26.09.2015

Arka - Sandecja 2:1. Dwie połowy, dwie Arki, dwa gole!

Pierwsza połowa była nieudana w wykonaniu Arki, ale po zmianie stron zobaczyliśmy odmieniony zespół trenera Nicińskiego i dwa gole. Do siatki trafili Abbott i Nalepa, a okazji na kolejne trafienia nie brakowało. Taką Arkę, jak w drugiej połowie chcemy ogladać jak najczęściej!

10. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)
Bramki: Abbott 46', Nalepa 60' - Aleksander 21'

Arka: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz, Bożok - da Silva, Tomasiewicz (46' Nalepa), Renusz (46' Siemaszko) - Abbott (90' Mosiejko)

Sandecja: Kozioł - Bartków, Szarek, Danek, Słaby - Kasprzak (67' Tarasenko), Nather - Dudzic (86' Piszczek), Nowak (64' Ctvrtnicek), Małkowski - Aleksander

Żółte kartki: Renusz, Stolc, Nalepa, da Silva - Kasprzak, Słaby, Tarasenko, Kozioł

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 3619

0 min - w wyjściowym składzie  brakuje Michała Nalepy. Michał co prawda rozgrzewa się wraz z resztą kolegów z pierwszej jedenastki, ale spotkanie rozpocznie od ławki rezerwowych. To oczywiście efekt urazu stopy sprzed kilku dni.

0 min - tradycyjnie upatrujemy byłych arkowców w składzie rywala i w oczy bije tylko jedno nazwisko - Arkadiusza Aleksandra. Zatrzymać tego strzelca, to zadanie nr 1 dla naszych obrońców w dniu dzisiejszym

0 min - nie tylko Nalepy zabraknie w pierwszym składzie Arki. Na ławce rezerwowych zasiedli także Tadeusz Socha i Rafał Siemaszko. Nie ma też Pawła Wojowskiego. Od pierwszej minuty swoje szanse otrzymają m.in. Michał Renusz, Przemek Stolc oraz oraz Grzesiek Tomasiewicz. Oby tym razem personalno-taktyczne decyzje trenera Nicińskiego okazały się strzalem w dziesiątkę.

1 min - Arka na żółto-niebiesko, goście na biało-czarno. Rozpoczęli goście!

4 min - obie drużyny od pierwszego gwizdka pokazują, że nie mają zamiaru murować własnego pola karnego. Na razie próby szybkich, prostopadlych podań do napastników nie sięgają celu.

8 min - bardzo groźnie pod naszą bramką. Najpierw Sandecja przedarła się przez kilku naszych zawodników, z prawej strony zacentrował w pole karne Danek, a Aleksander mimo asysty Stolca trącił piłkę, ale posłał ją ponad poprzeczką!

12 min - i znów poważny sygnał ostrzegawczy dla Arki! Piłka w naszym polu karnym, zamieszanie potwrne, ale bez konsekwencji...

13 min - ależ błąd sędziego, ktory puścił metrowego spalonego! Dudzic popędził na naszą bramkę i tylko ofiarna interwencja Warcholaka w ostatniej chwili nas uratowała przed stratą gola!

14 min - Kasprzak w zarodku przerwał akcję Arki, ale faulował, więc ogląda żółtą kartkę!

15 min - Łukasiewicz zagrał za plecy obrońców w kierunku wbiegajągo w wolną strefę da Silvy, lecz Brazylijczyk został w ostatniej chwili wyprzedzony przez obrońcę! Rzut rożny chwilę później bez zagrożenia bramce Kozioła.

21 min - gol dla Sandecji! Oczywiście strzelcem jest Arkadiusz Aleksander! Najpierw Nowak ograł Krzyśka Sobieraja, potem poślizgnął się w polu karnym Przemyslaw Stolc, a Aleksander z 14 metrów przymierzył przy słupku i Jałocha bez szans!

23 min - piłka z rzutu wolnego posłana w pole karne Sandecji dociera do Łukasiewicza, który jednak był na pozycji spalonej.

27 min - stracił piłkę Renusz i z kontrą skrzydłem pobiegł Dudzic. Nieoczekiwanie z bramki wyszedł Jałocha, nad którym posłał piłkę zawodnik Sandecji, ale szczęśliwie nie w kierunku bramki...

30 min - Renusz fauluje Danka i otrzymuje żółtą kartkę.

31 min - znów popełniamy błąd w obronie! Kasprzak wykłada piłkę Nowakowi, który miał czas, żeby ją sobie przyjąć, lecz na szczęście nie znalazł czasu na celny strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany!

35 min - opatrywany jest Tomasiewicz, w tym czasie dużo dyskutują ze sobą gdynianie. Nie ma się co dziwić, jest o czym rozmawiać, bo to spotkanie na razie nie jest dobre w ich wykonaniu.

37 min - Abbott przyjmuje piłkę i wbiega z nią w pole karne, po czym potężnie uderza ponad bramką!

