04.09.2015

Nasi rywale: Pogoń Siedlce.

Przełamać passę bez wygranej. Z takim nastawieniem wyjadą żółto - niebiescy na pojedynek z Pogonią Siedlce.  Najbliższy rywal Arki w ubiegłym sezonie zajął 15 miejsce w tabeli i o utrzymanie zagrał w dwumeczu barażowym,  w którym okazał się lepszy od Rakowa Częstochowa.

W przerwie letniej główną zmianą była roszada na stanowisku trenera, nowym szkoleniowcem Pogoni został Marcin Sasal.

W kadrze zaszła prawdziwa rewolucja, odeszło 22 zawodników a wśród nich Andrzej Witan, Jarosław Ratajczak, Tomasz Lewandowski, Donald Djousse, Cezary Demianiuk oraz znany z występów w Arce - Antonio Calderon. W ich miejsce przyszło 12 zawodników, a wśród nich: Krzysztof Bodziony, Daniel Chyła, Rafał Misztal, Konrad Wrzesiński oraz Mateusz Żytko.

W tym sezonie drużyna prowadzona przez Marcina Sasala zdobyła 7 punktów i zajmuje 13 miejsce.

Bilans spotkań Pogoni Siedlce w sezonie 2015/2016: 2 zwycięstwa – 1  remis – 3 porażki

U siebie: 1 zwycięstwo –0 remisów – 2 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 1 remis – 1 porażka

Spotkania ligowe Pogoni:

1. Dolcan Ząbki (d)                         0 - 4

4. Chrobry Głogów (w)                  1 - 1        Krzysztof Bodziony 27

5. Zawisza Bydgoszcz (d)               0 -3

6. Wisła Płock (w)                           2 -0        Adam Duda 62, Konrad Wrzesiński 84

7. GKS Katowice (d)                        2 -0        Adam Duda 8, Dawid Dzięgielewski 36

8. Zagłębie Sosnowiec (w)              1 -2       Mariusz Rybicki 39

Arka rozegrała już w tym sezonie spotkanie z Pogonią Siedlce w ramach Pucharu Polski.

Na stadionie przy Olimpijskiej w Gdyni padł wynik 4:1 dla żółto - niebieskich. Bramki dla Arki zdobyli: Rafał Siemaszko, Marcus da Silva, Michał Renusz oraz Paweł Wojowski. Dla gości trafił Daniel Chyła.

Bilans bramek: 6 strzelonych – 10 straconych

U siebie: 2 strzelonych – 7 straconych

Na wyjeździe: 4 strzelone – 3 stracone

Statystyki zawodników:

Rafał Misztal, Mariusz Rybicki, Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko - 540 minut (po 6 pełnych meczów)

Najlepszy strzelec:

Adam Duda - 2 bramki.

Daniel Chyła - 4 żółte kartki (pauzował w poprzednim meczu), Daniel Dybiec, Konrad Wrzesiński - po 3 żółte kartki.

Żółto - niebiescy wygrali już w tym sezonie z Pogonią w Pucharze Polski. Tym bardziej gospodarze niedzielnego meczu będą chcieli się zrewanżować. Cel dla gdynian może być jednak tylko jeden, 3 punkty!

opracował: Sebastian Jędrzejewski