14.02.2015

Wygrany sparing z Kotwicą na 5-lecie stadionu.

Trzy tygodnie przed startem rozgrywek rundy wiosennej Arka rozgrywała kolejny sparing. Rywalem była 2-ligowa Kotwica Kołobrzeg. Zółto-niebiescy wygrali 1:0 po bramce Patrika Lomskiego. Asystę zaliczył Grzegorz Tomasiewicz, który po raz pierwszy zaprezentował się licznie zgromadzonej na trybunach stadionu rugby publiczności.

Sparing nr 4 - Zima 2014/15

Arka Gdynia  - Kotwica Kołobrzeg   1:0 (0:0)

Bramka: Lomski 47'

Arka I połowa: Miszczuk - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Da Silva, Lech, Nalepa, Jagiełło - Rzuchowski - Abbott

Arka II połowa: Skowron – Stolc, Wojcinowicz, Szur, Wojowski - Lomski, Łukasiewicz, Gałecki, Tomasiewicz, Renusz - Szubert

Kotwica I połowa: Kamola - Chruściński, Soczyński, Szutenberg, Strzelecki, Rydzak, Sochan, Bułka, Bogusz, Kugiel, Bejuk

Kotwica II połowa:  Folc - Chruściński, Soczyński, Kokosiński, Danielczyk, Świechowski, Babiarz, Berg, Ropiejko, Biegański, Korczyński

sędzia: Paweł Dreschel

żółte kartki: Kowalski  - Soczyński

0 min - dzisiaj mija 5 lat od otwarcia Narodowego Stadionu Rugby. Dla Arki był to przez rok obiekt na którym odbywały się dramatyczne mecze dające punkty i zwycięstwa w walce o utrzymanie.  Dzisiaj jest to baza na której zimą Arka rozgrywa sparingi, trenują nasze grupy młodzieżowe. Oczywiście jest to także dom dla znakomitego zespołu Rugby Club Arka Gdynia, a także mistrzów Polski futbolu amerykańskiego -  Seahawks Gdynia

0 min - do Gdyni przyjechał dziś Piotr Rzepka, który jako trener ma za zadanie przygotować Kotwicę do walki o utrzymanie w 2 lidze

0 min - W drugiej połowie na tym etapie zagra jeszcze cała nowa jedenastka, a w niej zobaczymy Grzegorza Tomasiewicza, który może być kolejnym pozyskanym zawodnikiem  tej zimy do Arki. W składzie kotwicy 3 byłych "Arkowców" : Kamola, Strzelecki i Bułka.

3 min. - goście zaczeli odważnie, ale na posterunku przy dograniach w pole karne Arki  Jakub Miszczuk

7 min - pierwsza groźna akcja Arki. Po podaniu nalepy, dośrodkował ze skrzydła Jagiełło, piłka niestety minęła Abbotta.  Potem Marcus odegrał do Kowalskiego, który uderzył nad poprzeczką.

12 min - Z rzutu rożnego Rzuchowski. Blisko dojścia do piłki był Abbott.

14 min - Rzuchowski wpadł w pole karne i w ostatniej chwili powstrzymali go obrońcy wybijając na róg. Strzał Nalepy wysoko nad bramką.

24 min - po dośrodkowaniu Rydzaka z rzutu rożbego, przy wyskoku do piłki ucierpiał spadając na murawę były zawodnik Arki Strzelecki.

26 min - ale okazja dla gości. Sochan z kilku metrów wysoko nad bramką Miszczuka.

28 min - w odpowiedzi po dośrodkowaniu Warcholaka Lech głową nad bramką gości.

31 min - akcja gości lewym skrzydłem zakończona groźnym strzałem Bułki. Piłka minimalnie obok lewego słupka bramki Arki.

33 min - strzał z daleka Kugiela. Na posterunku Miszczuk.

35 min - znowu groźna akcja gości. Próbował przelobować Miszczyka Rydzak, lecz nieczysto trafił w piłkę i nasza defensywa mogła odetchnąć.

37 min - Arka próbując skonstruować atak, nadziewa się na kontry gości.  Kolejną zakończyło podanie Bułki do Bogusza, który oddał zbyt słaby strzał.

39 min - tym razem Bułka probował przelobować Miszczuka.

40 min - serca kibiców zabiły mocniej po odegraniu Sobieraja do...Miszczuka. Skończyło się na strachu.

45 min - koniec bezbramkowej pierwszej części. W koncówce to goście mieli więcej szans i uzyskali lekką przewagę.

46 min -  zmiany w obu zespołach

47 min. - ale sie zaczęło . Kapitalna długa piłka Tomasiewicza do Lomskiego, ktory strzałem przy prawym słupku nie daje szans Folcowi. 1:0.

49 min - strzał Renusza z wolnego bramkarz gości przenosi nad poprzeczką. Arka "żywsza" po przerwie.

53  min. - kolejna akcja Arki i znowu zatrudnił Folca szybki Lomski.  Podawał Gałecki.

61 min - w 2 połowie rządzi Patrik. Tym razem centra w pole karne do Szuberta. Strzał głową "Szubiego" minął spojenie bramki Kotwicy.

65 min - strzał Gałeckiego z 17 metrów w środek bramki, gdzie był Folc.

72 min - ale Wojowski zakrecił na lewym skrzydle włączajac się do akcji. Jego dośrodkowanie powinni w siatce umieścić z kilku metrów Łukasiewicz lub Szubert...Nieco sobie przeszkodzili.

77 min - gra zdecydowanie spokojniejsza, ale wcześniej Arka imponowała tempem akcji.

85 min. - ostre wejście zawodnika gości w Tomasiewicza. Żółta kartka.

86 min - Renusz nad bramką.

90 min - rzut wolny na wysokości pola karnego gości. Gałecki  dobrze centruje, ale piłka na rzut rożny.

90 min - koniec meczu. Arka wygrywa trzeci sparing. Tym razem dynamiczniejsza gra toczyła się w drugich 45 minutach. To kolejny pożyteczny test i materiał do analizy dla naszych szkoleniowców. Kibice zadowolenie z kolejnej wygranej.