39 min - wreszcie ładna akcja Arki! Renusz zagrał w pole karne do Marcusa, ten podaniem głową wzdłuż bramki poszukał Tomasiewicza, lecz nasz filigranowy pomocnik został uprzedzony przez obrońcę!

45 min - znów indywidualne błędy naszych zawodników pozwoliły przedrzeć się gościom w bezpośrednie sąsiedztwo naszej bramki. Szczęśliwie wszystko kończy sie rękach Jałochy.

PRZERWA - głośne gwizdy towarzyszą Arce prze zejściu do szatni. Rzeczywiście to było nieudane 45 minut żółto-niebieskich. Sandecja też niczym nie zachwyca, ale trudno powiedzieć, że jej prowadzenie jest niezasłużone. Pozostaje wierzyć, że nasi zawodnicy wyjdą z szatni całkowicie odmienieni i będą w stanie odwrócić losy spotkania.

46 min - aż dwie zmiany w Arce, ale trudno sie dziwić decyzjom trenera Nicińskiego. Schodzą Tomasiewicz i Renusz, wchodzą Nalepa i Siemaszko!

46 min - gooooollll dla Arki!!! Bożok zacentrował z rzutu rożnego, przedłużył piłkę Łukasiewicz, a przy dalszym słupku do bramki wbija ją do siatki Paweł Abbott!

51 min - Bozok z wolnego posyła futbolówkę w pole karne Sandecji, ale radzą sobie z tym zagraniem goście.

53 min - dobra akcja da Silvy. Bedzie rzut rożny.

53 min - znów centruje z rogu Bożok, lecz tym razem w ręce Kozioła.

56 min - piłka wyrzucona z autu trafila do Bożoka w polu karnym, ten ją zagrałza siebie w strefę, w którą wbiegał Siemaszko. Rafał uderzył bez zastanowienia, szkoda, że niecelnie!

59 min - Arka odmieniona po przerwie! Kolejna piękna akcja, tym razem Warcholak znalazł się na prawym skrzydle, ale jego dośrodkowanie było za mocne.

60 min - goooollll dla Arki! Kapitalne rozegranie piłki Siemaszko - Bożok - Nalepa i gol tego ostatniego! Michał przytomniej, jak rutynowany wyjadacz na pełnym spokoju posłał piłkę lekko, ale precyzyjnie obok Kozioła!

64 min - zmiana w zespole trenera Kasperczyka. Ctvrtnicek zmienia Nowaka.

66 min - kapitalne podanie głową Abbotta do wychodzacego za obrońcow Siemaszki! Rafał biegł od 40. metra sam na bramkę Kozioła, naciskali na niego obrońcy z tyłu, a Siemaszko oddał strzał tuż obok słupka! Szkoda!

67 min - kolejna zmiana w zespole gości. Tarasenko za Kasprzaka.

69 min - ręką zagrywa obrońca Sandecji, konkretnie Szarek, w swoim polu karnym a gwizdek arbitra milczy!

71 min - faul Stolca i żółta kartka dla naszego obrońcy.

71 min - rzut wolny wykonał Tarasenko, ktory zdecydował się na strzał. Nie skomentujemy jednak jego jakości z szacunku dla zawodnika z Nowego Sącza.

74 min - to powinna być trzecia bramka dla Arki! Dośrodkował na 6. metr Warcholak, a tam ani Siemaszko, ani Nalepa choć mieli piłkę na nodze nie zdołali jej wepchnąć do siatki!

76 min - strzał z dystansu Abbotta mija bramkę Kozioła.

78 min - goście zamknęli przez 2 minuty Arkę w jej polu karnym. Długo nie mogliśmy się z tego uwolnić, aż wreszcie Jałocha ofiarną interwencją uratował nasz zespół po strzale zawodnika Sandecji z trzech metrów!

81 min - Nalepa mógł znów pokonać Kozioła, wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem, lecz zaczął drybling z bramkarzem Sandecji i nie zdołał oddać celnego strzału!

82 min - i znów Nalepa, znów sam na sam z bramkarzem! Tym razem Michał próbował lobować bramkarza i to nie była udana próba!

83 min - żółta kartka dla Tarasenki.

86 min - ostatnia zmiana w Sandecji - Piszczek zmienia Dudzica.

86 min - kolejna okazja dla Nalepy! Siemaszko dobrze zagrał do naszego pomocnika, ten obiegł obrońcę i strzelił tym razem mocno, ale obronił to Kozioł!

88 min - Bożok zacentrował z rzutu rożnego, piłka wpada w ręce Kozioła. Bramkarz przy próbie wznowienia gry kopnął Siemaszkę! Sędzia daje mu żółtą kartkę, ale kary nie omijają też protestującego zawodnika Arki, Michała Nalepy

90 min - Mosiejko za Abbotta.

90+2 min - rzut rożny dla Sandecji, ale Arka świetnie się z tego wybroniła!

KONIEC - po pierwszej połowie trudno było o optymizm w walce Arki o trzy punkty. A jednak! Dwie idealnie trafione zmiany odmieniły nasz zespółi już po 15 minutach drugiej części meczu Arka wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania!