20.08.2016

Legia - Arka 1:3! Stało się! Łazienkowska zdobyta!!!

Historia zapisała się na naszych oczach! da Silva i dwukrotnie Marciniak pokonali dziś Malarza i dali nam pierwsze zwycięstwo w Warszawie z Legią! Gospodarze odpowiedzieli tylko raz trafieniem Hamalainena, ale to zespół Nicińskiego jest dziś górą i zapisał nową, złotą kartę w dziejach naszego klubu! Nagroda? Pozycja lidera Lotto Ekstraklasy!

6. kolejka Lotto Ekstraklasy

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:3 (0:2)
Bramki: Hamalainen 62' - da Silva 6', Marciniak 19', 58'

Legia: Malarz - Wieteska, Dąbrowski, Rzeźniczak (46' Guilherme), Brzyski - Hamalainen, Kopczyński, Vranjes (67' Odjidja-Ofoe) - Aleksandrow, Niezgoda (75' Szymański) - Prijović

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak, da Silva (84' Błąd), Łukasiewicz, Marciniak, Bożok (89' Yussuff) - Szwoch - Zjawiński (67' Siemaszko)

Żółte kartki: Kopczyński

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

0 min - w Warszawie tematem numer jeden jest Liga Mistrzów, do której Legia ma ogromne szanse wkroczyć już we wtorek. Gospodarze podkreślają jednak, że nie ma mowy o lekceważeniu meczu ligowego, choć w ich składzie dominują zawodnicy grający dotychczas zdecydowanie mniej.

0 min - przed Arką arcytrudne zadanie, ale nasi piłkarze zapewniają, że o powtórzeniu błędów z Niecieczu i Białegostoku nie będzie mowy. Jeśli unikniemy prostych błędów być może uda się sprawić w Warszawie niespodziankę.

0 min - w składzie Arki jedna spodziewana zmiana w porónaniu do meczu ze Śląskiem. Zamiast kontuzjowanego Yannicka Sambei w pierwszej jedenstce zameldował się Adam Marciniak.

0 min - dużo się mówiło przed tym spotkaniem o Mateuszu Szwochu i Konradzie Jałosze, którzy w Arce mają status zawodników wypożyczonych z Legii. Trzymajmy kciuki, aby dziś mogli opuścić Łazienkowską z poczuciem dużej satysfakcji!

0 min - swoją przeszłość w Legii ma także nasz napastnik Dariusz Zjawiński. Oj jakbyśmy chcieli, aby Darek przypomniał się w stolicy bramkami...

0 min - obie drużyny już na rozgrzewce. Do meczu przygotowują się także kibice, a trzeba podkreślić, że sektor gości dziś wydaje się zbyt ciasny, aby pomieścić ponad tysięczną grupę fanów z Gdyni!

0 min - dziś w Warszawie panują idealne warunki do gry w piłkę. Przyjemny ciepły wieczór - nic, tylko grać.

0 min - Arkowcy na żółto-niebiesko, gospodarze w białych kostiumach. Za chwilę pierwszy gwizdek.

0 min - na strojach Arkowców debiutuje dziś logo Stena Line. Witamy!

1 min - zaczęli gospodarze!

1 min - i już mamy pierwszy celny strzał na naszą bramkę i skuteczną interwencję Jałochy! Uderzał Brzyski!

2 min - oj dużo nerwów w naszych szeregach! O mały włos interweniujący Sołdecki zaskoczyłby Jałochę, ale na szczęście udało się uniknąć nieszczęścia! Piłkę wzdłuż naszej bramki zagrywał Brzyski.

5 min - trzeba uspokoić nerwy. Zdajemy sobie sprawę, że spotkanie przy Łazienkowskiej to duże wyzwanie, ale spokój jest niezbędny!

6 min - goooollll dla Arki! Marcus da Silva! Rzut wolny wykonał Bożok, ale gospodarze wybili piłkę przed własne pole karne. Udało się ją jednak ponownie skierować w szesnastkę Legii bliżej prawej strony, gdzie był Marcus, a ten uderzył nie do obrony!

8 min - nie do wiary! da Silva mógł, a nawet powinien zdobyć drugą bramkę! Rzeźniczak popełnia błąd, piłka spada na głowę Marcusa, który próbował przenieść piłkę nad Malarzem! Niestety przelobował także bramkę!

12 min - da Silva wykonywał rzut rożny z prawej strony. Niestety jego dośrodkowanie było zbyt mocne i piłka opuściła boisko po przeciwległej stronie.

