26.03.2016

MKS Kluczbork - Arka 0:2. Lider w Gdyni!

Wymarzony wynik Arka przywozi z Kluczborka! Wygrana 2:0 pozwala nie tylko powiększyć przewagę nad trzecią drużyną w tabeli, ale też usadowić się na fotelu lidera, bo dopiero w poniedziałek szansę na wyprzedzenie gdynian będzie miała Wisła Płock. Dodajmy, że to rekordowe w tym sezonie, bo dziewiąte spotkanie bez porażki żółto-niebieskich!

23. kolejka I ligi

MKS Kluczbork - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
Bramki: Abbott 3', Marcjanik 64'

MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz, Brodziński, Uszalewski (46' Nitkiewicz) – Niziołek, Deja – Szewczyk, Swędrowski, Kuczak (46' Madejski) – Kowalczyk

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz, Sambea (76' Nalepa) - da Silva, Szwoch (86' Siemaszko), Formella - Abbott (80' Sangoy)

Żółte kartki: Brodziński, Niziołek, Ganowicz - Szwoch

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

0 min - zanim rozlegnie się pierwszy gwizdek w meczu MKS Kluczbork - Arka, było jasne, że gdynianie po tej kolejce nie mogą stracić swojej sześciopunktowej przewagi nad grupą pościgową "Zawisza-Zagłębie", bo obie ekipy solidarnie przegrały swoje spotkania. Wręcz przeciwnie - dystans może urosnąć nawet do 8 punktów, a to by oznaczało wręcz przepaść, a awans byłby już na wyciągnięcie ręki!

0 min - o tym, że w Kluczborku nie zagra Alan Fialho, wiedzieliśmy już wcześniej (kara za nadmiar żółtych kartek). W jego miejsce do wyjściowej jedenastki wrócił Sobieraj. Trener Niciński zdecydował się jednak na więcej zmian; mecz na ławce zaczną Przemysław Stolc oraz niedawny jubilat Michał Nalepa. W ich miejsce od pierwszej minuty zagrają Tadeusz Socha i Yannick Sambea.

0 min - mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu Tomaszowi Drągowi, byłemu zawodnikowi klubu z Kluczborka.

1 min - rozpoczął się mecz!

2 min - pierwsza akcja Arki. Na razie wybronili się gspodarze!

3 min - gooollll! Paweł Abbott!!! Zagranie z głębi od Formelli pola dotarło do Pawła Abbotta, który skorzystał z błędu Brodzińskiego i spokojnie przyjął piłkę w szesnastce i uderzył nie do obrony dla Pogorzelca!

5 min - fatalnie na początku spotkania spisują się gospodarze w linii obrony. Kuczak był bliski gola samobójczego!

7 min - wyraźnie nie radzą sobie zawodnicy z Kluczborka z pressingiem zakładanym na nich już pod własnym polem karnym.

10 min - Szwoch posyła piłkę w pole karne gospodarzy, tam najwyżej wyskoczył Warcholak, którego strzał głową okazał się minimalnie niecelny!

11 min - piłka pod nogami Sambei, który od razu uderzył na bramkę, ale znów próba "Arkowców" niecelna!

15 min - rzut wolny z prawej strony pola karnego Kluczborka. Centrować będzie Warcholak.

15 min - zagranie Warcholaka na bliższy słupek, ale tym razem radzą sobie gospodarze.

17 min - słupek do spółki z Pogorzelcem ratują MKS! Fenomenalny strzał z dystansu Darka Formelli!! Piłkę przejął jeszcze Socha, ale jego zagranie zostało już zablokowane.

20 min - ależ Abbott daje dzisiaj popis gry! Tym razem nas napastnik skorzystał z prezentu od Ganowicza i pomknął prawym skrzydłem w pole karne MKS-u. Niestety zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta opuściła boisko...

22 min - do dyspozycji zawodników ofensywnych dostosowują się także ci defensywni. Antek Łukasiewicz w kapitalny sposób zatrzymał Niziołka, bo zapowiadała się pierwsza groźniejsza akcja MKS-u.

27 min - kibice w Kluczborku nie zgadzają się z decyzjami arbitra. Został przyznany rzut wolne Arce za faul na Sosze, a chwilę wcześniej na murawę padł Swędrowski, który wyprowadzał kontrę gospodarzy.

31 min - tym razem poprzeczka sprzymierzeńcem gospodarzy! Trafia w nią strzałem z dystansu Mateusz Szwoch! Przepięknej urody uderzenia oddają dziś "Arkowcy", pozostaje żałować, że nie wpadają do siatki...

33 min - najgroźniejszy strzał MKS-u. Autorem Deja, piłka po rykoszecie w nieznacznej odległości mija naszą bramkę!

35 min - Łukasiewicz faulem przerywa akcję Kluczborka, jego ofiarą padł Szewczyk. Na razie sędzia Jarzębak nie sięga po kartki w tym spotkaniu.

36 min - spotkanie nieco się wyrównało. Szkoda, że nie udało się naszej dominacji udokumentować jeszcze jednym trafieniem, ale jeszcze nic straconego!

38 min - Brodziński fauluje da Silvę i to on jest pierwszym "nagrodzonym" żółtą kartką.

