01.10.2015

Nasi rywale: Olimpia Grudziądz.

Arkowcy wygrali ostatni pojedynek z Sandecją Nowy Sącz 2:1 i był to kolejny mecz żółto- niebieskich bez porażki. W tej lidze przy takim ścisku w tabeli liczą się głównie zwycięstwa, podobnie będzie w piątkowym spotkaniu z Olimpią w Grudziądzu.

W drużynie biało - zielonych doszło już do jednej zmiany trenera, a mimo to zespół jest na przedostatniej pozycji, a w poprzedniej kolejce zremisował bezbramkowo w Sosnowcu.

W przerwie zimowej w Grudziądzu doszło do sporych zmian.  Z drużyny odeszli tacy zawodnicy jak Arkadiusz Aleksander, Rok Elsner, Bartosz Jaroch, Denis Popović oraz Maciej Rogalski. W ich miejsce sprowadzono m.in. Donalda Djousse, Arkadiusza Kasperkiewicza, Donatasa Kazlauskasa, Tomasza Lewandowskiego oraz Fabiana Pawela.

Bilans spotkań Olimpii Grudziądz w sezonie 2015/2016: 2 zwycięstwa – 3  remisy – 5 porażek

U siebie: 2 zwycięstwa –1 remis – 2 porażki

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy – 4 porażki

Spotkania ligowe w rundzie wiosennej zespołu z Grudziądza:

1. Rozwój Katowice (d)     0 - 1

2. Bytovia Bytów (w)        2 - 2       Marcin Kaczmarek 29 (k), Fabian Pawela

3. Stomil Olsztyn (d)         2 - 0       Marcin Kaczmarek 7 (k), Robert Szczot 89

4. Chojniczanka (w)          1 - 2       Marcin Kaczmarek 63

5. Dolcan Ząbki (d)            1 - 1       Donald Djoussé 52

6. Chrobry Głogów (w)      1 - 2       Wojciech Reiman 76

7. Zawisza (d)                   2 - 3       Kamil Kurowski 14, Marcin Kaczmarek 82 (k)

8. Wisła Płock (w)              0 - 3

9. GKS Katowice (d)           1 - 0       Kamil Kurowski 37

10. Zagłębie Sosnowiec (w) 0 - 0

Blisko połowę punktów Olimpia zdobyła w ostatnich dwóch meczach. Co warte podkreślenia drużyna, która regularnie traciła bramki, w ostatnich dwóch meczach zagrała "na zero z tyłu". Tym bardziej w Sosnowcu był to sukces, gdy w meczu z Zagłębiem od 28 minuty Olimpia musiała radzić sobie w dziesieciu.

Michal Piter - Bućko - 5 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Adam Cieśliński, Donald Djousse, Marcin Smoliński - po 3 żółte kartki.

Gdynianie po wygranym meczu na własnym stadionie z Sandecją poszukają punktów w Grudziądzu z Olimpią.

Gospodarze piątkowego meczu, sezon zaczęli fatalnie, jednak w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli 4 punkty i nie stracili bramki. My jednak liczymy, że zobaczymy taką Arkę jak w drugiej połowie w meczu z Sandecją  i nasz zespół wywiezie z Grudziądza 3 punkty.

opracował: Sebastian Jędrzejewski