22.07.2016

Arka - Wisła Kraków 3:0! Wielka inauguracja w Gdyni!

To był wielki mecz Arki! Nasz zespół był zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie pokonał Wisłę Kraków! Teraz już wiedzą wszyscy, mamy w Gdyni świetny zespół, który dziś sprawił piękny prezent swoim kibicom!

2. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Wisła Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: Sambea 8', Zjawiński 21', da Silva 81'(k)

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - da Silva (84' Yussuff), Łukasiewicz, Sambea, Bożok - Szwoch (71' Marciniak) - Zjawiński (61' Siemaszko)

Wisła: Miśkiewicz - Cywka, Uryga, Sadlok, Bartosz, Mójta (46' Mączyński), Boguski, Brlek (46' Pietrzak), Małecki, Ondrasek, Brożek

Żółte kartki: Bożok - Boguski, Sadlok

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 10203

0 min - na ten dzień czekała cała Gdynia. Wreszcie jest! Lotto Ekstraklasa powróciła do naszego miasta. Do Lotto Ekstraklasy powróciła Arka.

0 min - najwyższa klasa rozgrywkowa wraca do nas z przytupem. Arka zmierzy się z wielokrotnym Mistrzem Polski, Wisłą Kraków.

0 min - Wisła w ostatnich latach szargana była wieloma wewnętrztnymi problemami. Tak naprawdę do dziś się z tymi problemami boryka, ale odkąd stery w drużynie objął Dariusz Wdowczyk, zespół zaczął grać efektowną i skuteczną piłkę, a wszystkie inne sprawy zeszły na dalszy plan. A zatem dziś wyjątkowo trudny mecz przed naszym zespołem.

0 min - trener Niciński postanowił nic nie zmieniać w wyjściowej jedenastce w porównaniu z meczem w Niecieczy.

0 min - idealne warunki do gry w piłkę, trudno było sobie wymarzyć lepsze. Bezwietrznie, przyjemna temperatura i w tej chwili nie pada. A gdyby spadł deszcz, to piłkarze też  z pewnością by się nie obrazili...

0 min - kibice powoli zapełniają stadion przy Olimpijskiej. Liczymy dziś na pięciocyfrową liczbę widzów!

0 min - obie drużyny już na murawie. Doskonale prezentują się Arkowcy. Nowe żółte koszulki i niebieskie spodenki wyglądają doskonale!

0 min - od środka rozpoczęli goście!

3 min - ależ okazja przed Arką! Szybka akcja lewą stroną Bożoka, precyzyjne dośrodkowanie na da Silvę, który został zablokowany przy skladaniu się do strzału, ale piłka spadła pod nogi Zjawińskiemu, a ten uderzył tuż przy słupku!

5 min - fantastyczny doping, ten stadion naprawdę żyje!

6 min - pierwszy rzut rożny dla Wisły. Bez zagrożenia dla naszej bramki. Tymczasem wyprowadziliśmy kontrę, w której Miśkiewicz musiał wyjść przed pole karne, aby wyprzedzić Zjawińskiego.

8 min - gooooollllll dla Arki!!! Warcholak zagrywa z lewej strony, piłka dociera do Sambei, a ten strzela z 16 metrów! Piłka po nodze Urygi wpadła do siatki!

9 min - warto podkreślić dużą rolę Zjawińskiego, który wymusił wcześniej błąd obrońców, dzięki czemu piłka dotarła do Warcholaka.

10 min - było groźnie tym razem pod naszą bramką! Boguski zagrał na 16. metr do Małeckiego, a ten uderzył lekko, tuż obok słupka!

12 min - rzut rożny dla Arki. Zagrał z narożnika Szwoch, ale piłka wyszła poza szesnastkę.

17 min - niesamowita akcja Arki! Koronkowo, piłka od nogi do nogi, a w ostatnim akcencie da Silva zagrywa przed bramkę, gdzie obrońcy Wisły rzutem na taśmę wyprzedzili Szwocha i Bożoka!

21 min - goollll dla Arki!!! Zjawiński podwyższa na 2:0!!! Fatalny błąd Miśkiewicza, który nie złapał piłki centrowanej przez Sochę do Zjawińskiego, a nasz napastnik skrzetnie skorzystał z prezentu i notuje swoje pierwsze trafienie w barwach Arki!

24 min - Zjawiński faulowany tuż przed polem karnym i będzie okazja do bezpośredniego uderzenia na bramkę!

25 min - Szwoch trafia w mur!

26 min - Arka zdecydowanie przeważa, kolejny korner dla zespołu Nicińskiego!

27 min - Warcholak podaje na 24 metr do Sambei, a ten znów potężnie uderza! Miśkiewicz z ogromnymi problemami odbija piłkę!

29 min - strzał zza pola karnego z 25 metrów Zjawińskiego okazał się na tyle precyzyjny, że Miśkiewicz znów miał duże problemy!

30 min - jedna z nielicznych akcji gości. Mójta przebił się na lewym skrzydle i groźnie zagrał wzdłuż naszej bramki. Na szczęście nie było tam nikogo w czerwonej koszulce.

37 min - Arka nadal bezdyskusyjnie dominuje na boisku. W ostatnich minutach nie kreuje może bramkowych sytuacji, ale obrońcy z Krakowa mają pełne ręce roboty.

38 min - fantastyczny wślizg Marcjanika, który wybił piłkę spod nóg Brożkowi!

