11.11.2015

Wygrana juniorów w Słupsku i awans do Ligi Makroregionalnej!

Juniorzy młodsi wygrali na wyjeździe z Gryfem Słupsk. Dla podopiecznych Jakuba Frydrycha to było ostatnie spotkanie w tej rundzie , gdyż w ostatniej kolejce pauzują. Wygrana  przypieczętowała  awans do wiosennych rozgrywek  Makroregionalnych.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 12 kolejka:

KS Gryf Słupsk - Arka Gdynia  1:4 (1:3)

Bramki: 30' karny - Sikorski - 2 (24', 37'), Sz.Nowicki 38', Brojek 48'

Arka: Więckowicz (65’ Krzepisz), Bednarski, Wieczorek (67’ Skierka), Grabowski. Krakowiak (55’ Kozakowski), Sikorski, B. Nowicki (53’ Nowakowski), Ryk (60’ Klecha), Brojek (67’ Sarnowski), Gniadecki (53’ Bugajewski), Sz.Nowicki.

żółte kartki: Sz. Nowicki, Krakowiak, Sikorski

Ostatni mecz w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych nasza drużyna rozgrywała w Słupsku. Miejscowy Gryf od początku spotkania starał się zagrozić bramce młodych Arkowców, jednak na posterunku dobrze spisywał się Szymon Więckowicz.

Pierwszą bardzo dobrą okazję stworzyli rywale uderzając piłkę głową. Świetną interwencją popisał się nasz golkiper, który błyskawicznie uruchomił napastników i po dobrym kontrataku drogę do bramki precyzyjnym strzałem z dystansu znalazł Sikorski.

Kilka minut później sędzia wskazał na 11 metr, dyktując tym samym dość kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Radość słupszczan nie trwała zbyt długo,  bo Arka zadała dwa szybkie ciosy. W 37 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu Sikorski, a minutę później atomowym uderzeniem z 16 metrów przypomniał się bramkostrzelny napastnik Nowicki.

Po zmianie stron żółto – niebiescy zdecydowanie zdominowali rywala stwarzając okazję do zdobycia kolejnych bramek. W 48 minucie Mateusz Brojek minął kilku rywali i z 25 metrów, bramką „stadiony świata” podwyższył wynik.

Zadowolony po meczu był trener Jakub Frydrych:

Gratuluję chłopakom zwycięstwa i awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Po raz kolejny udowodnili, że zasługują na grę wśród czołowych zespołów Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Z pewnością kolejna runda będzie dużo trudniejsza i każde spotkanie będzie wymagało od nas optymalnego przygotowania. Gra w niej jest szansą dla naszych graczy na rozwój indywidualny i podwyższanie swoich umiejętności. Naszym celem będzie znalezienie się czołówce tej ligi i awans do MP Juniorów Młodszych.