14 min - kiks Warcholaka daje kornera drużynie Legii. Dośrodkowanie Brzyskiego strąca głową Warcholak i będzie rzut rożny z drugiej strony.

15 min - mamu teraz dużo szczęścia! Centrował Aleksandrow, do piłki dochodzi Prijović, który zagrywa głową w kierunku dalszego słupka, a tam Vranjes okazał się być o ułamek sekundy spóźniony!

17 min - dość przypadkowa szansa dla Legii. Piłka trafia pod nogi Niezgody ustawionego na granicy pola karnego, który spróbował oddać strzał bez przyjęcia, ale to była bardzo nieudana próba.

19 min - goooolllll! Marciniak!!! Co tu się dzieje?! da Silva pociągnął akcję prawym skrzydłem, zagrał w pole karne w kierunku Zjawińskiego, a od niego piłka trafia na osiemnasty metr, gdzie znalazł się Marciniak! Adam uderzył, piłka po nogach obrońcy wpada do bramki Malarza!! Sensacja przy Łazienkowskiej!

23 min - i znów było groźnie pod bramką Legii! da Silva zacentrował z rzutu rożnego, a Malarz wypiąstkował ją przed pole karne. Tam był jednak Bożok, który odegrał od razu do Szwocha, a nasz zawodnik bez zastanowienia uderzył! Piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką!

25 min - znów bez przyjęcia piłki sprzed pola karnego strzelał Szwoch, ale tym razem został zablokowany!

26 min - Arka kapitalnie spisuje się przy Łazienkowskiej! Teraz da Silva zagrał dwójkową akcję ze Zbozieniem w polu karnym Legii, co zakończyło się celnym strzałem naszego obrońcy! Tym razem jednak Malarz był doskonale ustawiony i pewnie złapał piłkę.

28 min - piłka po dłuższej przerwie wraca w nasze pole karne, a tam znów gramy bardzo nerwowo. W efekcie Legia egzekwuje rzut rożny!

29 min - było groźnie! Brzyski centruje na głowę Rzeźniczaka, którego strzał broni Jałocha!

29 min - Jałocha znów dobrze interweniuje. Tym razem dobrze wyłapał kolejne dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego.

30 min - indywidualna akcja Zjawińskiego, który wpadł z piłką w pole karne Legii, ale naciskany przez obrońcę oddał niecelny strzał! Szkoda, bo nadbiegali inni Arkowcy i można było stworzyć coś bardziej skutecznego.

34 min - nieporozumienie w naszej obronie, gdzie między dwóch naszych obrońców wbiegł Niezgoda! Na szczęscie świetnie dysponowany jest Jałocha, który wygarnął piłkę spod nóg legionisty!

34 min - błyskawicza kontra Arki o mały włos nie kończy się zdobyciem gola przez da Silvę! Marcus wpadł z prawej strony w pole karne Legii i strzela mocno po ziemi, ale kapitalnie spisał się Malarz!

35 min - strzał Prijovića broni Jałocha.

39 min - Zjawiński fauluje Brzyskiego na 23 metrze od naszej bramki. Legia będzie miała rzut wolny z dogodnego miejsca.

40 min - z wolnego uderzył Vranjes, ale bardzo niecelnie!

41 min - dośrodkowanie Warcholaka spada na głowę Szwocha, ale strzał Mateusza okazał się niecelny.

42 min - bardzo dobra akcja Arki, kolejna w tym meczu, kończy się strzałem Bożoka sprzed pola karnego. Zmierzającą po ziemi piłkę w kierunku dalszego słupka odbija wyciągnięty jak strona Arkadiusz Malarz!

45 min - rzut rożny dla Legii. Znów centruje Brzyski, ale wprost na głowę da Silvy.

PRZERWA - niewiarygodny przebieg spotkania w Warszawie! Arka gra w ofensywie jak z nut, co zaowocowało dwoma golami, a mogło być ich więcej! Jedyne okazje Legii brały się z naszej nerwowości pod własną bramką, ale Konrad Jałocha nie dał się pokonać! Historyczna okazja przed Arką, aby wygrać z Legią w Warszawie!

46 min - Guilherme od początku drugiej połowy za Rzeźniczaka. To nie był dobry występ kapitana Legii, ale to nas szczególnie nie zmartwiło.

