07.09.2014

Grali juniorzy: Komplet punktów młodzieży.

Nasza młodzież tym razem z kompletem punktów. Juniorzy starsi po 2 porażkach ograli na wyjeździe w Koszalinie Bałtyk 2:1, a młodsi w derbowym pojedynku byli wyraźnie lepsi od AP Lechia Gdańsk wygrywając 4:1.

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 4. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk AP  4:1 (2:0)

Bramki:  Gabor 20', Dorawa 31', Łyszyk 78', 79' - ??? 90'

Arka: Hiszpański, Gębiś, Czaja (78' Kaszorek), Brodzik, Naczk, Dorawa (64' Samulski), Majdowski, Kłosowski, Gabor, Łyszyk, Wośk (46' M.Olszewski).

Żółte kartki: Naczk, Łyszyk, Gębiś

Jak na derby przystało mecz był bardzo zacięty i rozgrywany w szybkim tempie. Młodsi o rok lechiści grali bardzo ambitnie i z determinacją do samego końca. Od początku w szeregi naszej drużyny wkradła się pewna nerwowość, szczególnie było to widać po niepotrzebnych stratach piłki w środkowej strefie boiska. Po kwadransie gry arkowcy zaczęli grać precyzyjniej w efekcie czego,  po bardzo ładnej akcji całego zespołu pierwszą  bramkę zdobył Mikołaj Gabor. W 31 minucie wynik podwyższył Radosław Dorawa wykazując się duzym  sprytem w polu karnym. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak dopiero pod koniec meczu żółto-niebiescy zdobyli kolejne gole. W ostatniej minucie Lechia zdobyła bramkę honorową.

Tabela i wyniki juniorów młodszych.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 5. kolejka:

Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia 1:2 (0:2)

Bramki: ??? 73' - Majewski 8', Hebel 26'

Arka: Moczadło, Izdebski, Obarzanek, Lisowski, Nowakowski, Majewski (69' Malanowski) Eggert, Białek, Pobłocki (83' Wańczuk), Hebel (63' Kreft), Węsierski (87' Kucharski).

Pierwsza połowa zdecydowanie dla gdynian. Nasi zawodnicy lepiej oferowali piłką, gospodarze ograniczali się tylko do dłuższych podań próbując zaskoczyć obronę Arki. Pierwsza bramka padła po ładnej akcji prawą stroną. Dawid Pobłocki ruszył skrzydłem, dograł do wbiegającego Macieja Majewskiego, który nie dał szans bramkarzowi Bałtyku. Drugi gol dla żółto-niebieskich  to efekt dobrze wykonanego przez Maksymiliana Hebla rzutu wolnego z około 20 metrów. Do przerwy 2:0 dla Arki i bylo pewne, że gospodarze nie mając już nic do stracenia ruszą do ataków. Arkowcy po wznowieniu gry  uważnie bronili się wyprowadzając groźne kontrataki. Po jednym z nich ponownie Majewski mógł podwyższyć rezultata,  lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Ta sytuacja zemściła się w 73 minucie, kiedy uderzeniem głową gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.