TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

15.12.2014

Kadra Arki okiem trenera Nicińskiego.

Trener Grzegorz Niciński zaszczepia zawodnikom żółto-niebieski charakter. Od momentu objęcia przez niego funkcji pierwszego trenera zespół z meczu na mecz grał coraz lepiej, zaczął wygrywać i zdobywać punkty. Nawet porażka z Sandecją w ostatnim meczu nie zmienia tej oceny.

 

Po analizie spotkań, które Arka rozegrała jesienią czas na ocenę zawodników. Trener, którego asystentem jest Grzegorz Witt widzi w tym zespole potencjał, ale także widzi słabsze strony, które ma nadzieję wyeliminować. Kategorycznie stwierdza jednak , że zespół musi być ambitny i musi walczyć: 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3268_c04bb57054483b9520f02a0ae39fa3c5.jpg

 

Na pewno zespół ten potrzebował czasu.  To jest punkt wyjścia. Jeśli nie masz umiejętności, nadrabiasz to ambicją. Walka i zaangażowanie to dla mnie najnormalniejsze rzeczy, o jakich w ogóle nie powinno być mowy. To jest podstawą w profesjonalnej piłce . Trener powinien skupiać się na taktyce, na strategii, a nie na tym, aby motywować zawodników do walki czy biegania.

 

Kibice docenią zawodnika, który walczy do końca, wślizgiem o każdą piłkę, mimo że czasami nie wszystko mu wychodzi .  To widzimy w lidze angielskiej. Tam nie ma straconych piłek, a kibice nagradzają nawet wybicie na aut, czy rzut rożny.

 

Tego wymagam i oczekuję od każdego zawodnika. Po meczu musimy być pewni, że daliśmy z siebie wszystko.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_6145_5145441bf579bf1cbe79b4954b80d40a_06c314f94d187a2b2ce2c7313c8d5cfc.jpg

 

A jak na tym tle ocenia poszczególnych zawodników: 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_6158_30364d7a7de2cb42c4c73af56c384cc9_4d1f93df5b989a215cb26daf9f0575eb.jpg

 

Bramkarze:

 

1. Łukasz Skowron -  pracoholik, który na każdym treningu daje z siebie ponad normę. Widać, że mu bardzo zależy.  Stać go na lepszą grę.

 

24. Jakub Miszczuk – dostał drugą szansę po meczu z Termalicą. Odwdzięczył się w pewien sposób , gdyż zespół z nim w bramce miał swoją dobrą passę.

 

30. Dawid Kędra – ciekawy bramkarz, który się rozwija i robi postępy.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0667_dbc6f9821388b021f39caa884a9442f2.jpg

 

 Obrońcy:

 

2. Glauber Souza Couto – na początku moje pracy słyszałem o nim negatywne opinie. Dostał szansę, pokazał się z dobrej strony i mi zaimponował.  Dobrą grą wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce.  

 

3. Krzysztof Sobieraj – graliśmy razem. Silny punkt drużyny, mocny charakter, zawodnik potrzebny w tej drużynie.

 

4. Robert Sulewski – jeden z wielu młodych wychowanków. Czekamy na dalszy rozwój jego kariery.

 

6. Antoni Łukasiewicz – bogata przeszłość piłkarska, pozytywny zawodnik i człowiek. Dobry przykład jak należy podchodzić profesjonalnie do swoich obowiązków.

 

7. Łukasz Kowalski – także graliśmy razem. Teraz jestem jego przełożonym. Myślę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.  Mam nadzieję, że po dobrze przepracowanej zimie będzie starał się pokazać z dobrej strony.

 

17. Maciej Dampc -  ciekawy zawodnik, czekamy na jego rozwój. Za nim spore problemy zdrowotne. Ma  teraz sporo czasu, aby dobrze przygotować się do wiosny.

 

23. Marcin Warcholak – jeden znany kibic krzyczy na każdym meczu , że to mój „synek” . Fakt, że zagrał we wszystkich meczach. Muszę więc znaleźć  dla niego konkurenta, który zacznie deptać mu po piętach.

 

29. Michał Marcjanik – młody zawodnik, wychowanek, który dobrze fukcjonował na początku. Potem jak czasami to bywa w sporcie, pojawiła się rywalizacja i alternatywa w postaci Alana, który wystrzelił z formą . Michał musi być cierpliwy, musi pracować nad sobą . Wszystko jeszcze przed nim.

 

31. Przemysław Szur – młody, rozwojowy zawodnik . Czas pracuje na jego korzyść.  Musi pamiętać o szkole podobnie jak inni nasi młodzi zawodnicy uczący się w Gdyńskim Liceum Autorskim. Ma szansę się rozwijać będąc w kadrze pierwszej drużyny.

 

33. Alan Fialho -  wystrzelił z dyspozycją. Dobrze się wkomponował. Znakomicie pracuje na treningach, pełne zaangażowanie. Napędzał się z meczu na mecz, strzelał bramki.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0514_a112e84f2e5cb3c14ef51675314defe9.jpg

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0489_273b599d6008c4c9d22a8449a08bd3e3.jpg

 

Pomocnicy

 

10. Antonio Calderon -  dobry piłkarz, bardzo dobra technika. Miał sporą konkurencję i nie mógł się przebić . Dla mnie to zawodnik środka pola, gdzie jest u nas duża rywalizacja i stąd jego wejścia w późniejszych fazach meczu.

