03.07.2016

Sparing nr 2: Arka - Viitorul Constanca 2:1. Hagi pokonany!

Dzisiaj Arka rozgrywała drugi sparing podczas letnich przygotowań. Jej rywalem był zespół Gheorghe Hagiego, rumuński Viitorul Constanca. Arka pokonałą rywali 2:1 (0:1).

Lato 2016 - sparing nr 2.

Arka Gdynia - Viitorul Constanca 2:1 (0:1)

Bramki:  Wojowski 50', Błąd 84'  - Chitu 33'.

Arka I połowa: Steinbors – Jakubik, Sobieraj, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Sambea, Mosiejko, Bożok – Szwoch – Zjawiński

Arka II połowa: Jałocha – Jakubik (58' Sulewski), Sobieraj (61' Sołdecki), Marcjanik, Wojowski – Stolc, Łukasiewicz, Yussuff, Błąd – Siemaszko-Lewicki

Viitorul:  Rimniceanu (85' Arpad)- Benzar (85' Radoi), Tiru (85' Nedelcu), Boli (9' Lopez), Ganea (70' Dumitrescu)- Chitu (59' Hagi), Filip (85' Stoica), Brandan (70' Mitache), Purece (59' Marin)- Iancu (59' Tanase), Coman (59' Nimely)

żółte kartki: Mosiejko, Stolc - Brandan, Hagi.

W wyjściowym składzie w Arce wychodzi dzisiaj testowany prawy obrońca Damian Jakubik, który w ub. sezonie grał w Dolcanie Ząbki, a następnie w Górniku Łęczna.

Relacjęl live przeprowadza  ARKA-TV wraz z komentarzem radiowym prowadzonym przez stronę arkowcy.pl.

0 min - Zaczynamy. Arka na biało, goście z Rumunii niebiesko-czarni.

1 min - przed szansą goście. Strzał Comana obok słupka.

3 min - kontuzja zawodnika gości. Na murawie Boli.

5 min - Boli poza boiskiem, goście w 10-tkę.

9 min - strzał Yannicka z wolnego zablokowany i mamy rzut rożny.  Dopiero teraz trener gości wprowadza nowego zawodnika. Na boisku Lopez.

10 min -  tym razem po akcji Szwocha strzela Zjawiński, ale nad bramką.

16 min - gra teraz toczy się od jednego do drugiego pola karnego. Na ławce gości aktywny trener Gheorghe Hagi. W przeszłości grał m.in w Realu Madryt i Barcelonie.

19 min - Arka próbuje akcji skrzydłami, lecz dośrodkowania są zbyt długie i nie trafiają do naszych napastników.

25 min - dośrodkowanie rywali wybija przed siebie nasz bramkarz, ale dobitka Iancu wysoko nad bramką.

27 min - po podaniu Marcusa w pole karne do Zjawińskiego, mieliśmy spore zamieszanie, ale obrońcy gości nie pozwolili na oddanie strzału.

32 min - żólta kartka dla Mosiejki za faul taktyczny.

34 min - bramka dla gości. Po dośrodkowaniu Ganei,  Chitu strzela głową z 5 metrów.

39 min. - Marcus wywalczył piłkę na skrzydle, ale po jego podaniu w pole karne najszybszy był bramkarz gości.

45 min - koniec 1 połowy. Goście prowadzą 1:0. PRZERWA.

W 2 połowie zapewne zobaczymy sporo zmian.  W Arce do 60 min. zagra kapitan Krzysztof Sobieraj.

46 min. - Arka ze zmianami, goście jednak bez.

50 min - w zamieszaniu pod bramką gości wyrównuje Paweł Wojowski.

55 min - Siemaszko uruchomił podaniem Lewickiego, ale ten strzelił obok słupka.

57 min - zderzenie Stolca z Brandanem. Zawodnik gości agresywnie zareagował i obaj  dostali po żółtej kartce.

58 min - Sulewski za testowanego Jakubika.

59 min - w drużynie gości 4 zmiany.

61 min - za Sobieraja ponownie na boisku Sołdecki.

62 min - żólta kartka dla wprowadzonego 2 minuty wcześniej  na boisko Ianisa Hagiego - syna trenera.

65 min - tym razem szmer podziwu na trybunach. Młody Hagi okiwał dwóch naszych zawodników w polu karnym, ale podania nie wykorzystali jego koledzy.

67 min - wysoka piłka spadła w polu karnym Arki i po jej odbiciu od murawy, głową próbował zaskoczyć Jałochę Marin.

70 min. - kolejne dwie zmiany w zespole rumuńskim.

78 min - dynamiczna akcja Wojowskiego powstrzymana wybiciem na rzut rożny.

80 min - interwencja Jałochy poza polem karnym. rzut rożny dla gości po wybiciu piłki przez Błąda.

83 min - groźna centra Yussuffa w pole karne, ale obrońcy ubiegli Siemaszkę.

84 min - trafienie Błąda w samo okienko z wolnego! 2:1 dla Arki!

85 min. - trener Hagi wprowadza 4 nowych zawodników.

89 min - mocny  strzał Przemka Stolca w boczną siatkę.

90 min - koniec meczu. Arka wygrywa 2:1.