TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.04.2015

27 kolejka za nami: Arka zatrzymała wicelidera.

27 kolejka   nie przyniosła zmian na pierwszych 3 miejscach, ale po remisie Wisły Płock w Gdyni, przewaga „Nafciarzy” nad  Termalicą zmalała do 1 punktu.

 

W tej kolejce byliśmy świadkami dwóch pogromów. Lider Zagłębie było bezlitosne dla  Katowic, które ograło na wyjeździe 5:0. Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie Miedzi z Flotą. To już druga wygrana wiosną „Miedziowych” różnica 5 bramek (poprzednio Widzew 6:1).

 

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła w Nowym Sączu Bytovia, która ograła Sandecję 1:0. Dzięki temu zespół ten opuścił miejsce barażowe.  Znalazł się na nim Chrobry po porażce w Grudziądzu 1:2.

 

Przegrała także Pogoń Siedlce, a Tychy zremisowały z Wigrami 1:1.  Wygrana Widzewa w ostatniej minucie z Chojniczanką (potem obrona karnego przez bramkarza Widzewa!) nie zmieniła wyraźnie sytuacji łodzian, podobnie jak dwóch pierwszych zespołów. W najbliższej kolejce dojdzie chyba do meczu „ostatniej szansy” dla tyszan, którzy zagrają z Bytovią na wyjeździe.

 

W walce o dwa premiowane awansem miejsca  dalej są 3 zespoły. Wisła w Gdyni mogła w ostatnich sekundach „ukarać” Arkę za niewykorzystane wcześniej  sytuacje . Remis jednak także goście przyjęli z szacunkiem . Przed nimi  m.in. spotkanie u siebie z Termalicą w 30 kolejce. Prawdziwy finał szykuje się nam jednak w kolejce ostatniej. Zagłębie zagra wtedy z Termalicą.

 

Przed Arką teraz wyjazd do Suwałk, a 9 maja o 17.30 mecz  w Gdyni z Bytovią.

 

Wyniki spotkań 27 kolejki 1 ligi:

 

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0

 

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Ława (76' Lech), Łukasiewicz - Renusz (71' Szubert), Nalepa (90+2' Rzuchowski), Wojowski - da Silva

 

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Radić, Hiszpański - Kostrzewa (46' Wlazło), Góralski - Janus, Iliew, Darmochwał (84' Ruszkul) - Krzywicki (72' Kacprzycki)

 

Żółte kartki: Sobieraj, Lech, Nalepa - Kostrzewa, Iliew, Kiełpin

Czerwona kartka: Sobieraj (Arka; 78'-za drugą żółtą)

 

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Gorzów)

Widzów: 4417

 

 

GKS Tychy - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
1:0 - Jakub Bąk (k.) 54'
1:1 - Kamil Zapolnik 83'

 

GKS Tychy:  Przyrowski - Grzybek, Gieraga, Wrana, Radzewicz - Wodecki, Grzeszczyk (78' Nieśmiałowski), Kosiec, Kowalczyk, Mączyński - Bąk (78' Janik)

 

Wigry: Zoch - Bogusz (77' Zapolnik), Kopczyński, Widejko, Karankiewicz  - Biel (61' Hirsz), Moneta (81' Żebrowski),  Rafa?skis, Michałowski, Tarnowski – Adamek

 

Żółte kartki: Grzeszczyk, Wodecki

 

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 300

 

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
1:0 – David Kwiek 89'

 

Widzew: Krakowiak – Wrzesiński, Nowak, Kasperkiewicz, Lisowski – Nishi, Mroziński, Straus (72' Kasprzak), Batrović (46' Osmanaj), Bernhardt (72' Janiec) – Kwiek

 

Chojniczanka: Misztal - Czerwiński, Markowski, Lisowski, Chyła - Niedziela (87' Feciuch), Zawistowski, Mrozik (70' Pietruszka), Suchocki (64' Siemaszko), Grzelak – Mikołajczak

 

 

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Bernhardt, Mroziński, Nishi, Krakowiak, Kasprzak -  Czerwiński

 

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 476

 

 

Miedź Legnica - Flota Świnoujście 5:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Łobodziński (k.) 52'
2:0 - Mateusz Szczepaniak 76'
3:0 - Mateusz Szczepaniak 78'
4:0 - Yannick Kakoko 83'
5:0 - Yannick Kakoko 90'

 

Miedź: Smug - Bartczak, Bartoszewicz, Midzierski, Woźniczka - Garuch (81' Zieliński), Kakoko, Szczepaniak, Labukas (84' Wasilewski), Łobodziński - Kadu (69' Zatwarnicki)

