zaryczańskiego i Nikodema Kozłowskiego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry!