20.04.2016

PP: Arka II w kolejnej rundzie!

Arka II Gdynia awansowała do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek żółto-niebiescy pokonali po serii rzutów karnych Rodło Kwidzyn. Po 120 minutach spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

1/8 Regionalnego Pucharu Polski

Rodło Kwidzyn – Arka II Gdynia 2:2 (1:1,2:2) k. 3:5

Bramki: ??? 32’, ??? 90’ – Hebel 40’, Kłosowski 72’

Arka II: Kotkowski – Izdebski, Lisowski, Wojcinowicz, Wojowski – Mosiejko, Foks (46’ Wolak) – Lomski (46’ Bach), Hebel (69’ Stepnowski), Czapłygin (46’ Węsierski) – Kłosowski

Żółte kartki: Wolak

Rodło to lider IV ligi w naszym województwie i jeden z kandydatów do awansu w tym sezonie. Trenerzy Arki II mogli zaś w Kwidzynie skorzystać z kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu.

Pierwszą bramkę tego meczu zdobyli gospodarze. W 32 min. jeden z zawodników Rodła wykorzystał zagranie wzdłuż bramki i z bliska pokonał naszego bramkarza. Arka odpowiedziała jeszcze przed przerwą. W 40 min. Hebel ładne obrócił się z piłką i strzałem w długi róg skierował ją do siatki.

Po przerwie na prowadzenie wyprowadził żółto-niebieskich Kłosowski. W 72 min. popisał się indywidualną akcją, „złamał” do środka, a wszystko zakończył celnym uderzeniem. Nasz zespół był bliski zwycięstwa w regulaminowym czasie gry, jednak w samej końcówce rywale doprowadzili do wyrównania po rzucie rożnym. Do rozstrzygnięcia meczu konieczna więc była dogrywka.

W dodatkowych 30 minutach nie padła jednak żadna bramka i o wyniku musiały ostatecznie zadecydować rzuty karne. Arka wykonywała je bezbłędnie, wykorzystując wszystkie pięc prób (Mosiejko, Bach, Wojowski, Kłosowski, Węsierski). Wygrała całą serię 5:3 i awansowała do kolejnej rundy regionalnego PP.

W 1/4 finału żółto-niebiescy zmierzą się z liderem 3 ligi GKS-em Przodkowo.

Teraz jednak podopieczni trenera Wilczyńskiego wracają do walki o ligowe punkty. Już w najbliższą niedzielę zmierzą się w Gdyni z Drawą Drawsko Pomorskie.