19.10.2014

4 punkty juniorów (relacje)

Zwycięstwo i remis to niedzielny bilans naszych juniorów. Młodsi okazali się lepsi od arkowców ze Stowarzyszenia Inicjatywa. Starsi prowadzili w drugiej połowie ale rywale zdołali doprowadzić do remisu po golu samobójczym jednego z gdynian.

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 10. kolejka:

Arka Gdynia - Arka Gdynia SI  2:0 (1:0)

Bramki: Wośk 27', 54'

Arka: Więckowicz, Gębiś, Brodzik, Czaja (41' Kaszorek), Naczk (58' Joachimiak), Majdowski (78' Pląskowski), Olszewski, Gabor, Kłosowski (65' Krauze), Łyszyk (52' Olszewski), Wośk.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali z młodszymi kolegami ze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka 2:0. Mecz był szybki i obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Jak to zawsze przy takich konfrontacjach bywa młodsi arkowcy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony swoim starszym rywalom. W pierwszej połowie bramkę głową w 27 minucie zdobył Kamil Wośk. Ten sam zawodnik po błędzie obrońcy strzelił drugiego gola w 54 minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 11. kolejka:

Odra Opole - Arka Gdynia  1:1 (0:0)

Bramki: Żelezik 80' (s) - Żelezik 72'

Arka: Moczadlo, Lisowski, Skrzypczak, Izdebski, Nowakowski (60' Wańczuk), Białek, Dorawa (75' Tobiaski), Bartlewski, Malanowski (65' Żelezik), Hebel, Kucharski (86' Obarzanek)

Żółte kartki: Hebel 89', Izdebski 90', Tobiaski 93'

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, chociaż  lepsze sytuacje do strzelenia bramki mieli żółto-niebiescy. Gole padły dopiero w drugiej odsłonie. W 72 minucie Damian Kucharski wypatrzył lepiej ustawionego Filipa Żelezika, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki opolan. Stracona bramka podrażniła gospodarzy, którzy ruszyli do ataku i nieco zepchnęli arkowców do defensywy. W 80 minucie rywale po stalym fragmencie gry wyrównali dzięki  bramce samobójczej strzelonej przez... Filipa Żelezika.

Trener Jakub Frydrych: - Z przebiegu meczu wynik sprawiedliwy. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników, włożyli sporo sił w to spotkanie. Remis wywieziony z trudnego terenu należy szanować choć czujemy lekki niedosyt.