25.08.2014

Nasi rywale w liczbach: Widzew Łódź.

Arka przegrała w Olsztynie ze Stomilem 0:1 i była to pierwsza porażka żółto - niebieskich w tym sezonie ligowym. Na rozpamiętywanie jednak czasu nie ma, ponieważ już jutro nadarzy się okazja do rehabilitacji. Do Gdyni przyjedzie spadkowicz z Ekstraklasy - Widzew Łódź. Łodzianie jeszcze w tym sezonie nie wygrali, mają na koncie dwa remisy oraz dwie porażki.

Po spadku z Ekstraklasy w drużynie Widzewa nastąpiły dosyć duże zmiany. Na stanowisku trenera Artura Skowronka zastąpił Włodzimierz Tylak. W kadrze nastąpiły także bardzo duże zmiany, zespół opuścili m.in. Alex Bruno, Mateusz Cetnarski, Marcin Kaczmarek, Kevin Lafrance, Povilas Leimonas, Marcin Kikut, Maciej Mielcarz, Pricewill Okachi, Michał Płotka, Marek Wasiluk oraz Aleksejs Visnakovs. Blisko odejścia jest także drugi z braci Visnakovs - Eduards.

Drużynę wzmocnili natomiast Mateusz Broź, Jakub Czapliński, Cristian del Toro, Adam Duda, Dono Hamzić, Maciej Krakowiak, David Kwiek, Mateusz Ławniczak, Michał Przybyła, Michał Sołtysik, Damian Warchoł oraz Konrad Wrzesiński. Ostatnio media informowały o testach doświadczonych zawodników takich jak Marcin Burkhardt, Dimitrije Injac, Piotr Kasperkiewicz czy Adrian Mrowiec. Dwóch ostatnich ma swojej karierze występy w Arce Gdynia.

Drużyna Widzew przygotowując się do sezonu rozegrała 7 spotkań sparingowych z czego wygrała trzy mecze. Zwycieżyć udało się z Dolcanem Ząbki 4:2, Avią Świdnik 3:0 oraz Stalą Kraśnik 2:1. Pozostałe spotkania przegrali z Pogonią Siedlce 0:1, Wisłą Płock 0:5, Jagiellonią Białystok 0:2 oraz rezerwami Rubina Kazań 1:2.

Pierwszy mecz nowego sezonu łodzianie zagrali w Katowicach z GKS - em. Spotkanie wygrali katowiczanie strzelając zwycięską bramkę na 2:1 w 90 minucie z rzutu karnego. Gola dla Widzewa strzałem z dystansu zdobył Rafał Augustyniak. W drugim spotkaniu "Widzewiacy" podejmowali Dolcan Ząbki na własnym stadionie, mecz zakończył się remisem 1:1, a obie bramki padły w pierwszej połowie. Dla Widzewa po raz drugi w tym sezonie trafił Rafał Augustyniak. Kolejne spotkanie odbyło się w Nowym Sączu, gdzie przeciwnikiem była tamtejsza Sandecja. Nowosądeczanie zdobyli bramkę już w 8 minucie spotkania za sprawą Łukasza Grzeszczyka, drugiego gola ten sam zawodnik dołożył w drugiej połowie i biało- czarni wygrali 2:0.

W ostatnim spotkaniu Widzew podejmował na własnym stadionie GKS Tychy. Tyszanie zdobyli bramkę w pierwszej połowie, gola strzelił niezawodny Maciej Kowalczyk i bardzo długo udawało się utrzymać ten wynik. Jednak w 90 minucie łodzianie zdołali wyrównać, a bramkę zdobył Marcin Kozłowski.

Jeżeli chodzi o postawę zawodników to na uwagę zasługuje fakt, że tylko 3 zawodników rozegrało pierwsze 4 mecze w pełnym wymiarze czasowym. Byli to Marcin Kozłowski, Piotr Mroziński oraz Krystian Nowak. Dwie bramki w pierwszych meczach zdobył Rafał Augustyniak, a żółtymi kartkami dwukrotnie ukarany był Bartłomiej Kasprzak.

Widzew do nowego sezonu przystąpił z zamiarem powrotu do Ekstraklasy. Wyniki pierwszych czterech spotkań są na pewno wielkim rozczarowaniem. Łodzianie będą próbowali poprawić swoje nastroje w Gdyni, mamy jednak nadzieję, że "Arkowcy" zagrają skuteczniej niż w Olsztynie i punkty zostaną przy Olimpijskiej.

Przypominamy , że trwa sprzedaż biletów na mecz!

PARTNER WYDARZENIA: ARKA -WIDZEW

opracowanie: Sebastian Jędrzejewki