03.09.2017

Cenne zwycięstwa juniorów.

Nasze zespoły juniorskie rywalizowały dziś przed własną publicznością i odniosły cenne zwycięstwa. Juniorzy starsi pokonali Salos Szczecin 2:0, a młodsi wygrali z Wartą Poznań 2:1.

Centralna Liga Juniorów U19 - 5 kolejka

Arka Gdynia - Salos Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: Wójtowicz 26', Gułajski 79'

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Blok, Manteufel, Szopa, Szałecki (46' Pek), Nowakowski, Gułajski (79' Matys), Sławek, Markiewicz, Wójtowicz (75' Rumiński)

Cały mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Arka dobrze grała w ofensywie, a przeciwnik był bardzo groźny szczególnie przy stałych fragmentach gry. W 26 min. bramkę na 1:0 zdobył Wójtowicz po zagraniu Sławka. W tej części meczu Arka miała jeszcze trzy dogodne sytuacje, niestety zabrakło precyzji.

W drugiej połowie zespoły nadal grały szybko i z polotem, dlatego też mecz był emocjonujący do samego końca.  W 79 min. wynik meczu na 2:0 ustalił Gułajski, wykorzystując dokładne podanie Sławka, który zanotował swoją drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy kolejne zwycięstwo, tym bardziej że graliśmy większości rocznikiem 2000. Mecz był bardzo emocjonujący i rozgrywany w szybkim tempie. Szkoda trochę niewykorzystanych 100% sytuacji, ale cieszy to, że je stwarzaliśmy. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę, bo zostawili dużo zdrowia i serca na boisku.

Kolejne spotkanie Arka rozegra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

WYNIKI I TABELA CLJ

Centralna Liga Juniorów U17 - 3 kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: sam. 14', Zbiranek 24' - 54'

Arka: Michniewicz - Branicki, Szaflarski, Wojda, Jahn, Talaśka, Urbański (50' Wiśniewski) Zbiranek, Bohm, Faltyński, (65' Obłąkowski), Stępień

W pierwszej połowie znaczną przewagę mieli żółto-niebiescy, którzy stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji. Przy pierwszej bramce świetnie zachował się Fabian Urbański. Silnym strzałem zmusił obrońcę do błędu, a ten wpakował piłkę do własnej bramki. Arkowcy byli bardzo zdeterminowani, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Warty. Strzał Bohma zatrzymał się na poprzeczce, a chwilę później okazji "sam na sam" nie wykorzystał Faltyński.

W 24 min. Faltyński podawał piłkę, a Zbiranek mocnym uderzeniem głową skierował ją do bramki i podwyższył na 2:0. Po przerwie Warta zdobyła bramkę kontaktową i osiągnęła przewagę, ale nasz zespół nie wypuścił zwycięstwa z rąk. W końcówce świetną okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Wiśniewski, jednak piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Cieszy zwycięstwo i gra szczególnie w pierwszej połowie, w której stworzyliśmy mnóstwo okazji.  W drugiej połowie straciliśmy bramkę i zaczęliśmy grać zbyt nerwowo. Brakowało spokojnego utrzymania się przy piłce. Wiemy nad czym musimy pracować. Cały zespół dzisiaj mocno pracował i należą im się słowa uznania.

Kolejny mecz Arka rozegra także na własnym boisku z CWZS Bydgoszcz.