10.09.2016

Zwycięstwo i porażka juniorów.

Nasi juniorzy rozegrali dziś mecze derbowe. Młodsi w klubowych derbach pewnie pokonali SI Arkę 6:0 (2:0), a starsi minimalnie przegrali w Gdańsku z Lechią 0:1 (0:1).

Centralna Liga Juniorów - 6 kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: Karczewski 15'

Arka: Więckowicz – Gębiś, Chmielnicki, Pasieka, Krakowiak, Łyszyk (75’ B.Nowicki), Olszewski, Sikorski, Hołtyn (46’ Gabor), Kłosowski, Sz.Nowicki

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. W 15 min. bramkę dla Lechii zdobył Dawid Karczewski, który wykorzystał zagranie z lewej strony boiska. Po stracie gola Arka ruszyła do odrabiania strat. W sytuacji "sam na sam" Hołtyn uderzył w bramkarza, a w 29 min. Olszewski trafił w słupek. Po stronie rywali przed szansą na drugiego gola stanął Karczewski, ale po jego strzale świetną interwencją popisał się Więckowicz

Druga połowa to już pełna dominacja Arkowców. Po rzucie rożnym na bramkę uderzał Chmielnicki, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Dobitka Sikorskiego też nie przyniosła powodzenia. Chwilę później Łyszyk znalazł się z piłką na 4 metrze, jednak uderzył wprost w bramkarza. W 67 minucie ładnym strzałem popisał się Gabor, jednak piłka ponownie zatrzymała się na słupku. Mimo ambitnych ataków żółto-niebieskich, zawodnikom z Gdańska udało się utrzymać prowadzenie do końca meczu.

Trener Jakub Frydrych:

- Bardzo żałujemy tego meczu, gdyż z przebiegu całego spotkania byliśmy zespołem lepszym. Lechia wykorzystała jedną z dwóch swoich okazji, my natomiast tych okazji mieliśmy co najmniej pięć. Kluczowym momentem był pierwszy kwadrans, kiedy to oddaliśmy pole rywalom. Pomimo naszej przewagi nie udaje się osiągnąć zamierzonego celu, jakim było zwycięstwo z lokalnym rywalem. Niestety w piłce punkty przyznaje się za strzelanie bramek, a nie za wrażenie artystyczne.

Żółto-niebiescy pozostają więc z 7 pkt. na koncie. Okazję do zdobycia kolejnych punktów będą mieli w następną sobotę (17.09), kiedy to podejmą w Gdyni Salos Szczecin.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 3 kolejka

Arka Gdynia SI - Arka Gdynia 0:6 (0:2)

Bramki: Łoś 4 (6', 44', 69', 80'), Markiewicz 36' Kasprowicz 78'

Arka: Schwarz - Bachleda (41' Kasprowicz), Lisiecki, Szałecki, Szopa (58' Lewiński), Markiewicz, Sobczak (66' Matys), Młyński (62' Szwoch), Gułajski (66' Matejek), Pek (50' Bednarski), Łoś

Żółta kartka: Szopa

W "klubowych" derbach w roli głównej wystąpił Jan Łoś, który zdobył aż cztery bramki. Pierwszą już w 6 min., kiedy to otworzył wynik meczu. Kilka minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Dawid Markiewicz.

Po zmianie stron podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka podkreślili swoją przewagę i dołożyli jeszcze cztery trafienia. Autorem trzech z nich był Łoś, który pokonał bramkarza w 44, 69 i 80 min. Bramkę w końcówce zdobył też Mateusz Kasprowicz i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny.

Juniorzy młodsi Arki mają po 3 kolejkach w dorobku komplet 9 pkt. W następnej kolejce staną przed szansą na kontynuowanie świetnej passy w meczu z Jantarem Ustka.