29.08.2014

Nasi rywale w liczbach: Miedź Legnica.

Rozgrywki I ligi są jeszcze na wczesnym etapie stąd nawet jeden mecz decydował do tej pory czy zespół jest w czubie tabeli czy w dole. Przed spotkaniem ze Stomilem Arka zajmowała 3 miejsce w tabeli, dziś zajmuje 4 miejsce od końca. Aby poprawić ten bilans żółto- niebiescy wyjadą do Legnicy na mecz z Miedzią. Podopieczni Wojciecha Stawowego po 5 kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów.

W przerwie letniej w Legnicy doszło do zmiany trenera, znanego z Gdyni Dariusza Żurawia zastąpił... znany równie dobrze  w Gdyni Wojciech Stawowy.

Zmiany nastąpiły także w kadrze z drużyny odeszli: Grzegorz Bartczak, Marcin Burkhardt, Jakub Chrzanowski, Piotr Kasperkiewicz, Patryk Kiełpiński, Paweł Kulikowski, Piotr Madejski, Patryk Murawski, Marcin Nowacki, Krzysztof Wołczek i Zbigniew Zakrzewski.

W ich miejsce przyszli Keon Daniel, Daniel Feruga, Igor Jovanović, Yannick Kakoko, Kevin Lafrance, Damian Lenkiewicz, Beniamin Małecki oraz Szymon Zgarda.

Bilans spotkań Miedzi Legnica sezonie 2014/2015: 1 zwycięstwo – 1  remis – 3 porażki

U siebie: 1 zwycięstwo – 1 remis – 0 porażek

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 0 remisów – 0 porażek

Drużyna Miedzi w tym sezonie punktuje tylko na własnym stadionie, w trzech meczach wyjazdowych legniczanie trzykrotnie przegrywali. Sezon dla podopiecznych Wojciecha Stawowego rozpoczął się od porażki na wyjeździe w Grudziądzu 2:4, bramki dla Miedzi zdobyli Wojciech Łobodziński oraz Adrian Woźniczka. W kolejnym meczu padł taki sam wynik, tym razem dla legniczan którzy na własnym stadionie wygrali z GKS - em Katowice 4:2.

Po tym spotkaniu przyszła pora na przerywnik w postaci Pucharu Polski i wygranej na wyjeździe z Sokołem Kleczew  4:1.

Po tym spotkaniu Miedź wyjechała do Ząbek na mecz z Dolcanem który wygrała drużyna gospodarzy 2:0. W kolejnym meczu legniczanie podejmowali Sandecję na własnym stadionie, do przerwy Miedź prowadziła 1:0, w drugiej połowie jednak nowosądeczanie zdołali wyrównać mimo gry w dziesiątkę. W poprzedniej kolejce podopieczni Wojciecha Stawowego przegrali w Tychach z GKS - em 1:2.

Bilans bramek: 8 strzelonych – 11 straconych

U siebie: 5 strzelonych – 3 stracone

Na wyjeździe: 3 strzelone – 8 straconych

Miedź Legnica zdobyła w dotychczasowych spotkaniach 8 bramek, natomiast 11 bramek straciła. Tylko Chrobry Głogów w dotychczasowych spotkaniach stracił więcej bramek. Z 5 bramkami zdobytymi na własnym stadionie, legniczanie są wśród najskuteczniejszych drużyn. Podopieczni Wojciecha Stawowego mają natomiast najwięcej straconych bramek w meczach wyjazdowych.

Statystyki zawodników:

Marcin Garuch, Wojciech Łobodziński, Mateusz Szczepaniak, Adrian Woźniczka - 450 minut (5 spotkań),

Radosław Bartoszewicz - 446 minut (5 spotkań),

Tomasz Midzierski - 420 minut (5 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Marcin Garuch, Mateusz Szczepaniak - 2 bramki,

Daniel Feruga, Damian Lenkiewicz, Wojciech Łobodziński, Adrian Woźniczka - 1 bramka.

Tomasz Midzierski - 3 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch zółtych),

Radosław Bartoszewicz, Adrian Woźniczka - po 2 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych dotychczasowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrało 4 zawodników. Po dwa gole w dotychczasowych spotkaniach zdobyli Marcin Garuch oraz Mateusz Szczepaniak. Po 1 bramce zdobyło 4 zawodników.  Wśród najostrzej grających wyróżnia się Tomasz Midzierski który zdążył już uzbierać 3 żółte kartki. Po dwie żółte kartki mają na koncie Radosław Bartoszewicz oraz Adrian Woźniczka.

Bilans spotkań obu dużyn jest na remis: 4-2-4 br. 10-10.

Arkowcy po dwóch przegranych spotkaniach jadą do Legnicy gdzie tamtejsza Miedź jeszcze nie przegrała. Legniczanie dotychczas dużo gorzej radziła sobie na wyjazdach, gdzie przegrała wszystkie spotkania. Mamy jednak nadzieję, że żółto - niebiescy w Legnicy będą wstanie odwrócić złą passę.

opracował: Sebastian Jędrzejewski