40 min - znów Abbott bliski zdobycia gola! Strzał Pawła lewą nogą minął spojenie słupka z poprzeczką! Znów prosty błąd zawodników z opolszczyzny, tym razem Uszalewskiego.

41 min - Tadeusz Socha świetnie przeciął podanie do Szewczyka, który mógł stanąć oko w oko z Jałochą!

42 min - dobrze w roli obrońcy spsał się da Silva, dobrze wyskakując do piłki we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Niziołka.

45 min - ta połowa potrwa jeszcze jedną minutę

45+1 min - ostatni strzał w pierwszej części meczu oddał Warcholak. Niecelny.

PRZERWA - w pełni zasłużone prowadzenie Arki w Kluczborku, pozostaje żałować, że tylko jednobramkowe. Po golu Abbotta zawodnicy trenera Nicińskiego trafiali jeszcze w słupek i poprzeczkę. Gospodarze nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na naszą bramkę, choć po szokujących dla nich 20 minutach zdołali zbliżyć się do naszego pola karnego. Czekamy na jeszcze bardziej skuteczną w naszym wykonaniu drugą połowę!

46 min - dwie zmiany w zespole MKS-u. Nitkiewicz i Madejski za Uszalewskiego i Kuczaka.

48 min - trzecia minuta po przerwie i powinna być znów bramka dla Arki! Doskonałe dośrodkowanie Formelli wprost na głowę Sambei, a ten minimalnie pudłuje!!!

49 min - Nitkiewicz od początku swojej obecności na boisku stara się stwarzać problemy naszym obrońcom, ale ci sobie świetnie radzą. Tym razem dobrze zachował się Łukasiewicz.

51 min - Deja bardzo niecelnie uderzył z 30 metrów.

52 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne przecina Kowalczyk i będzie rzut rożny dla Arki.

53 min - korner bez zagrożenia bramce strzeżonej przez Pogorzelca.

55 min - krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Niziołka i Deję. Ten drugi znów uderza z dystansu i znów niecelnie.

59 min - Formella przejął piłkę, zagrał do Yannicka, ten do Szwocha, a Mateusz zagrał chyba nieco zbyt koronkowo, ale oddał strzał, który obronił Pogorzelec!

61 min - nie ma szczęścia Szwoch! Teraz wykorzystał błąd obrońców i spróbował przelobować Pogorzelca, ale zrobił to zbyt mocno!

62 min - Niziołek wycina da Silvę i ogląda żółtą kartkę!

64 min - gooollll dla Arki! Marcjanik sprytnym strzałem pokonuje Pogorzelca! Piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek wrzucił Szwoch, a tam odnalazł się nasz środkowy obrońca!

67 min - nie przez przypadek praktycznie nie wymieniamy nazwiska Jałochy, bo zespół trenera Konwińskiego praktycznie nie zbliża się do naszej szesnastki.

67 min - ależ brzydki faul Brodzińskiego na Marcjaniku. To powinna być druga żółta kartka dla byłego zawodnika Arki!

72 min - wywołaliśmy Jałochę, który teraz bezbłędnie wyłapał strzał Madejskiego.

75 min - Warcholak zacentrował z lewej strony, przepuścił piłkę Yannick Sambea, dopadł do niej Szwoch, ale nie udało się mu oddać skutecznego strzału! Było blisko!

76 min - Sobieraj świetnie interweniuje, przerywając akcję Deji.

76 min - żółtą kartkę ogląda Szwoch za przerwanie akcji MKS-u.

76 min - pierwsza zmiana w naszym zespole. Nalepa zastępuje Sambeę.

78 min - Formella pada na murawę, ale faulu nie ma. Mimo to żółta kartka dla Ganowicza.

80 min - no i doczekaliśmy się debiutu Gastona Sangoya! Argentyńczyk zmienia Abbotta! Brawa dla Pawła za dzisiejszy występ, no i gola!

81 min - Formella świetnym podaniem obsłużył Nalepę, a strzał Michała broni Pogorzelec! Ależ szkoda! Jeszcze do dobitki próbował zdążyć Formella, ale ostatecznie piłka w posiadaniu gospodarzy.

82 min - Madejski wyprowadził kontrę Kluczborka, zagrał do Szewczyka, ale znów bezbłednie zachowali się obrońcy z Gdyni. To Sobieraj popisał się świetną interwencją!

83 min - Pogorzelec znów ratuje swój zespół! Kapitalnie obronił strzał z narożnika pola karnego w krótki róg Dariusza Formelli!

86 min - Siemaszko zmienia Szwocha. To był kolejny bardzo dobry występ wypożyczonego z Legii pomocnika.

88 min - Giel starał się skorzystać z dośrodkowania Madejskiego, ale jego uderzenie mija światło naszej bramki. Było jednak groźnie!

90 min - ten mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

90+2 min - Arka bardzo umiejętnie rozgrywa piłkę i w ten sposób chce dotrwać do ostatniego gwizdka!

KONIEC - to było doskonałe spotkanie Arki. Niech za komentarz służy fakt, że najlepszym zawodnikiem gospodarzy był ich bramkarz, który przecież przepuścił dwie piłki do swojej bramki. Każdy z gdynian może być dziś zadowolony ze swojej postawy - od bramkarza po napastników. Wszyscy wykonali dziś kolejny krok ku Ekstraklasie!