21.07.2017

Statystyka meczu Sandecja - Arka.

Po wygranej u siebie w 1 kolejce, Arka zdobyła kolejny punkt. W Niecieczy zremisowała 0:0 z Sandecją Nowy Sącz.

W lidze w barwach Arki debiutowali ze Śląskiem Grzegorz Piesio i Ruben Jurado. Dzisiaj od początku zagrał Adam Danch, a w końcówce wszedł na boisko Filip Jazvić.

Pierwsza część meczu była wyrównana. Nieco więcej posiadania piłki mieli gospodarze. Więcej strzałów oddała Arka. Druga połowa rozpoczęła się od dobrych okazji naszego zespołu.  Już w 47 min groźny strzał oddał Piesio, ale Gliwa był na posterunku. Gospodarze odpowiedzieli mocnym uderzeniem Brzyskiego. Steinbors udanie interweniował.

W 59 min. mieliśmy kontrowersję. Przy strzale z 20 metrów Piesia piłka trafiła w rękę Dudzica. Wydawało się, że działo się to w polu karnym...

Najlepszą okazję miała Arka w 64 min. Wprowadzony kilka minut wcześniej Siemaszko kapitalnie zgrał do Kuna, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza Sandecji.

W końcówce Arka dalej dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. Ponownie groźnie dwa razy uderzał Piesio. Gospodarze w 89 min. odpowiedzieli uderzeniem Barana. Skończyło się jednak bez bramek. Arka dzięki temu remisowi wskoczyła przed drugim dzisiejszym meczem na pozycję lidera tabeli.

tr, Eurosport2

WCIĄŻ MOŻNA NABYĆ KARNETY NA CAŁY SEZON, KTÓRE DAJĄ GWARANCJĘ MIEJSCA NA ELIMINACJE LIGI EUROPY!!!