TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

17.11.2014

17 kolejek jesieni za nami: Gramy dalej!

17 kolejek za nami, a więc 1 runda sezonu 2014/15. Przodownictwo w tabeli utrzymała Termalica. W tej kolejce odbył się mecz na szczycie tabeli, w którym drużyna z Niecieczy podejmowała Zagłębie Lubin.

 

Podział punktów nastąpił po zdobyciu szybko bramek na początkach obu połów.  To sprawiło przy wygranej Olimpii z Widzewem 3:0 i remisie Wisły Płock, że aż 3 drużyny za liderem  mają obecnie po 32 punkty. Ta czwórka na razie wyraźnie prowadzi.

 

Za nią na miejscach 5-10 zespoły mające  po 26 i 23 punkty. Wśród nich na 8 miejscu po wygranej z Katowicami Arka, która kontynuuje swoją zwycięską passę.

 

Szansa na jej przedłużenie będzie w 2 kolejkach rundy rewanżowej , które odbędą się w tym roku.  Nie popadając jeszcze w euforię, bo pracy wciąż przed naszym zespołem sporo,  należy także odnotować, że te 2 kolejki są istotne dla układu dolnych rejonów tabeli. Za wyjątkiem Widzewa nie ma, bowiem drużyny, która złożyła już broń. Między 11 w tabeli Chrobrym, a 17 GKS Tychy różnica wynosi 6 punktów.

 

Warto podkreślić, że Arka grać będzie jeszcze na koniec z Sandecją w Nowym Sączu, która ma od niej obecnie 6 punktów mniej. Każdy kolejny zdobyty pozwoli więc na spokojniejszą pracę w zimie.

 

 

 

 Wyniki 17 kolejki 1 ligi:

 

 

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:1 (1:0)
1:0 - Alan 19'
2:0 - Marcus Vinicius 59' (k)
2:1 - Kamil Cholerzyński 63'

 

RELACJA I SKRÓT Z MECZU

 

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Glauber (46' Łukasz Kowalski), Alan, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Michał Nalepa, Bartosz Ława, Marcus Vinicius, Grzegorz Lech (46' Antoni Łukasiewicz), Paweł Wojowski (80' Aleksander Jagiełło), Michał Szubert.

 

GKS Katowice: Antonin Bucek, Alan Czerwiński, Łukasz Pielorz, Kamil Cholerzyński, Rafał Pietrzak, Michał Nawrot, Sławomir Duda (76' Krzysztof Bodziony), Krzysztof Bodziony, Krzysztof Wołkowicz, Rafał Kujawa, Grzegorz Goncerz.

 

Żółte kartki: Łukasiewicz, Szubert (Arka), Pielorz, Goncerz, Cholerzyński, Duda, Kujawa (GKS).

Sędzia: Artur Aluszyk.

Widzów: 3367.

 

Flota Świnoujście - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)
0:1 - Adrian Dziubiński 22'
1:1 - Charles Nwaogu 63'

 

Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Zalepa - Grzelak, Niewiada, Brud, Lisowski, Opałacz (41' Reca) - Kort (88' Arifović), Nwaogu (83' Retlewski).

 

Pogoń: Tobjasz - Grudniewski, Dybiec, Rodak, Guzek - Krawczyk (62' K. Wójcik), Dziubiński, Aliu Djalo (82' Tarachulski), Ratajczak - Dzięgielewski, Tataj (90' Ogrodnik).

 

Żółta kartka: Aliu Djalo (Pogoń).

Sędzia: Jarosław Ratajczak (Gorzów Wlkp.).

Widzów: 500.

 

GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)
1:0 - Radzewicz 40'

 

GKS Tychy: Piotr Misztal - Marcel Wawrzynkiewicz, Łukasz Kopczyk (68' Sergejs Kozans), Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński - Damian Szczęsny (74' Kamil Nitkiewicz), Łukasz Bocian, Mateusz Bukowiec, Marcin Radzewicz, Marcin Wodecki (82' Michał Biskup) - Maciej Kowalczyk.

 

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Rafał Zembrowski, Piotr Klepczarek, Mateusz Cichocki - Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz, Grzegorz Piesio, Kamil Mazek (74' Bartosz Osoliński), Damian Świerblewski (67' Rafał Włodarczyk) - Tomasz Chałas.

 

Żółte kartki: Bukowiec 2 (GKS) oraz Zembrowski, Matuszek, Łuszkiewicz (Dolcan).

Czerwona kartka: Bukowiec (GKS) /za dwie żółte, 89'/.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów 200.

 

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Aleksander 39'
0:2 - Arkadiusz Aleksander 60'
0:3 - Maciej Rogalski 89'


Widzew Łódź:
Dino Hamzić - Jakub Czapliński (67' Konrad Wrzesiński), Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Cristian Tomas del Toro (80' Adam Duda) - Mateusz Janiec, Bartłomiej Kasprzak, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Mroziński (62' Marcin Kozłowski), Veljko Batrović - Damian Warchoł.

Olimpia Grudziądz:
Bartosz Fabiniak - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus - Denis Popović, Maciej Rogalski (89' Adam Banasiak), Robert Szczot (86' Łukasz Suchocki), Marcin Smoliński - Arkadiusz Aleksander (83' Adam Cieśliński).

Czerwona kartka:
Bartłomiej Kasprzak /79' za drugą żółtą/ (Widzew).

Żółte kartki:
Bartłomiej Kasprzak (Widzew) oraz Marcin Smoliński, Robert Szczot, Dariusz Kłus (Olimpia).

Sędzia:
Piotr Idzik (Poznań).

Widzów: 1000.

 

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
0:1 - Wołodymyr Kowal 1'
0:2 - Wołodymyr Kowal 42'
1:2 - Fabian Fałowski 57'

 

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Marcin Makuch (46' Fabian Fałowski), Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Maciej Bębenek, Mateusz Bartków (80' Michał Szeliga), Matej Nather, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Frańczak - Rudolf Urban (46' Armand Ella Ken).

 

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Paweł Głowacki, Witalij Berezowskyj, Arkadiusz Koprucki, Michał Trzeciakiewicz - Karol Żwir, Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Piotr Darmochwał - Wołodymyr Kowal (56' Roman Maczułenko).

 

Żółte kartki: Kamil Słaby (Sandecja) oraz Karol Żwir, Arkadiusz Czarnecki, Witalij Berezowskyj, Igor Skoba (Stomil).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 800.

 

Wisła Płock - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
0:1 - Mackiewicz 58'
1:1 - Wlazło 77'

 

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Fabian Hiszpański, Krzysztof Janus, Maciej Kostrzewa (65' Piotr Wlazło), Jacek Góralski, Dimityr Ilijew (85' Marcin Krzywicki), Patryk Stępiński, Piotr Ruszkul (64' Mikołaj Lebedyński).

 

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Bartosz Widejko, Karol Mackiewicz, Maksims Rafa?skis, Michał Kopczyński, Bartosz Biel (89' Mateusz Żebrowski), Artur Bogusz, Marcin Tarnowski (76' Kamil Lauryn).

 

Żółte kartki: Sielewski, Ilijew (Wisła) oraz Rafa?skis, Widejko, Bogusz, Mackiewicz (Wigry).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Widzów: 900

 

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
0:1 - Szczepaniak 28'
1:1 - Midzierski 77'

 

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski - Ireneusz Brożyna, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka (63' Radosław Bartoszewicz), Yannick Kakoko, Marcin Garuch, Daniel Feruga (69' Bartosz Nowak), Mateusz Szczepaniak.

 

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec (31' Michał Szałek), Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Dominik Kościelniak, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (79' Mateusz Szałek), Karol Danielak (73' Damian Ałdaś), Damian Piotrowski, Łukasz Szczepaniak.

Żółte kartki: Lafrance (Miedź) oraz Piotrowski, Danielak (Chrobry)

 

Czerwona kartka: Piotrowski (Chrobry) /niesportowe zachowanie, 82'/.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 3100.

 

Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (1:0)
1:0 - Marek Gancarczyk 14'
2:0 - Paweł Iwanicki 89'

 

Chojniczanka Chojnice: Misztal, Pietruszka, Kieruzel, Markowski, Lisowski, Gancarczyk (87' Iwanicki), Zawistowski, Czerwiński, Niedziela (62' Feciuch), Siemaszko (67' Radler), Mikołajczak.

 

Drutex-Bytovia Bytów: Małkowski, Bąk (80' Pietroń), Juraszek, Wróbel, Wilczyński, Jakóbowski, Jastrzembski, Kryszak (46' Hirsz), Mąka (72' Gołębiewski) , Mandrysz, Surdykowski.

 

Żółte kartki: Zawistowski, Czerwiński, Mikołajczak, Kieruzel, Pietruszka (Chojniczanka), Mąka, Juraszek, Wilczyński, Jastrzembski (Bytovia).

 

Czerwona kartka: Czerwiński /38' za drugą żółtą kartkę

Sędzia: Sebastian Krasny.

Widzów: 3500.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Woźniak 4'
1:1 - Jakub Czerwiński 49'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Mateusz Janeczko (80' Dawid Kamiński), Dalibor Pleva, Krzysztof Kaczmarczyk, Mateusz Kupczak, Dariusz Jarecki (88' Jakub Wróbel), Adrian Paluchowski (63' Peter Maslo), Emil Drozdowicz.

 

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Sebastian Bonecki, Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Dorde Cotra (86' Adrian Rakowski), Paweł Oleksy, Aleksander Kwiek (46' Miłosz Przybecki), Łukasz Piątek, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Woźniak (81' Jarosław Jach).

Żółte kartki: Kaczmarczyk, Jarecki, Wróbel (Termalica) oraz Woźniak, Bonecki, Ł. Piątek (Zagłębie).

Czerwona kartka: Bonecki 79' (Zagłębie) - za drugą żółtą.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 1 300.

 

 tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony