18.02.2017

Zwycięstwo i remis juniorów w sparingach.

Juniorzy Arki rozegrali dziś mecze sparingowe zespołami juniorskimi CWZS Zawiszy Bydgoszcz. Starsi zremisowali 1:1 (0:0), a młodsi wygrali 3:1 (2:1).

Junior Starszy (JA)

Arka Gdynia - CWZS Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0)

Bramki: Siejak 70' - 49'

Arka: Więckowicz - (46' Krzepisz), Grabowski, Bednarski, Wieczorek (46' Manteufel), Nowakowski, B.Nowicki, B.Olszewski (30' Sarnowski), Ryk, Łoś (46' Polański), Wośk (46' Siejak)

Podopieczni trenera Jakuba Frydrycha zmierzyli się z juniorami starszymi Zawiszy Bydgoszcz. W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na stadionie rugby nie padła żadna bramka. Krótko po zmianie stron (49 min.) goście zaskoczyli naszą defensywę i wyszli na prowadzenie. Arka nie poddała się i zdołała wyrównać. Bramkę na wagę remisu zdobył w 70 min. gry Karol Siejak.

Arka kolejny sparing rozegra za tydzień z GOSRiT Luzino (seniorzy, V liga).

Junior Młodszy (JB)

Arka Gdynia - CWZS Zawisza Bydgoszcz 3:1 (2:1)

Bramki: Ziemann 2 (11', 33'), Cierocki 74' - 35'

Arka: zaw. testowany (55' Schwarz), Grądziel, Matys, Matejek, Szopa, Markiewicz, Młyński (55' Bednarski),
A.Szwoch (41' Cierocki), zaw.testowany, Gulajski, Ziemann

Juniorzy młodsi, podzieleni na dwie grupy, mają zaplanowane na ten weekend dwa mecze sparingowe. Pierwszy z nich rozegrali na boisku na Witominie, a ich rywalem, podobnie jak w przypadku juniorów starszych, był CWZS Zawisza Bydgoszcz (JB).

W pierwszej połowie dwie bramki przewagi dał Arce Ziemann, który trafił do siatki w 11 i 33 min. spotkanie. Rywale szybko odpowiedzieli i w 35 min. strzelili gola kontaktowego. Na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 2:1 dla Arki. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 74 min. Cierocki pokonał bramkarza rywali i tym samym przypieczętował zwycięstwo żółto-niebieskich.

Jutro druga grupa zawodników  zagra z Czarnymi Pruszcz Gdański.