29.10.2017

Legia - Arka 2:0. Szkoda szansy.

Nie udało się tym razem odnieść sukcesu w Warszawie. Legia wygrała 2:0, choć do utraty pierwszej bramki to Arka była zespołem lepszym i gdyby nie zawiodła jej skuteczność, spotkanie mogło potoczyć zupełnie inaczej. Porażka z Mistrzem Polski jednak ujmy nie przynosi i teraz trzeba skoncentrować się na meczu derbowym.

14. kolejka Lotto Ekstraklasy

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Niezgoda 37', Kucharczyk 85'

Legia: Malarz - Broź, Astiz, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec, Mączyński (74' Pasquato) - Guilherme, Hamalainen (87' Kopczyński), Kucharczyk - Niezgoda (65' Sadiku).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Sołdecki, Marciniak (80' Jurado) - Kun, Szwoch, Piesio (60' Jazvić) - Siemaszko (69' Zarandia).

Żółte kartki: Astiz

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

0 min - mecz wyjazdowy z Mistrzem Polski jest w teorii najtrudniejszym meczem sezonu. Choć Legia obecnie ma swoje problemy, to jednak wciąż jest to jeden z najsilniejszych zespołów w Polsce i niezmiennie faworyt nr 1 do końcowego triumfu w lidze.

0 min - Arka przyjeżdża do Warszawy bez kompleksów. Przez ostatni rok stolica kojarzy nam się wyłącznie z sukcesami i chcemy te dobre skojarzenia podtrzymać. W dodatku nie przegraliśmy w lidze od sześciu spotkań i liczymy, że na tym ta passa się nie skończy.

0 min - aż trzech naszych zawodników musi dziś uważać, aby nie trzymać żółtej kartki, która mogłaby ich wyeliminować z meczu derbowego. Są nimi Michał Nalepa, Dawid Sołdecki i Damian Zbozień.

0 min - obie drużyny będą dziś zmagać się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo silny, porywisty wiatr, zacinający deszcz i mocno nasiąknięta murawa - to wszystko nie będzie sprzyjać w grze żadnej ze stron.

0 min - do wyjściowej jedenastki Arki wraca po pauzie za kartki Adam Marciniak. Ponieważ jednak świetnie spisał się pod jego nieobecność Marcin Warcholak, Marciniak będzie musiał swoje atuty pokazać w środku pola u boku Dawida Sołdeckiego.

0 min - właśnie otrzymaliśmy przykrą informację, że nie dojadą do Warszawy nasi kibice, którzy z Gdyni wyruszyli pociągiem. Fatalna pogoda na trasie uniemożliwiła przyjazd do stolicy...

0 min - zwracamy też uwagę na arbitra, który poprowadzi dzisiejsze zawody. Mariusz Złotek ze Stalowej Woli był arbitrem w dwóch ostatnich wyjazdowych meczach Arki w lidze. Sędziował w Gliwicach (wygraliśmy 1:0) i Niecieczy (remis 1:1). Ten sam arbiter był rozjemcą także w poprzednim meczu ligowym Arki w Warszawie - to właśnie wtedy wygraliśmy tu po raz pierwszy!

0 min - pogoda nieco się poprawiła, przestało padać, wiatr też jakby trochę zelżał.

0 min - drużyny wychodzą na murawę. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na biało-czarno. W roli kapitana Arki - Adam Marciniak.

1 min - gramy!

1 min - pierwsza wrzutka Zbozienia z autu w pole karne Legii, ale radzą sobie obrońcy Legii.

2 min - próbka szybkościowych możliwości Niezgody, który na szczęście za mocno wypuścił sobie piłkę i mógł ją spokojnie przejąć Steinbors.

8 min - długo piłkę rozgrywają gospodarze, ale nic z tego nie wynika. Legia nie ma miejsca na dokładne zagranie pod nasze pole karne, bo świetnie poruszają się nasi obrońcy i przerywają każdą taką próbę.

11 min - świetna akcja Arki i pierwszy celny strzał na bramkę Legii! Kun uderzył z 17 metrów, a Malarz ofiarnie wybił piłkę na rzut rożny!

11 min - i znów dużo szczęścia przy Mistrzu Polski! Z narożnika zagrywał Szwoch, Zbozień przedłużył lot piłki, a ta trafiła na 14 metr do Siemaszki. Rafał uderzył po ziemi, ale nie trafił! Metr obok słupka!

14 min - Steinbors szybszy od Hamalainena po zagraniu w szesnastkę przez Guilherme.

16 min - zagranie od obrony do ataku pozwoliło Siemaszce stoczyć pojedynek szybkościowy z Malarzem! Niestety szybszy bramkarz Legii, ale to kolejna dobra akcja Arki!

17 min - niepewna interwencja Pazdana, który zamiast wybić piłkę z własnej szesnastki skierował ją w górę. Ta spadając o mało co nie trafiła pod nogi Siemaszce!

21 min - rzut wolny spod linii bocznej wykona Guilherme. Można się spodziewać dośrodkowania w nasze pole karne.

22 min - centra Brazylijczyka dotarła do głowy Astiza, ale jego zagranie nie było groźne dla naszej bramki.

23 min - ależ było blisko po kolejnej wrzutce Zbozienia z autu! Najpierw Sołdecki próbował opanować piłkę w szesnastce Legii, a gdy to mu się nie udało, Warcholak chciał dograć do Siemaszki i zabrakło mu centymetrów!

24 min - zbyt mocne dośrodkowanie z prawej strony do Guilherme pod naszą bramkę.

27 min - skrzętnie korzystamy z błędu przy wyprowadzeniu piłki przez Legię i zamieniamy to na rzut rożny.

28 min - tym razem nie był to dobrze rozegrany stały fragment przez Arkę, ale szybko odzyskujemy piłkę, przez co nie pozwalamy wyprowadzić kontrataku zawodnikom trenera Jozaka.

30 min - Kun fauluje Kucharczyka pod linią boczną i znów może być groźnie w naszej szesnastce.

31 min - Guilherme wykonał znów rzut wolny, ale po wybiciu piłki przez Piesio ta wróciła do Brazylijczyka. Guilherme zdecydował się strzał, a piłkę z okienka naszej bramki wybija Steinbors! Fantastyczna interwencja Łotysza!

33 min - przedarł się prawym skrzydłem Guilherme i zagrał wzdłuż bramki. Tam Niezgoda o mały włos nie oszukał naszej obrony!

35 min - sprytne rozegranie autu przez Zbozienia. Tym razem zamiast dośrodkowania było zagranie pod linię końcową do Kuna. Ten zagrał przed bramkę, ale wybijają to obrońcy Legii. Piłka trafila jeszcze do Warcholaka, ale zagranie naszego obrońcy nie było dokładne i piłka wyszła poza boisko.

36 min - tym razem Warcholak wrzucił piłkę z autu, a ta spadła pod nogi Zbozienia. Damian trącił piłkę końcem buta, ale nie zaskoczył tym Malarza!

37 min - niestety gol dla Legii... Mączyński wykonywał rzut wolny z odległości ok 35 metrów od naszej bramki. Nasi zawodnicy spodziewali się dośrodkowania, tymczasem reprezentant Polski zagrał płasko do wychodzącego na pozycję Niezgody. Ten z dużym spokojem skierował piłkę obok Steinborsa do naszej bramki...

41 min - rzut rożny dla Arki wykonał Szwoch, mieli nieco kłopotów obrońcy Legii, ale nie dopuścili żadnego z naszych zawodników do oddania strzału na bramkę.

42 min - dobra akcja Siemaszki na prawym skrzydle, Rafał ograł obrońcę i wpadł z piłką w pole karne, ale podanie przed bramkę trafiło pod nogi Pazdana.

43 min  - Guilherme mógł skorzystać z niepewnej interwencji Helstrupa. Brazylijczyk złożył się do strzału przewrotką na 9 metrze od naszej bramki, ale znów świetną interwencją wykazał się Steinbors!

PRZERWA - wielka szkoda pierwszej połowy tego meczu. Do utraty bramki to Arka była zespołem zdecydowanie groźniejszym i bliższym tego, żeby otworzyć wynik. Zabrakło odrobiny zimnej krwi, a może łutu szczęścia, aby objąć prowadzenie, a dalszy przebieg meczu mógł mieć zupełnie inny przebieg. Tymczasem jednak przytrafił się nam jeden prosty błąd w obronie i gospodarze zamienili okazję na bramkę. Po przerwie wciąż musimy grać odważnie i próbować kreować sytuacje, bo tu dziś z pewnością można pokusić się o gole i punkty.

46 min - zaczęła Legia, oba zespoły bez zmian.

47 min - świetnie Helstrup wybija piłkę zacentrowaną przez Brozia.

49 min - Kun faulowany przez Brozia z lewej strony pola karnego Legii. Będzie szansa przed Arką.

50 min - dwukrotnie posyłał piłkę w szesnastkę gospodarzy Szwoch. Za każdym razem piłka docierała do zawodników w żółtych koszulkach, lecz nie było szansy na wypracowanie pozycji strzeleckiej i piłka opuszczała pole karne.

51 min - Warcholak z problemami, ale ostatecznie okazał się górą w pojedynku z Kucharczykiem na granicy naszego pola karnego.

55 min - Hlousek poslał piłkę w naszą szesnastkę, tam w jej posiadanie wszedł Kucharczyk. Uderzył, ale bardzo niecelnie.

60 min - stały fragment gry z okazją na dośrodkowanie w nasze pole karne. Tymczasem Jazvić zmienia Piesio.

61 min - rzut wolny wykonał Mączyński, ale nie było z tego zagrożenia.

62 min - daleka wrzutka z autu Warcholaka. Jazvić główkował z 8 metra, ale bardzo daleko od światła bramki.

64 min - tym razem dużo szczęścia przy Arce. Piłkę najpierw przyjął, a potem obrócił się z nią Guilherme, oddał strzał, ale szczęsliwie odbijamy to na rzut rożny!

65 min - pierwsza zmiana w Legii. Schodzi Jarosław Niezgoda, a w jego miejsce Armando Sadiku.

66 min - rzut rożny tym razem dla Arki. Z centrą Szwocha radzą sobie warszawiacy.

67 min - zagotowało się pod bramką Malarza! Szczęśliwie bramkarz Legii wybija piłkę na rzut rożny!

68 min - Szwoch zacentrował tym razem zbyt mocno, ale z drugiej strony zagrał piłkę Siemaszko. teraz było groźniej, skakał do piłki Helstrup, lecz nie zdołał oddać strzału na bramkę.

68 min - z błędu w wyprowadzeniu piłki przez nasz zespół mogli skorzystać gospodarze. Guilherme przejął futbolówkę na naszej połowie, obsłużył podaniem Kucharczyka, ale wrócili się nasi obrońcy i skasowali ten atak.

69 min - i druga zmiana w Arce. Wchodzi Luka Zarandia, który zmienia Siemaszkę. W rolę napastnika wcieli się Kun.

70 min - Guilherme znów przed szansą! Udało się zablokować strzał Brazylijczyka z 14 metrów!

71 min - żółta kartka dla Astiza za protesty.

74 min - Szwoch podał do Kuna w pole karne, a ten oddał niecelny strzał.

74 min - Pasquato za Mączyńskiego w zespole Legii.

76 min - Warcholak z autu w pole karne Legii. Piłka przedłużona przez wyskakujących zawodników pada łupem Malarza.

78 min - Guilherme dostrzegł na prawej stronie Kucharczyka, a ten gdy znalazł się na linii pola karnego potężnie uderzył i piłka zatrzymała się na poprzeczce!

79 min - oryginalny pomysł na rozgrywanie rzutów rożnych demonstrują legioniści. Ustawiają się niemal całą drużyną w naszej bramce i liczą, że po dośrodkowaniu uda im się wepchnąć piłkę do naszej bramki. I niewiele zabrakło, aby tak się właśnie stało!

80 min - ostatnia zmiana w Arce. Jurado zastępuje Marciniaka.

82 min - Arka się odsłania, a Legia kontruje. Mączyński zdecydował się na strzał z 20 metrów, Steinbors odbija piłkę, do której doskoczył jeszcze Sadiku! Strzał Albańczyka został zablokowany!

82 min - i znów to rozegranie rzutu rożnego przez Legię, ale fatalna centra Mączyńskiego.

85 min - Kun posłał piłkę w szesnastkę Legii, okazję na strzał dostał Szwoch, lecz został zablokowany!

85 min - gol dla Legii. Szybka kontra Legii, zagranie do wychodzącego na czystą pozycję Kucharczyka, a ten strzałem przy słupku z 16 metrów podwyższa prowadzenie Mistrza Polski.

87 min - Kopczyński za Hamalainena.

87 min - dobra centra w pole karne Legii z rzutu wolnego! Bardzo niewiele zabrakło, aby któryś z naszych zawodników zmienił tor lotu piłki i skierował ją do bramki!

89 min - bardzo mocny, ale też bardzo niecelny strzał Brozia z 16 metrów.

90 min - mecz potrwa jeszcze przynajmniej trzy minuty

90+1 min - Jurado wpadł z piłką w pole karne Legii, a przy próbie strzału zablokował go Pazdan.

90+2 min - Warcholak zacentrował w pole karne, Zbozień sięgnął piłki, ale nie oddał celnego uderzenia.

KONIEC - druga połowa miała już niestety inny przebieg od pierwszych trzech kwadransów i tym razem to Legia była zespołem groźniejszym i stwarzającym sobie sytuacje do zdobywania bramek. Arka z biegiem czasu ryzykowała coraz bardziej, co z kolei stwarzało coraz więcej szans gospodarzom. Z jednej z nich skorzystał Kucharczyk i ustalił wynik meczu.