09.08.2015

Wisła Płock - Arka 0:2. Siemaszko i Abbott strzelają!

Po Zawiszy, Arka rozgrywała mecz w Płocku z Wisłą. Podobnie jak poprzednio nasz zespół okazał się lepszy, tym razem aplikując gospodarzom 2 bramki. Trzecią swoją,  w kolejnym trzecim występie zdobył Rafał Siemaszko. Wynik ustalił wprowadzony w 2 połowie Paweł Abbott. Brawo!!!!

2 kolejka 1 ligi:

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Siemaszko 18', Abbott 90'

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Sielewski, Szymiński, Stępiński - Wlazło (71' Mroziński), Rogalski - Bąk, Ilijew (58' Lebiedyński) , Darmochwał (46' Piotrowski) - Łuczak

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz (59' Lomski), Łukasiewicz, Nalepa, Wojowski (80' Stolc) - Tomasiewicz (67' Abbott) - Siemaszko

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

żółte kartki: Stępiński, Rogalski- Łukasiewicz

0 min - w gotowości na Wisłę było 19 zwodników. Niestety przed wyjazdem badania wykazały , że Marcus ma poważniejszy niż się wydawało uraz łydki i stąd zabraknie go w dzisiejszym meczu. Zabraknie także w wyjsciowym składzie Pawła Abbotta. Od początku zagra Grzegorz Tomasiewicz. W jaki sposób nieco inna jedenastka zaskoczy rywali i jak na tle czołowej drużyny 1 ligi zaprezentuje się młody pomocnik Arki, który świetnie spisywał się w sparingach?

0 min - gospodarze po wygranej w pierwszym meczu na wyjeździe w Sosnowcu 1:0 nie zmieniają zwycięskiego składu.

0 min - bilans do tej pory dla nas! Ogółem: 14 spotkań: 6-5-3 br. 19-11 dla Arki.

0 min - na ławce ponownie pojedynek Marcin Kaczmarek- Grzegorz Niciński

0 min - zaraz zaczynamy. Na razie "Sobi" przed losowaniem ...zawiązuje buty.

1 min - zaczynają od środka gospodarze. Z trybun głośny doping kibiców Arki!

2 min - wstrzelenie piłki w pole karne Arki. Ta odbija się od Marcjanika na róg. Groźny strzał Wlazło głową mija bramkę Arki.

8 min - próba uruchomienia Stępińskiego lewą stroną, lecz piłka zbyt mocno zagrana do zawodnika Wisły.

10 min - dobra składna akcja Arki i rzut rożny dla żólto-niebieskich. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzył Łukasiewicz, lecz potem sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Wisły.

12 min - Stefańczyk z wolnego, lecz dobre piąstkowanie Jałochy  poza pole karne.

16 min - kontra Wisły prawą stroną powstrzymana wybiciem przez Sobieraja na róg.

18 min - dobra akcja , ale zakończona niecelnym strzałem Renusza.

18 min - Siemaaaaszkooo!!! 1:0!!!! Koszmarny błąd defensywy Wisły, przechwyt piłki przez Arkowców: najpierw Nalepa, potem Tomasiewicz i podanie do Siemaszki, który dopełnia formalności!

20 min - Wisła podrażniona. Centra Stefańczyka i niecelny strzał Iliewa głową.

23 min - przerwa techniczna na uzupełnienie płynów.

25 min - po wznowieniu kolejny niecelny strzał gospodarzy po dośrodkowaniuz prawej strony.

26 min. - wolny na wysokości pola karnego Wisły. Nalepa krótko do Wojowskiego, ale ten przesadził z dryblingiem i w efekcie  także nieudanie dośrodkował poza linię końcową.

30 min - Arka dobrze ustawiona na swojej połowie uniemożliwia rozegranie akcji gospodarzom.

33 min - ponownie Stefańczyk prawą stroną, lecz nasi zawodnicy blokują próbę centry.

34 min - tym razem Wisła lewą stroną i wywalczyła rzut rożny. Bez zagrożenia i z faulem na zawodniku Arki.

37 min - Stefańczyk z wolnego i niecelny strzał głową zawodnika Wisły.

43 min - faul Tomasiewicza na Wlazło. Ostrzeżenie od sędziego dla naszego pomocnika. Wolny dla Wisły . Potężny strzał Rogalskiego i trochę problemów Jałochy przy łapaniu piłki.

45 min - doliczona 1 minuta do 1 połowy.

45 + 1 min -  na koniec dobre uderzenie Nalepy, które sprawiło sporo problemów bramkarzowi.

PRZERWA

46 min - Wisła zaczyna z jedną zmianą. Arka bez zmian.

52 min - groźne wstrzelenie piłki w pole karne Arki, lecz wybijają nasi obrońcy.

54 min - karny dla Arki!! Faulowany Tomasiewicz.

55 min - Sobieraj w prawy róg, lecz broni bramkarz gospodarzy!

56 min - kontra Wisły, lecz końcowe podanie zbyt mocne i Arka wznawia grę.

57 min - przed polem karnym faulowany Nalepa.

58 min - strzał Warcholaka w mur. Żółta kartka dla Łukasiewicza.

59 min - Lomski za Renusza.

66 min - błąd Jałochy przy wyjsciu do dośrodkowania i było groźnie.

68 min - Za Tomasiewicza Abbott. Asysta przy bramce i wywalczony karny. Mecz młodego pomocnika na plus!

69 min - gospodarze domagali się karnego po interwencji Warcholaka.

71 min - trzecia zmiana wykorzystana przez Wisłę.

73 min - ale blisko był Siemaszko! Po pięknej akcji Nalepy otrzymał piłkę przed polem karnym i strzelił mocno, ale piłka poszybowała nad bramką po rękach Kiełpina!

74 min - kontra Wisły i Bąk nie doszedł na tzw. długim słupku do centry.

79 min. - ścięcie Sobieraja z rywalem. Kończy się bez kartek.

80 min. - Stolc za Wojowskiego.

81 - niecelny strzał Łuczaka z 18 metra.

83 min - rzut rożny dla Wisły. Dobrze wybijają nasi obrońcy.

89 min - końcówka meczu. Wisła wrzutki "na aferę" ale czujny Jałocha.

90 min - 4 minuty dolicza sędzia!

90 + 1 min - wolny dla Wisły. Rogalski po rykoszecie tuż obok słupka...

90+2 min - Stefańczyk z rogu i dobre wybicie głową Marcjanika.

90 + 3 min - kolejny wolny dla Wisły...bramkarz Wisły w naszym polu karnym. kontra Arki! Siemaszko nie wykorzystuje szansy.

90+ 4 min - błąd Kiełpina i Abbott na 2:0 do pustej bramki!!!!

KONIEC MECZU!!! ARKA WYGRYWA W PŁOCKU 2:0!!!!