25.07.2015

Statystyka meczu: Arka - Pogoń Siedlce. Premierowy Siemaszko. Marcus w górę!

Wygrana 4:1 cieszy. Arka jak widać  oddała 3 x więcej strzałów od rywali. Co cieszy co drugi celny strzał naszego zespołu znalazł drogę do siatki!

Bohaterami byli zdobywcy bramek. Rafał Siemaszko wrócił po 4 latach i w meczu nr 14 zanotował premierowe trafienie dla żółto-niebieskich.  To była bardzo ważna bramka tzw. „do szatni” i napędziła nasz zespół na druga połowę. Tam  na początku w odstępie dwóch minut Arka wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw po faulu na Michale Nalepie rzut karny pewnie wykorzystał Marcus da Silva. Dzięki temu zdobył w 86 meczu bramkę nr 32 i awansował o kolejne oczko w klasyfikacji strzelców naszego klubu!

Swoją bramkę nr 2 w 13 występie zdobył Michał Renusz. Dla niego zmiana numeru na koszulce ( z 26 na 7) okazała się szczęśliwa. Podawał Marcus!

W 73 min. gości dobił Paweł Wojowski, który z niezwykle ostrego kata posłał piłkę tuż przy słupku. To było także jego 4 trafienie w pierwszym zespole. Bramkę kapitalnym rajdem wypracował Michał Nalepa. Miał także swoje okazje, ale tym razem skończyło się na 2 asystach, podobnie jak w przypadku Marcusa, który dołożył trafienie z „jedenastki".

Teraz Arka trafia na Chojniczankę, a o miejscu rozegrania spotkania ponownie zadecyduje losowanie.