25.11.2017

Arka - Sandecja 5:0! Najwyższe zwycięstwo w historii!

Arka odniosła najwyższe w historii zwycięstwo w Ekstraklasie! Pięć goli zaaplikowali żółto-niebiescy Sandecji Nowy Sącz, z czego aż cztery w pierwszej połowie spotkania. Dwukrotnie pomógł w tym system VAR, który dostrzegł dwa zagrania ręką w polu karnym przyjezdnych.

17. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz  5:0 (4:0)
Bramki: Jurado 5', Szwoch 13'(k), Krivets 15', Szwoch 43'(k), Marciniak 47'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia (62' Nowicki), Krivets, Szwoch, Piesio (87' Kun) - Jurado (75' Siemaszko)

Sandecja: Gliwa - Basta, Szufryn, Krachunov, Mraz (46' Małkowski) - Baran, Piter Bucko - Danek, Trochim (46' Dudzic), Brzyski - Kolev (71' Kasprzak)

Żółte kartki:

Sędzia:  Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Widzów: 5064

0 min - zbudowani świetnym występem we Wrocławiu Arkowcy przystępują do walki o drugie kolejne zwycięstwo. Sandecja, z którą dziś przyjdzie się nam zmierzyć, to rywal bardzo niewygodny, choć od siedmiu kolejek nie potrafiący wygrać meczu.

0 min - trener Ojrzyński nie burzy tego co funkcjonowało dobrze. Zdecydował się zaledwie na jedną korektę. Za Nowickiego w pierwszej jedenastce zameldował Luka Zarandia.

0 min - w drugiej kolejce sezonu, gdy w Niecieczy byliśmy podejmowani przez Sandecję, padł bezbramkowy remis, a sytuacji w meczu zbyt dużo nie było. Dziś liczymy, że spotkanie będzie zgoła inne.

0 min - jak już pisaliśmy na naszej stronie, Sandecja w Gdyni jeszcze nigdy nie wygrała w meczu ligowym. Oby tak pozostało także po meczu, który przed nami.

0 min - zagrożeni pauzą w następnym meczu spośród grających dziś z Sandecją, są dwaj Arkowcy: Michał Marcjanik i Damian Zbozień.

0 min - spotkanie niestety toczyć się będzie w złych warunkach pogodowych. Pada gęsty deszcz, a murawa jest grząska.

0 min - drużyny przy akompaniamencie Roty wyszli na murawę. Arka na żółto-niebiesko, goście w biało czarnych pasach. W roli kapitana Arki - Antoni Łukasiewicz.

1 min - rozpoczęli goście.

2 min - pierwszy strzał gości zza pola karnego. Niecelnie uderzał Kolev po dość przypadkowej akcji.

3 min - bardzo ładna akcja Zarandii i precyzyjne dośrodkowanie Gruzina na głowę Szwocha. Ten oddaje celny strzał, ale pewnie obroniony przez Gliwę.

5 min - goooolll dla Arki!!! Jurado w sytuacji sam na sam pokonuje Gliwę! Fenomenalne podanie Szwocha z pierwszej piłki!

7 min - stały fragment Sandecji. Dośrodkowanie w pole karne wypiąstkowane przez Steinborsa.

8 min - ależ zamieszanie w naszym polu karnym! Wydawało się, że Kolev był na spalonym, ale gra było kontynuowana! Steinbors broni strzał z bliska!

10 min - Doskonałe uderzenie Zarandii zza pola karnego, ale Gliwa odbija to na rzut rożny!

11 min - sędzia sprawdza sytuację w polu karnym Sandecji! Była ręka obrońcy gości?

12 min - karny dla Arki! Szufryn zagrał ręką!

13 min - Mateusz Szwoch i... gooollll!!! 2:0 dla Arki!

15 min - goooollll dla Arki!!! Krivets! Doskonała kontra Arki! Wybita piłka z pola karnego Arki dociera do Zarandii, ten wykłada piłkę nadbiegającemu Białorusinowi i Gliwa znów bezradny w sytuacji sam na sam!

17 min - niesamowity początek meczu w wykonaniu naszej drużyny. W idealny sposób wykorzystują trudne warunki panujące na murawie. Grają szybko i dokładnie, a przede wszystkim skutecznie!

23 min - rzut rożny dla Sandecji, w narożniku boiska Brzyski.

23 min - i było groźnie! Piłka spadła na nogę Pitera Bućko, ale ten ją tylko trącił, więc Steinbors mógł ją złapać na linii bramkowej!

24 min - w odpowiedzi świetna sytuacja gdynian! Jurado przebił się w pole karne i spod linii końcowej zagrywał na piąty metr do Szwocha, ten chciał piętą skierować piłkę do siatki, ale ta sztuka się nie udała!

27 min - kolejne idealne podanie Szwocha, tym razem 40 metrowe w kierunku Marciniaka! Adam zabrał się z piłką w pole karne i zagrał w poprzek do wbiegającego Krivetsa, ale... piłka zatrzymała się w błocie! Ależ szkoda, bo to była ogromna szansa na czwarte trafienie!

30 min - znów błoto na boisku odegrało decydującą rolę, tym razem w naszym polu karnym. Marciniak podawał do Łukasiewicza, ale piłka zwolniła na błocie i nieomal padła łupem rywali!

31 min - Krivets zagrał dobra piłkę z rzutu rożnego, górą jednak nowosądeczanie.

34 min - róg dla Arki wywalczony przez Szwocha. W narożniku Krivets.

34 min - ponownie poradzili sobie goście z naszym rzutem rożnym.

35 min - rzut z autu Zbozienia w pole karne i było znów groźnie! Przedłużył piłkę Łukasiewicz i niewiele zabrakło, a udałoby się nam oddać strzał z 10 metrów!

36 min - Marciniak świetnie blokuje uderzenie Basty.

39 min - sędzia znów sprawdza zagranie ręką w polu karnym Sandecji! Centrował Zbozień, a piłka została podbita... ręką?

42 min - długo to trwało, ale mamy karnego!!! Znów system VAR zadecydował naprawia błąd sędziów na boisku!

43 min - i znów Mateusz Szwoch... i gooollll!!! Gliwa wyczuł strzał Mateusza, ale ten był bardzo precyzyjny i nie do obrony!

45+2 min - kolejna kontra Arki mogła zakończyć się bramką! Gdyby tylko Piesio nie zagrał zbyt mocno do wybiegającego na czystą pozycję Zbozienia!

PRZERWA - cóż można napisać o pierwszej połowie, jeśli po jej zakończeniu prowadzimy 4:0? Oczywiście same komplementy pod adresem zespołu Ojrzyńskiego, który cały czas parł do przodu i prowokował do błędu rywali. Dwukrotnie sędzia nie dostrzegł zagrań ręką w polu karnym obrońców Sandecji, ale dostrzegł to sędzia obsługujący system VAR i przywrócił sprawiedliwość. Arka gra szybko i dokładnie, nie ma na to rady beniaminek z Nowego Sącza.

46 min - dwie zmiany w Sandecji. Weszli Dudzic i Małkowski za Mraza i Trochima.

47 min - i gooollll dla Arki!!! Marciniak strzałem głową pokonał Gliwę po wrzucie z autu Zbozienia! ten element mamy dopracowany do perfekcji!

49 min - Brzyski centrował z rzutu wolnego, piłka wpadła do naszej bramki, ale bramka nie uznana, bo sędzia dostrzegł pozycję spaloną jednego z zawodników gości.

53 min - strzał z 25 metrów Barana z dużym spokojem broni Steinbors.

55 min - zza pola karnego strzelił Szwoch, lecz Gliwa nie dał się tym razem zaskoczyć.

57 min - kapitalne podanie Jurado do wbiegającego między obrońców Piesio! Zabrakło decyzji Grześka o strzale, ale zdążył jeszcze zagrać wzdłuż bramki Gliwy, gdzie niestety nie miał szans dobiec Zarandia...

60 min - i znów świetna akcja Arki! Tym razem Jurado oszukał obrońców i poszukał podaniem Zarandię, który przejąłby podanie w polu karnym, ale przeszkodziło mu... błoto.

62 min - pierwsza zmiana w Arce. Nowicki wchodzi za Lukę Zarandię, który zagrał dziś naprawdę świetne spotkanie. A Nowicki zbiera kolejne doświadczenie na boiskach Lotto Ekstraklasy.

64 min - bardzo słaba próba dośrodkowania Brzyskiego z rzutu wolnego.

65 min - a tymczasem przestało padać.

67 min - idealna centra Zbozienia spod linii bocznej! Jurado między dwoma obrońcami oddaje strzał głową, ale Gliwa był dobrze ustawiony!

68 min - Szwoch został sfaulowany 25 metrów od bramki Gliwy. Będzie okazja dla Arki na szóstego gola!

69 min - zły strzał Krivetsa z wolnego. Piłka minęła bramkę Gliwy w odległości ok. 2 metrów.

70 min - jakieś problemy ma Kolev, który bez kontaktu z żadnym z Arkowców upadł na murawę.

71 min - Kasprzak wszedł na boisko za kontuzjowanego Koleva.

72 min - iznów idealną piłkę w pole karne posłał Zbozień! Nowicki miał wymarzoną okazję na premierowe trafienie w Ekstraklasie, bo sięgnął piłkę głową, ale minimalnie spudłował!

75 min - wchodzi na boisko Siemaszko. Schodzi Ruben Jurado.

76 mi - Siemaszko i Nowicki wdali się w walkę z obrońcami Sandecji w ich polu karnym, ale jest faul naszego zawodnika.

77 min - wyszliśmy znów z kontrą, ale dał sobie wybić piłkę spod nóg Szwoch tuż przed polem karnym.

79 min - tym razem goście z Nowego Sącza wybronili się z rzutu z autu Zbozienia, choć z problemami, bo musieli blokować silny strzał Krivetsa zza pola karnego.

81 min - ma swoje okazje Nowicki, aby pójść z kontrą, ale brakuje mu jeszcze ogrania, bo albo za mocno sobie wybija piłkę, albo daje się zatrzymać obrońcy, albo niepotrzebnie fauluje.

86 min - rzut rożny dla gości. Piesio wybija piłkę.

90 min - trzy minuty doliczone.

90+1 min - świetne podanie od Kuna do Nowickiego w pole karne, ale Szymon znów nie poradził sobie z obrońcą Sandecji.

KONIEC - w drugiej połowie Arkowcy dołożyli jedno trafienie i w ten sposób sprawili, że nasz zespół odniósł najwyższe zwycięstwo w Ekstraklasie w historii naszego klubu. Dziś zagraliśmy skutecznie i szybko, wykorzystywaliśmy wszystkie błędy rywali. Goli mogło być więcej, ale po takim występie grzechem byłoby narzekać.