21.08.2016

Koszmarne błędy i kolejna porażka. Legia płonie ze wstydu.(sport.tvn24.pl)

Legia oszczędzała siły na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów i słono za to zapłaciła. W mocno rezerwowym składzie przegrała w Warszawie 1:3 z beniaminkiem ekstraklasy Arką Gdynia.

Nikt w Warszawie nie chciał ryzykować zdrowia zawodników, którzy we wtorek mają postawić kropkę nad "i". Trener Besnik Hasi z podstawowych postawił więc jedynie na bramkarza Arkadiusza Malarza. Liczył, że jakoś to będzie. I się mocno przeliczył.

Jego zespół nie był monolitem. Grał w eksperymentalnym ustawieniu (3-5-2) i popełniał błąd za błędem. Już w siódmej minucie jeden z nich skończył się utratą gola. Było megazamieszanie w polu karnym Malarza, pomyłka mylącego się w tym sezonie hurtowo Jakuba Rzeźniczaka, który nie trafił w piłkę, i bramka autorstwa Marcusa da Silvy.

Legia znokautowana

Mistrz kraju nie miał pomysłu na konstruowanie akcji i chyba ochoty na zwycięstwo. Co innego Arka, która za chwilę skarciła Legię kolejny raz - mocnym strzałem uczynił to Adam Marciniak. Z trybun leciały przekleństwa, słychać było gwizdy.

W przerwie Hasi zdjął Rzeźniczaka i wpuścił Guilherme, ostatnio kontuzjowanego. Brazylijczyk nieco rozruszał poczynania kolegów, ale jeszcze bez efektu. Gola zdobyła za to Arka i znów Marciniak. Legia tymczasem - już nie wiadomo który raz - dała się zaskoczyć ze stałego fragmentu gry. 0:3. Tego nikt się nie spodziewał.

Łzy gospodarzom otarł Kasper Hamalainen, po podaniu Guilherme. Legia po raz drugi w tym sezonie przegrała w lidze. Arka zaś wskoczyła na fotel lidera.

Autor: twis / Źródło: sport.tvn24.pl