12.11.2014

Arkowcy w 11-stce 16 kolejki.

Po wygranej 3:0 w Grudziądzu dwóch Brazylijczyków zostało umieszczonych w 11-stkach kolejki.

Zarówno Marcus, który strzelił  po długiej przerwie bramkę w lidze, jak i Glauber, który skutecznie wywalczył sobie miejsce w podstawowej 11-stce zostali zgodnie umieszczeni w jedenastkach kolejki dwóch portali.

Ekstraklasa.net:

Glauber (Arka Gdynia) - arkowcy zagrali w Grudziądzu na zero z tyłu, do czego cegiełkę dołożył Brazylijczyk. Glauber z dobrej strony pokazał się także w ofensywie: po przechwycie uruchomił Marcusa da Silvę przy akcji na 2:0, a także zanotował bezpośrednią asystę przy kolejnej bramce.

Marcus da Silva (Arka Gdynia) - ze zdrowym Brazylijczykiem w pierwszym składzie, gra Arki wygląda o niebo lepiej. Marcus robił sporo szumu na prawej flance w meczu z Olimpią Grudziądz. Swój niezły występ ukoronował pierwszym w sezonie golem.

W 11-stce "rezerwowej" znalazł się Alan Fialho.

SportoweFakty.pl :

Glauber (Arka Gdynia, 1) - cała drużyna znad morza zagrała w Grudziądzu na miarę oczekiwań kibiców. Glauber był jej pierwszoplanową postacią. Zanotował asystę, a na własnej połowie bez zarzutu wypełniał obowiązki obronne. Arka zachowała czyste konto, choć długo musiała radzić sobie w osłabieniu.

Marcus Vinicius (Arka Gdynia, 1) - występ Brazylijczyka w Grudziądzu to sygnał, że wraca do wysokiej dyspozycji. Strzelił wreszcie pierwszego gola w obecnym sezonie I ligi, którego sam sobie wypracował z delikatną pomocą bramkarza Olimpii Łukasza Sapeli. Marcus pracował za dwóch na prawej stronie boiska.