04.10.2015

Juniorzy: Tylko młodsi z punktami. Relacje.

Tym razem powody do zadowolenia mają tylko nasi juniorzy młodsi. Dzięki skutecznej grze w drugiej połowie odrobili straty i wygrali z Gedanią na jej boisku 5:2.  Nie udało się natomiast naszym juniorm starszym, którzy jedną bramką przegrali w meczu na szczycie tabeli Grupy Zachodniej z Pogonią Szczecin.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 10. kolejka:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Marczuk 29'

Arka: Pruszyński, Gębiś, Kaszorek, Niciński, Wawszczyk, Hołtyn, Olszewski M. (60' Białek), Bach, Olszewski B. (65' Łyszyk), Stepnowski (72' Malanowski), Kłosowski (46' Siejak)

żółta kartka: Kaszorek

W meczu na szczycie Arka po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Cały mecz był bardzo wyrównany. Zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje sytuacje. Niestety w 29 min.  "Arkowcy" popełnili błąd w kryciu przy rzucie wolnym i "Portowcy" wyszli na prowadzenie.

Jak się okazało ten jeden błąd zadecydował o wyniku końcowym. Arka zarówno w pierwszej połowie jak i calej drugiej próbowała doprowadzić do remisu. Niestety do poziomu meczu nie dopasowali się sędziowe, którzy popełnili dwa karygodne błędy. W 58 min. po brutalnym faulu na zawodniku Arki -  Mateuszu Olszewskim (musiał opuścić boisko na noszach), przeciwnik otrzymał tylko żółtą kartkę.

Najwięcej kontrowersji było jednak  w 90 minucie kiedy to po ewidentnym faulu bramkarza gości sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Trener Krzysztof Janczak:

Bardzo chciałbym podziękować chłopakom za bardzo dobra grę pomimo przegranej. Najbardziej boli to, że pewne błędy niekoniecznie zawodników wypaczają  i niwelują ciężką pracę całego zespołu.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 6 kolejka:

Gedania - Arka Gdynia 2:5 (2:1)

Bramki:  32', 36' -   Nowicki Sz. 2 (3' k, 79'), Kafka 45', Ryk 63', Nowicki B. 81'

Arka: Więckowicz, Manteufel (Skierka 25’), Bednarski, Polański, Krakowiak (Kozakowski  64’), Sikorski, Nowicki B., Ryk (Klecha 67’), Kafka (Wieczorek 76’), Bugajewski (Gniadecki 65’), Nowicki (Sarnowski 76’)

żółta kartka: Sikorski

Mecz w Gdańsku  z miejscową Gedanią młodzi Arkowcy rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 3 minucie sędzia odgwizdał faul na naszym napastniku wskazując na 11 metr.  Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Szymon Nowicki.

Przed przerwą dwa fatalne błędy popełniła nasza defensywa, i kolejno w 32 i 36 minucie sędzia wskazał na wapno i to gospodarze wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron nasza drużyna ruszyła do zmasowanych ataków i już w 45 minucie świetnie zachował się Wojciech Kafka, który nie dał szans  bramkarzowi rywali. W 53 minucie 100 procentową okazję miał Oskar Ryk jednak jego strzał wybronił golkiper gospodarzy. Kilka minut później filigranowy pomocnik potężnym strzałem z 25 metrów trafił w poprzeczkę,  ale jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka i w końcu udało mu się w 63 minucie wyprowadzić zespół na prowadzenie. W samej końcówce ponownie na listę strzelców wpisał się Szymon Nowicki, a wynik ustalił Bartek Nowicki, podsumowując swój dobry występ.

Trener Jakub Frydrych:

Bardzo się cieszymy z końcowego rezultatu, szczególnie kiedy na przerwę schodziliśmy ze stratą jednej bramki. Z pewnością specyfika boiska przy ul. Hallera nie pomagała i byliśmy zmuszeni zmienić sposób gry.

W pierwszej popełniliśmy dwa błędy indywidualne, po których straciliśmy bramki. Trzeba przyznać, że cały zespół pokazał charakter i świetną grę szczególnie w drugiej połowie. Po raz kolejny duży udział w zwycięstwie miał  strzelec dwóch bramek Szymon Nowicki, a także Oskar Ryk i Bartek Nowicki, którzy wykorzystywali swoje umiejętności indywidualne.