40 min - teraz dużo szczęścia przy Arce! Boguski uderzył z 13 metrów, ale zdążył wyciągnąć nogę Marcjanik, dzięki czemu piłka trafia tylko w poprzeczkę!

42 min - brzydki faul Boguskiego na Sambei i zasłużona żółta kartka!

45 min - pewny chwyt piłki przez Jałochę po zagraniu w pole karne Małeckiego.

45+1 min - Bartosz centruje w pole karne, ale tam znów króluje Jałocha.

PRZERWA - kapitalne zawody rozgrywa Arka! Gra szybko, zdecydowanie i ma prawdziwy głód zdobywania bramek. Dziś dwukrotnie udało się go zaspokoić, ale to oczywiście nie daje jeszcze żadnej gwarancji pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Wisła dysponuje wieloma klasowymi zawodnikami i w każdej chwili może pokusić się o gola kontaktowego, zresztą już raz była tego bliska po strzale Boguskiego.

46 min - dwie zmiany w zespole Wisły. Wchodzą Pietrzak i Mączyński, schodzą Brlek i Mójta.

46 min - mogło się zacząć bardzo źle! Brożek strzela 7-8 metrów, ale Jałocha popisał się kapitalną interwencją! Wielkie brawa!

48 min - wydawało się, że Zjawiński wyszedł na sytuację sam na sam z Miśkiewiczem, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną naszego napastnika!

50 min - dobra centra Bożoka z rzutu rożnego, piłka zawieszona na dobrej wysokości, ale radzą sobie Wiślacy.

52 min - Bożok fauluje Boguskiego na 27 metrze od bramki. Żółta kartka dla kapitana Arki i dobra okazja dla Wisły.

53 min - skończyło się na strachu, bo Wiślacy kompletnie sie pogubili przy rozegraniu tego stałego fragmentu gry.

54 min - Jałocha dobrze piąstkuje ponad głową Ondraska!

56 min - bardzo nieudany strzał Mączyńskiego z dystansu. Jednak wyraźnie Wisła ruszyła do przodu w poszukiwaniu gola kontaktowego.

58 min - tym razem w ślady "Mąki" poszedł Sadlok. Piłka w trybunach.

60 min - strzał Ondraska zablokowany, ale piłka spada pod nogi Mączyńskiemu, który tym razem kapitalnie uderzył, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Jałocha!

61 min - i znów Jałocha! Doskonale spisał się tym razem przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

61 min - Siemaszko zmienia Zjawińskiego. Trener Niciński z pewnością liczy na jego szybkość.

63 min - akcja polu karnym Wisły! Bożok do Warcholaka, ale ten uderzał nieco na siłę i piłka spokojnie trafiła do rąk Miśkiewicza.

65 min - dośrodkowanie Pietrzaka w nasze pole karne dociera do Ondraska, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Jałochy.

67 min - ostatnia korekta w składzie Wisły. Schodzi Bartosz, wchodzi Zachara.

70 min - było groźnie! Małecki oszukał dwóch naszych zawodników i oddał strzał, który na szczęście trafił w nogi jednego z Wiślaków.

71 min - druga zmiana w Arce. Opuszcza boisko Szwoch, a na boisku pojawia się debiutujący Marciniak.

73 min - efektownego strzału spróbował Brożek. To nie była udana próba tego niegdyś znakomitego napastnika.

74 min - do kontry pobiegł... Warcholak i o mały włos nie byłby sam na sam z Miśkiewiczem, gdyby nie ryzykowna, ale skuteczna interwencja Urygi!

76 min - doskonała kontra Arki! Sambea uruchomił Siemaszkę, ten wyłożył piłkę Bożokowi, ale strzał Słowaka z 18 metrów niecelny!

76 min - Sadlok fauluje Sambeę na żółtą kartkę. I ją otrzymuje. Nie mogło być inaczej.

78 min - i znów Arka kontruje! Marciniak do Bożoka, a ten przed bramkę w kierunku Siemaszki, który jednak nie mógł zdążyć do tej piłki!

79 min - Siemaszko w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym. Doskonała akcja od linii końcowej da Silvy!

80 min- Zachara zagrywa ręką w polu karnym! Karny! Wykona go Marcus da Silva!

81 min- gooooolllll dla Arki! Marcus pewnie po ziemi w prawy róg bramki! 3:0 dla Arki!

84 min - Marcus opuszcza boisko, stadion stoi! W jego miejsce Rashid Yussuff!

87 min - Mączyński wykonał rzut wolny z 25 metrów. Posłał piłkę wysoko ponad naszą bramką!

89 min - końcowe minuty. Wisła chaotycznie szuka pierwszego trafienia w tym meczu, lecz świetnie radzą sobie gdynianie. Już chyba nic nie może odebrać Arce tego spektakularnego zwycięstwa!

90+1 min - jeszcze jeden rzut wolny dla gości. Tym razem piłka 35 metrów od naszej bramki, a podszedł do niej Ondrasek. Strzał nie był mocny, ale piłka skozłowała tuż przed Jałochą, a nasz bramkarz spisuje się mimo to bez zarzutu!

90+3 min - Sadlok jeszcze wysoko posyła piłkę nad poprzeczką!

KONIEC - w drugiej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się Wiślacy, ale takiego scenariusza można było się spodziewać. Arka jednak dobrze radziła sobie w defensywie i szukała szans w kontrataku. Jedna z akcji przyniosła jej rzut karny, a to dobiło ostatecznie Wisłę. To był świetny futbol w wykonaniu Arki!