29.03.2014

Arka - Sandecja 0:0. Pierwsze straty.

Arka straciła pierwsze punkty na wiosnę. Sandecja zagrała bezbłędnie w obronie i potwierdziła swoją dobrą dyspozycję w ostatnich meczach ligowych. Teraz trzeba szukać punktów w Brzesku.

22. kolejka I ligi

Arka Gdynia  - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Arka Gdynia: Miszczuk - Radzewicz, Sobieraj, Cichocki, Cienciała (81' Wojowski) - Tomasik, Rzuchowski (52' Pruchnik), Szwoch, Budka - Ślusarski, Aleksander.

Sandecja Nowy Sącz: Cabaj - Makuch, Cicman, Bartków, Mójta - Bębenek (82' Słaby), Grzeszczyk, Nather, Fałowski (90' Gomez), Frańczak - Margol (77' Górski)

Żółte kartki: Sobieraj - Grzeszczyk, Cabaj

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: 5407

Kulisy meczu w ARKA-TV

0 min - dzis idealna pogoda w Gdyni do grania w piłkę, ale też do kibicowania na stadionie. Nie przegapcie tego meczu!

0 min - dziś w wyjściowym składzie Arki pojawia się Mateusz Cichocki, który zastąpi pauzującego za kartki Kamila Juraszka. O formę byłego zawodnika Legii nie musimy się martwić, o czym przekonaliśmy się podczas spotkania w Legnicy.

0 min - na ławce rezerwowych Sandecji spotkanie rozpocznie Maciej Górski, zawodnik który ma za soba występy w Arce

1 min - pierwsza ładna akcja Szwocha, który przedarł się do linii końcowej boiska, lecz próba dogrania do jednego z kolegów została skutecznie powstrzymana przez obrońcę gości

3 min - rzut rożny dla Sandecji wykonał Mójta i niewiele zabrakło, a Bartków siegnąłby piłkę w naszym polu karnym!

4 min - kolejny stały fragment dla gości i kolejne dośrodkowanie. Tym razem Rzuchowski został sfaulowany i Arka rozpocznie od rzutu wolnego z własnego pola karnego

5 min - to juz trzeci stały fragment dla gości. To zdecydowanie za dużo jak na pięć minut meczu. Tym razem wszystko kończy się bardzo niecelnym uderzeniem Grzeszczyka z 20 metrów.

7 min - piękna i bardzo groźna akcja żółto-niebieskich! Aleksander zacentrował z lewej strony, a Szwoch uderzył od ziemi pod poprzeczkę, skąd piłkę wybił Cabaj!

10 min - bardzo groźnie pod naszą bramką! Centra wzdłuż linii końcowej dociera do Fałkowskiego, a jego uderzenie głową na szczęście mija nie tylko Miszczuka, ale też bramkę!

13 min - bez zastanowienia uderzył Piotr Tomasik z okolic narożnika pola karnego. Strzał niestety okazał się niecelny.

15 min - kolejna próba uderzenia z dystansu, tym razem Rzuchowskiego. Bardzo nieudana.

19 min - zabraklo odrobinę dokladności Szwochowi przy dograniu piłki Tomasikowi. Bohater z Legnicy nie miał prawa zdążyć przed Cabajem do futbolówki.

21 min - Cały stadion usłyszał krzyk Tomasika po wejściu w jego nogi Fałowskiego. Napastnik gości nie zobaczył nawet żółtej kartki, a my sie martwimy o zdrowie kolejnego arkowca!

23 min - Piotrek na szczęście wraca do gry!

24 min - Radzewicz uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Celnie, lecz zbyt lekko by zaskoczyć Cabaja.

25 min - po faulu Cienciały na Mójcie, stały fragment wykonał poszkodowany. W naszym polu karnym najlepiej zachował się Ślusarski, który pewnie wybił piłkę w kierunku środka boiska

27 min - Cicman dobrze przypilnował Aleksandra, gdy prostopadłą piłkę posłał w jego kierunku Tomasik.

29 min - Grzeszczyk spróbował szczęścia z 35 metrów. Bez powodzenia.

