12.08.2016

Nasi rywale: Śląsk Wrocław.

Arka w czterech kolejkach zanotowała dwa zwycięstwa na własnym stadionie i dwie porażki na wyjazdach. W najbliższą sobotę gdynianie będą mieli okazję wygrać trzeci mecz przy Olimpijskiej. Tym razem przeciwnikiem żółto - niebieskich będzie Śląsk Wrocław, który także ma 6 punktów i jest sąsiadem Arki w tabeli Lotto Ekstraklasy.

1 x zdobywca Pucharu Ekstraklasy - 2008/2009

W ubiegłym sezonie Śląsk Wrocław zakończył rozgrywki na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów (34 punkty w rundzie zasadniczej).

Trener Mariusz Rumak w przerwie letniej dokonał znaczących zmian w kadrze, z drużyny odeszli: Mateusz Abramowicz, Michał Bartkowiak, Dudu Paraiba, Marcel Gecov, Tom Hateley, Tomasz Hołota, Konrad Kaczmarek, Jacek Kiełb, Krzysztof Ostrowski, Maciej Pałaszewski, Robert Pich, Ihor Tyszczenko, Jakub Wrąbek oraz Wiktor Żytek.

W ich miejsce zakontraktowani zostali: Alvarinho, Augusto, Filipe Goncalves, Lubos Kamenar, Łukasz Madej oraz Ostoja Stjepanowić.

Bilans spotkań Śląska Wrocław w sezonie 2016/2017: 1 zwycięstwo  – 3  remisy – 0 porażek

Najlepszy strzelec:

Adam Kokoszka, Filipe Goncalves - po 1 bramce.

Alvaringo, Augusto, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Ostoja Stjepanović - po 1 żółtej kartce.

Arka we wtorek rozegrała spotkanie w Pucharze Polski i dzięki bramce w ostatniej minucie spotkania uniknęła dogrywki. To co udało się "żółto- niebieskim", nie udało się wrocławianom. Śląsk w środę potrzebował dogrywki, aby pokonać Sandecję Nowy Sącz 2:1. Trener Mariusz Rumak, wystawił w pucharowym pojedynku zbliżony skład do tego, który wybiegnie w sobotnie popołudnie w Gdyni.

Śląsk w lidze nie stracił jeszcze bramki, jednak o ile formacja defensywna spisuje się bardzo dobrze, to dużo gorzej wygląda strzelanie bramek. Arka do tej pory pokazywała, że przed liczną publicznością potrafi strzelać bramki w Gdyni. Liczymy, że tak samo będzie w sobotę o 15:30 na stadionie przy Olimpijskiej.

opracował: Sebastian Jędrzejewski