22.10.2015

Nasi rywale: Stomil Olsztyn.

Gdynianie zremisowali w Bytowie 1:1 i podtrzymana została seria meczów bez porażki. Teraz przed Arką spotkania na własnym stadionie z drużyną Stomilu Olsztyn. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego zajmują obecnie 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

W przerwie letniej z drużyny odeszli m.in. Witalij Berezowskyj, Łukasz Jamróz, Ihor, Skoga, Wołodymyr Kowal oraz Tomasz Wełnicki.

W ich miejsce przyszli: Bartosz Bartkowiak, Igor Biedrzycki, Tomasz Chałas, Rafał Kujawa, Grzegorz Lech, Michał Leszczyński, Tsubasa Nishi, Jarosław Ratajczak oraz Łukasz Suchocki.

Bilans spotkań Stomilu Olsztyn w sezonie 2015/2016: 5 zwycięstw – 4  remisy– 4 porażki

U siebie: 3 zwycięstwa – 2 remisy – 1 porażka

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 2 remisy – 3 porażki

Spotkania ligowe w rundzie wiosennej zespołu z Olsztyna:

2. GKS Bełchatów (w)      1 - 0       Łukasz Suchocki 42

3. Sandecja (d)                2 - 2       Arkadiusz Aleksander 32 (s), Michał Trzeciakiewicz 83

5. Olimpia (w)                   0 - 2

6. Rozwój Katowice (d)   2 - 1       Rafał Kujawa 6, Łukasz Suchocki 71

7. Wigry Suwałki (w)        2 - 1       Rafał Kujawa 13, Grzegorz Lech 59

8. Chojniczanka  (d)        2 - 0       Michał Trzeciakiewicz 30, Tomasz Wełna 61

9. Dolcan Ząbki (w)          0 - 1

10. Chrobry Głogów (d)  2 - 1       Irakli Meschia 24 (k), Grzegorz Lech 78 (k)

11. Bytovia Bytów (w)    1 - 1       Dawid Szymonowicz 80

12. Zawisza (w)               0 - 3

13. Wisła Płock (d)           1 - 1       Grzegorz Lech 45 (k)

14. GKS Katowice (w)      2 - 2       Rafał Kujawa 29, Irakli Meschia 59

15. Zagłębie (d)              2 - 4       Wojciech Fabisiak 14 (s), Dawid Szymonowicz 17

Stomil nie wygrał ostatnich 5 spotkań, ostatnia wygrana z Chrobrym miała miejsce w Olsztynie 20 września.

Bilans bramek: 17 strzelonych – 19 straconych

U siebie: 11 strzelonych – 9 straconych

Na wyjeździe: 6 strzelonych  – 10 straconych

Statystyki zawodników:

Piotr Skiba, Rafał Remisz, Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki - 1170 minut (13 pełnych meczów),

Paweł Głowacki - 1076 (13 meczów),

Jarosław Ratajczak - 1035 minut (12 meczów).

Najlepszy strzelec:

Rafał Kujawa, Grzegorz Lech - po 3 bramki,

Irakli Meschia, Łukasz Suchocki, Dawid Szymonowicz, Michał Trzeciakiewicz - po 2 bramki.

Grzegorz Lech - 4 żółte kartki i 1 czerwona kartka,

Tomasz Wełna - 4 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Irakli Meschia - 4 żółte kartki (nie zagra z Arką).

Arka zagra w piątek o 4 zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie, dla Stomilu natomiast będzie to mecz o przełamanie serii 5 spotkań bez zwycięstwa. Liczymy na skuteczną grę żółto - niebieskich i kolejne trzy punkty.

opracował: Sebastian Jędrzejewski