20.12.2014

Arka wygrywa turniej w Świdwinie! Jarosław Krupski najlepszym bramkarzem!

Świetnie spisała się nasza reprezentacja  Klubowa w Świdwinie, gdzie odbył się w sobotę XIV Memoriał Stefana „Gadochy" Moskalewicza, znanego sportowca i działacza, ojca byłego piłkarza Arki Olgierda Moskalewicza.

W tej edycji wystąpiło 17 drużyn.  Obok Arki grającej w składzie: Łukasz Skowron, Michał Marcjanik, Przemek Stolc, Łukasz Kowalski, Michał Nalepa i Michał Szubert wystąpiły  m.in. Pogoń Szczecin, B&B Portowcy Stars (oldboje młodsi Pogoni), Pogoń ’04 Szczecin, Przyjaciele Gadochy 1 i 2 oraz Reprezentacja Ligi Polskiej, Team Wielkopolska i Błękitni Stargard.

Naszą ekipę uzupełniali menadżer Paweł Bednarczyk oraz gościnnie syn trenera Nicińskiego, Błażej. O zdrowie zadbał Marek Latos.

W zespole "Przyjaciół Gadochy 2"  zagrał trener Grzegorz Niciński, a w ekipie „1”, która była finałowym przeciwnikiem Arki trener Jarosław Krupski i Bartosz Ława oraz były trener Arki Dariusz Dźwigała.

Wyniki Arki w grupie:

Arka - Przyjaciele Gadochy 0:1
Arka - Team Pruszcz Gdański 2:1 ( bramki: Marcjanik 2)
Arka - Signum Yacht Szczecin 2:0 (br. Nalepa, Szubert)
Arka - Team Wielkopolska 2:1 (br. Nalepa, Szubert)
Arka - Pogoń Szczecin 1:2 (br. Kowalski)

Arka awansowała do półfinału po podsumowaniu małych punktów w dodatkowej tabelce.

W meczu półfinałowym Arka ponownie zagrała z Pogonią. W regulaminowym czasie gry (mecz trwała 8 minut) na 1:0 trafił ponownie Łukasz Kowalski. Dwie minuty przed końcem wyrównał Lisowski.   Rzuty karne lepiej wykonywali „Arkowcy” wygrywając 3:1 (trafiali: Stolc, Kowalski i Nalepa).

W finale Arka zmierzyła się z teamem „Przyjaciele Gadochy 1”.  Tu niepotrzebne były rzuty karne. Arka wygrała 1:0, a strzelcem złotej bramki po indywidualnej akcji w 2 minucie był Łukasz Kowalski!

Na osłodę po porażce trener Jarosław Krupski grający w drużynie "PG1" otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju!

Arka zdominowała więc turniej w Świdwinie i to miły akcent na koniec 2014 roku!