08.06.2016

PP: Arka II nie zagra w finale.

W meczu 1/2 regionalnego Pucharu Polski Arka II przegrała na wyjeździe z Brdą Przechlewo 1:2 (0:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Mosiejko.

1/2 regionalnego Pucharu Polski

Brda Przechlewo - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Wirkus 2 (17', 75') - Mosiejko 69'

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Niciński (78' Nowicki), Lisowski, Wawszczyk - Wolak (46' Regulski), Mosiejko - Kłosowski, Hebel (69' Wośk), Czapłygin (40' Bach) - Węsierski

Żółto-niebiescy przez cały mecz prezentowali się dobrze, często gościli pod bramką rywala, ale to gospodarze w 17 min. gry zdobyli pierwszego gola w tym meczu. Wówczas, kapitan Brdy Michał Wirkus pokonał strzałem z 18 metrów Kamila Kotkowskiego. Arka mogła wyrównać jeszcze przed przerwą, ale nie wykorzystała kilku dobrych sytuacji.

Po zmianie stron kolejne okazje po stronie Arki mieli Jakub Bach i Mateusz Węsierski. W 69 min. do remisu doprowadził Damian Mosiejko, który wykończył celnym strzałem głową dośrodkowanie z lewej strony Jakuba Kłosowskiego.

Niestety, kilka minut później rywale ponownie prowadzili. W 75 min., po prostopadłym podaniu, Wirkus znalazł się "sam na sam" z Kotkowskim. Najlepszy piłkarz Brdy nie zmarnował tej okazji, przelobował naszego bramkarza i zapewnił swojej drużynie awans.

Trener Robert Wilczyński po meczu krótko skomentował jego przebieg:

- Na pewno jesteśmy bardzo zawiedzeni końcowym wynikiem. Zwłaszcza, że w tym meczu stworzyliśmy sobie sporo bardzo dogodnych sytuacji, których jednak nie wykorzystaliśmy. Mieliśmy też duże problemy z najlepszym zawodnikiem Brdy, który strzelił nam dwa gole. Można powiedzieć, że ten jeden zawodnik wygrał gospodarzom mecz.

W finale Brda Przechlewo zmierzy się z Pogonią Lębork, która pokonała dziś Polonię Gdańsk 5:2. Dwie bramki w tym meczu zdobył Maciej Wardziński.