28.08.2016

Juniorzy młodsi wygrywają na inaugurację!

Juniorzy młodsi Arki w meczu 1 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów pokonali Bałtyk Gdynia 2:1 (0:0). Zwycięstwo żółto-niebieskim dały bramki Ziemanna i Gułajskiego.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 1 kolejka

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Seyda 78' - Ziemann 44', Gułajski 53'

Arka: Knut - Lewiński, Blok, Lisiecki, Mateusz Bachleda, Matejek (41' Ziemann), Szałecki (70' Szwoch), Gułajski (78' Cierocki), Młyński (64' Matys), Markiewicz (78' Poręba), Maciej Bachleda (55' Kasprowicz).

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki. Od początku przewagę posiadali żółto-niebiescy, ale przeciwnik czujnie grał w obronie i groźnie kontratakował. W tej części meczu Arka miała trzy dobre sytuacje, ale skutecznie interweniował bramkarz Bałtyku lub ratowała go poprzeczka.

O wyniku zadecydowała druga połowa. Arkowcy przyspieszyli grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 44 min. Ziemann dostał prostopadłe podanie i w sytuacji "sam na sam" zdobył pierwszą bramkę. W 53 min. było już 2:0. Po ładnej akcji zespołowej Gułajski wygrał pojedynek "1 na 1" i podwyższył prowadzenie.

W 78 min. ambitnie grajacy przeciwnik po rzucie rożnym zdobył bramkę na 2:1. Na więcej nasi zawodnicy już nie pozwolili i zdobyli 3 pkt. na inaugurację rozgrywek.

Trener Krzysztof Janczak po meczu cieszył się korzystnego wyniku, ale dostrzegał słabsze momenty w wykonaniu swoich podopiecznych:

- Cieszy odniesione zwycięstwo. Zawodnicy włożyli bardzo dużo wysiłku w mecz rozgrywany w upalne popołudnie. Chłopaki muszą cały czas się uczyć gry, pracować i zdobywać doświadczenie. Prowadząc 2:0 zabrakło nam nieco cierpliwości i dłuższego utrzymania się przy piłce. W końcówce meczu za szybko traciliśmy piłkę i musieliśmy tracić dużo sił, aby ją odebrać.