 

Flota: Sapela - Kocot, Stasiak, Opałacz - Bujok, Sołowiej, Brud, Lisowski, Reca - Kort (81' Niewiada), Nwaogu

 

Żółte kartki: Garuch, Kakoko, Woźniczka - Bujok, Opałacz

Czerwona kartka: Sołowiej (Flota; 52' - za faul)

 

Sędzia: Rafał Rokosz (Siemianowice)

Widzów: 2000

 

Sandecja Nowy Sącz - Drutex-Bytovia Bytów 0:1 (0:1)
0:1 - Daniel Mąka 7'

 

Sandecja: Radliński - Szarek, Szufryn, Bartków, Hempel (55' Słaby) - Bębenek, Szczepański, Nather, Ella Ken (32' Fałowski), Sobotka (77' Urban) - Dudzic

Bytovia: Laskowski - Socha, Bąk, Jasiński, Wilczyński - Mąka (71' Formela), Bajić (71' Pietroń), Kryszak (89' Jastrzembski), Jakóbowski, Szewczyk – Surdykowski

 

Żółte kartki: Wilczyński, Jastrzembski, Laskowski


Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Widzów: 
1000

 

Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce 3:1 (0:0)
1:0 - Grzegorz Piesio 61' (k.)
2:0 - Paweł Tarnowski 70' (k.)
2:1 - Cezary Demianiuk 80'
3:1 - Damian Kądzior 90+1'

Dolcan:
Leszczyński - Jakubik, Cichocki, Klepczarek, Tarnowski - Łuszkiewicz, Osoliński (83' Długołęcki) - Kądzior, Piesio, Bartlewski (69' Bajdur) - Gołębiewski (61' Świerblewski)

Pogoń: Witan - Grzesik, Lewandowski, Rodak, Ratajczak - Chirri, Paczkowski (64' Calderon), Chietino, Dziubiński (73' Wójcik) - Demianiuk, Djousse (79' Krawczyk)

 

Żółte kartki:  Klepczarek, Bartlewski (Dolcan) - Paczkowski, Chirri, Lewandowski, Grzesik, Chietino

 

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 481

 

 

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
0:1 - Wołodymyr Hudyma 22'
1:1 - Bartosz Jaroch 40'
2:1 - Robert Szczot 73'

 

Olimpia: Wróbel - Jaroch, Łabędzki, Piter-Bucko, Banasiak - Smoliński (76' Kłus), Elsner - Rogalski (46' Kaczmarek), Popović, Skórecki (46' Szczot) – Cieśliński

 

Chrobry: Janicki - Ziemniak, Byrtek, Bogusławski (80' Bednarski), Michalec - Samiec, Kościelniak (82' Pisarczuk), Hałambiec, Gąsior (56' Hirskyj), Hudyma -  Piotrowski

 

Żółte kartki: Kaczmarek, Łabędzki, Szczot - Gąsior, Hudyma, Pisarczuk

 

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 1000

 

 

GKS Katowice - KGHM Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Woźniak 17'
0:2 - Adrian Błąd 52'
0:3 - Jakub Tosik 82'
0:4 - Krzysztof Piątek 84'
0:5 - Lubomir Guldan 88'

 

GKS Katowice:  Bucek - Petasz, Leimonas (35' Cholerzyński), Mateusz Kamiński, Pietrzak - Frańczak, Pielorz, Duda, (67' Kujawa), Pitry, Wołkowicz (58' Januszkiewicz) – Szołtys

 

Zagłębie: Forenc - Cotra, Guldan, Dąbrowski, Stolarski – Ł.Piątek, Tosik (86' Rakowski) – Błąd (72’ Przybecki), Kwiek (78' Bonecki), Woźniak – Piątek

 

Żółte kartki:  Frańczak, Duda, Petasz, Szołtys - Stolarski, Cotra, Błąd

 

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Widzów: 4000

 

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Kupczak 26'
2:0 - Jakub Biskup 42'
3:0 - Emil Drozdowicz 57'

 

Termalica: Nowak - Jarecki, Sołdecki, Czerwiński, Chomiuk - Pleva, Kupczak - Janeczko (89' Kamiński), Plizga, Biskup (72' Kaczmarczyk) - Drozdowicz (78' Paluchowski).

 

Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Berezowskij, Czarnecki, Wełna - Głowacki, Jegliński, Skoba (46' Jamróz), Renusz, Żwir (46' Szymonowicz) - Kowal (85' Mroczkowski).

 

Żółte kartki: Drozdowicz, Pleva - Bucholc, Czarnecki, Jamróz

 

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 1200

 

 

podsumowanie: KK, tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony

|