49 min - pierwsze w tej połowie rzut rożny dla Arki. Centra da Silvy na bliższy słupek spada na głowę Sołdeckiego, a strzał naszego stopera w kierunku przeciwległego słupka jednak okazał sie minimalnie niecelny!

50 min - teraz rzut rożny dla gospodarzy. Brzyski zagrywa na głowę Hamalainena, a uderzenie głową Fina z ostrego kąta zatrzymuje Jałocha!

51 min - kontra Arki, na którą wychodzimy 4 na 3! Niestety nienajlepiej rozegraliśmy piłkę i nie skorzystaliśmy z tej okazji, żeby zakończyć akcję strzałem!

52 min - prostopadła piłka od Szwocha do Marcusa w ostatniej chwili zatrzymana przez obrońców z Warszawy.

53 min - Brzyski zdecydował się na strzał podyktowany w okolicach narożnika naszego pola karnego. Strzał bardzo niecelny.

55 min - Brzyski znów strzela na naszą bramkę. Z bardzo daleka, bardzo niecelnie.

56 min - symbol słabości do tej pory w tym meczu - Hamalainen zagrywa do przodu i trafia... w Guilherme, a piłka wychodzi w aut.

58 min - odbite dośrodkowanie Zbozienia i będziemy mieli rzut rożny.

58 min - goooollll dla Arki!!!! Marciniak!!! Marcus zacentrował wzdłuż bramki, a Marciniak wbiegł na piąty metr i wpakował piłkę do siatki!!! TRZY DO ZERA DLA ARKI GDYNIA!!!

62 min - gol dla Legii. Rzut wolny z prawej strony wykonał Guilherme, a do piłki wyskoczył najwyżej Hamalainen i uderzył nie do obrony dla Jałochy. 1:3.

63 min - i znów było blisko! Prijović zszedł do środka w naszym polu karnym i poszukał strzałem okienka naszej bramki! Jałocha mógł tylko obserwować, jak piłka o centymetry mija słupek!

65 min - akcja Brzyskiego i Kopczyńskiego kończy się mocny strzałem tego drugiego! Piłka po nogach naszych obrońców przechodzi nad poprzeczką!

66 min - Kopczyński fauluje Szwocha i otrzymuje żółtą kartkę.

67 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Zjawińskiego wchodzi Siemaszko.  Korekta także w składzie Legii - Odjidja-Ofoe za Vranjesa.

69 min - faul na Siemaszce na wysokości pola karnego Legii. da Silva centruje w pole karne, ale odbijają piłkę obrońcy gospodarzy. Po chwili jednak znów dośrodkowuje Szwoch, ale po raz kolejny nie popełniają błędu zawodnicy ze stolicy.

70 min - znów Prijović minimalnie pudłuje! Oddał strzał głową po podaniu od Hamalainena!

75 min - młodzieżowa zmiana w Legii. Szymański wchodzi za Niezgodę.

76 min - znów Prijović znalazł piłkę głową w naszym polu karnym, ale tym razem obyło się bez uderzenia na naszą bramkę.

76 min - Legia domagała się rzutu karnego, bo uważała, że Łukasiewicz zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia miał inne zdanie.

77 min - Malarz zderzył się we własnym polu karnym z Dąbrowskim i potrzebuje pomocy lekarskiej.

84 min - za zmęczonego da Silvę wchodzi Adrain Błąd! Brawo dla Marcusa, kapitalny występ!

86 min - coraz bliżej końca tego meczu, coraz bliżej historycznego wydarzenia dla rywalizacji Arki z Legią! Ale pamiętajmy, że sędzia może doliczyć sporo minut, bo długo opatrywany był Arkadiusz Malarz.

88 min - ależ było blisko! Bożok wykonał rzut wolny podyktowany na 20 metrze od bramki Malarza! Piłka odbiła się od muru, czym całkowicie zmyliła bramkarza Legii, lecz przeleciała centymetry na poprzeczką!

89 min - Yussuff za Bożoka. To ostatnia zmiana w naszym zespole.

90 min - strzał Hamalainena wyłapuje pewnie Jałocha! A sędzia doliczy conajmniej 6 minut!

90+2 min - tu już się chyba nic nie zmieni! Legia nie potrafi już skonstruować żadnej zazębiającej się akcji!

90+5 - Siemaszko ofiarnie w naszym polu karnym! Skutecznie!

KONIEC - TAAAK!!! Historia zapisała się na naszych oczach! Po raz pierwszy wygrywamy na Łazienkowskiej! Doskonały, kapitalny mecz Arki!!!