25.01.2018

Patryk Kun nadal skuteczny.

Arka Gdynia przegrała w środę z Worskłą Połtawa. Kolejny rywalem gdynian będzie Siłeks Kratowo, drużyna z Macedonii.

Trener Leszek Ojrzyński postanowił pierwszy raz tej zimy skorzystać przy okazji sparingu z Pavelsa Steinborsa. Zagrał ponadto pauzujący ostatnio Antoni Łukasiewicz. Nadal nie mogli wystąpić Yannick Sambea i Rafał Siemaszko.

Trzeci zespół ligi ukraińskiej okazał się dla żółto-niebieskich wymagającym przeciwnikiem i Steinbors miał sporo pracy. Rywal Arki już w 10 min. objął prowadzenie, gdy łotewskiego bramkarza z kilku metrów pokonał Vladyslav Kulach. Ten sam napastnik groźnie strzelał głową także chwilę później, jednak Steinbors w dobrym stylu zastopował to uderzenie.

Arka najlepszą okazję do wyrównania miała tuż przed przerwą. Najpierw jednak strzał Michała Marcjanika został zablokowany, a dobitka Damiana Zbozienia poszybowała nad poprzeczką. Ukraińcy podwyższyli natomiast już dziewięć minut po wznowieniu gry. Steinborsa po składnej akcji z bliska pokonał Denys Vasin. Arka zniwelowała rozmiary porażki w 78 min. za sprawą Patryka Kuna.

Skrzydłowy ekipy Leszka Ojrzyńskiego przyjął piłkę w polu karnym i technicznym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Worskły. Dla Kuna było to już czwarte trafienie w zimowych sparingach, co sprawia, że legitymuje się obecnie imponującą średnią jednego gola na mecz. W Arce drugi raz zagrał testowany napastnik z Meksyku, Enrique Esqueda. Tym razem nie wpisał się jednak na listę strzelców.

Członkowie sztabu szkoleniowego żółto-niebieskich nadal będą przyglądać się temu zawodnikowi i zdecydują za kilka dni, czy podpisać z nim kontrakt.

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1:2 (0:1) 0:1 Vladyslav Kulach (10), 0:2 Denys Vasin (54) 1:2 Patryk Kun (78)

Arka I połowa: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Łukasiewicz - Łoś, Bogdanov, Szwoch, Zarandia - Esqueda

Arka II połowa: Steinbors - Socha, Marcjanik (67' Zbozień), Helstrup, Marciniak - Nalepa - Piesio, B.Nowicki, Krivets, Kun - Żebrakowski.

Worskła Połtawa I połowa: Szust - Sapaj, Czyżow, Giorgadze, Perduta, Szarpar, Czesnakow, Rebenok, Kułacz, Kobachidze, Wasin.

Worskła Połtawa II połowa: Szust - Dediajew, Giorgadze, Dallku (65’ Ostapenko), Sapaj, Czesnakow (78’ Sydorenko), Krawczenko, Odariuk, Kadimjan, Wasin (72’ Szapował), Kołomojeć.