 

13. Aleksander Jagiełło -  jest młody. Arka to jego kolejny klub. Stać go na więcej, ma potencjał, ale na wiosnę musi pokazać się z jeszcze lepszej strony.

 

14. Michał Nalepa – ulubieniec gdyńskiej publiczności, ale nie zapominajmy, że Michał jeszcze wiosną biegał po 3 –ligowych boiskach . Dla niego to był spory przeskok, ale żeby być lepszym musi nad sobą ciężko pracować. Nie może zachwycić się chwilą, drobnym sukcesem. Moja w tym głowa, aby wydobyć będący w nim potencjał.

 

15. Jacek Kusiak – przyszedł z kontuzją. Udało się go wyleczyć. Chciał się pokazać , bo każdy na to czekał. Niestety kolejny uraz i praktycznie wypadł z gry. Tak bywa. W kadrze ponad 20 zawodników zawsze znajdzie się jakiś przewlekły uraz.

 

18. Michał Gałecki – kolejny młody zawodnik, który robi progres, ale musi być cierpliwy. Gra regularnie w drużynie rezerw. Musi pracować nad sobą tak jak do tej pory i być może doczeka się, aby wkrótce pójść śladem Michała Nalepy.

 

19. Grzegorz Lech – zawodnik, który zdecydowanie lepiej wygląda na treningach niż na  meczach, dlatego dostawał szanse w meczach ligowych.  Ma spore doświadczenie  i spore umiejętności, które jednak ciężko było mu w tej rundzie wydobyć.  Stać go na więcej.

 

20. Bartosz Ława – kolejny z moich kolegów z boiska. Pokazał, że piłka wciąż go cieszy.  To zawodnik, który zawsze robi wszystko na sto procent i to widać na boisku podczas spotkań. Brał ciężar gry na siebie. Dobra jego dyspozycja dała nam sporo  ważnych punktów. Ciągnął nasz zespół do zwycięstw.

 

21. Paweł Brzuzy – znam go bardzo długo. Wcześniej był u mnie w Gryfie, teraz w Arce. Czas najwyższy, aby zrobił krok do przodu. Czekamy na ten ostatni szlif  , aby się jeszcze bardziej rozwinął.

 

25. Paweł Wojowski- żartobliwie nazwałem go „wróbelek – Elemelek”. Muszę mu poprzeczkę podnieść jeszcze wyżej, bo go na to stać.  Jest nierówny. Zdarzały mu się mecze lepsze i gorsze. To typowe dla młodych zawodników, ale jemu potrzebna jest dodatkowa motywacja, może nawet tzw. „przykręcenie śruby”, aby było z  niego więcej pożytku.  

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0458_c2e03b3842ed7de76fc606f5781e33b2.jpg

 

Napastnicy:

 

8. Marcus da Silva – znam go już z czasów gdy trenowałem Orkan Rumia. Potem zaliczył występy w Ekstraklasie.  Ma spory potencjał, który cały czas trzeba wydobywać.  Po długiej kontuzji dochodził do formy. Wciąż go trzeba odpowiednio motywować i bodźcować.  

 

9. Paweł Abbott -  snajper, który miał nam zapewnić bramki. Przed przyjściem do Arki miał dłuższą przerwę.  Po rozegraniu kilku spotkań złapał uraz. Zawodnik z przeszłością mający  potencjał, ale w tej rundzie nie miał za dużo okazji  , aby nam pomóc.  

 

11. Michał Szubert – miał także problemy zdrowotne, ale doszedł do siebie i dał nam kilka ważnych bramek. Ten zawodnik potrzebuje konkurencji, aby dalej się rozwijać, dlatego liczę, że pojawi się taka zimą. Pokazał, że ma możliwości  i dalej na niego liczymy.

 

17. Maciej Wardziński – przykład na to, że w piłce wszystko jest możliwe. Oglądaliśmy go w zespole rezerw i kwestią czasu było to, kiedy zagra w pierwszym zespole. Wniósł sporo ożywienia. Zawodnik bezkompromisowy , walczak , także na treningach. Cieszę się, że strzelił bramkę w debiucie  oraz tysięczną w 1 lidze dla Arki. Oczywiście bez "hura optymizmu". To tylko pokazuje, że warto nad sobą pracować i się starać. Liczę na jego kolejne trafienia.

 

27. Maciej Koziara – kolejny młody zawodnik z talentem.  Po okresie kontuzji mam nadzieję, że od stycznia włączy się mocniej w walkę o kadrę pierwszej drużyny. Powinien się rozwijać gdyż ma ku temu potencjał .

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0577_b30181370131d867bb3a1be0d7d5ba2a.jpg

 

tryb
Poprzedni Następny

Mapa Strony


    

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia

 

|