32 min - oklaski zebrał Szwoch! Najpierw ograł trzech rywali, a potem oddał strzał za kołnierz Cabaja, lecz zorientował się w tym bramkarz Sandecji i wybił piłkę nad poprzeczkę!

33 min - rzut rożny "Arkowcy" rozegrali oryginalnie, ale strzał Szwocha rywale zdołali zablokować

37 min - Rzuchowski z dystansu, znów niecelnie. A tymczasem Miedź prowadzi z GKS-em Katowice 2:0!

37 min - Tomasik wpadł w pole karne z piłką przy nodze, ale przy próbie zagrania nad Cabajem, górą okazał się bramkarz Sandecji!

41 min - podwójny błąd naszych zawodników w obronie na szczęście kończy się tylko rzutem rożnym dla gości. Dobrze zaasekurował sytuację Sobieraj. Brawo!

43 min - prostopadłą piłkę do Ślusarskiego zagrał Budka, ale nasz napastnik nie zdołał wygrać pojedynku z dwoma środkowymi obrońcami Sandecji!

45 min - wielkie brawa dla Sobieraja za akcję w ofensywie, w której minął w dryblingu czterech rywali!

45+2 min - indywidualnie Aleksander i strzał, który po rykoszecie poszybował pół metra nad poprzeczką!

45+2 min - po rzucie rożnym strzał chciał oddać Rzuchowski, a piłka trafiła w rękę jednego z obrońców z Nowego Sącza. Arbiter nie zdecydował się jednak na przyznanie rzutu karnego!

PRZERWA - oba zespoły pokazały, że potrafią być groźne, ale też bardzo skoncentrowały się na grze w obronie. Pierwsza połowa kończy się sprawiedliwym remisem, ale mamy nadzieję, że po przerwie Arka dostarczy sobie argumentów do zdobycia bramek. Tym bardziej, że od siódmej minuty meczu w Łęcznej lider przegrywa z Okocimskim 0:1!

50 min - płaski strzał Aleksandra z 30 metrów skutecznie broni Cabaj.

51 min - bardzo dobra próba Budki zagrania do Aleksandra została jednak przecięta przez Cicmana! Aleksander byłby w sytuacji sam na sam z Cabajem!

52 min - blisko szczęścia Arka! Akcja skrzydłem Tomasika i Bartków w ostatniej chwili uprzedził Ślusarskiego!

53 min - strzał Budki mija bramkę Sandecji w niedużej odległości! Lot piłki próbował zmienić Aleksander.

59 min - fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mójty. A Górnik przegrywa z Okocimskim już 0:2!

60 min - Cabaj uprzedza Budkę, który próbował wedrzeć się w pole karne z prawego skrzydła

61 min - strzał po ziemi Tomasika pada łatwym łupem bramkarza z Nowego Sącza

63 min - bardzo dobra centra Tomasika w pole karne, ale piłka zostaje wybita przez Cicmana. Po chwili Szwoch wyłożył piłkę Budce na 18 metr, ale strzał naszego skrzydłowego bardzo niecelny!

66 min - bardzo niebezpieczna sytuacja pod naszą bramką! Na szczęście strzał Grzeszczyka z 16 metrów niecelny!!

67 min - najlepsza okazja dla Arki zmarnowana! Budka uderza zza pola karnego, a Cabaj odbija piłkę pod nogi Tomasika! Strzał Piotrka potężny, ale broni jeszcze jakimś cudem Cabaj! Jednak Tomasik był na spalonym...

69 min - Sobieraj najpierw popełnia błąd, ale potem naprawił całą sytaucję. Goście bądą jednak mieli rzut wolny, a "Sobi" żółtą kartkę.

70 min - Miszczuk świetnie broni groźny strzał Frańczaka!

72 min - centra Radzewicza wpada w rękawice Cabaja

74 min - kolejne dośrodkowanie w pole karne, tym razem Tomasika, ale strzał Cienciały niecelny

79 min - koronkowa akcja Arki kończy się strzałem Aleksandra w boczną siatkę

80 min - strzał z dużej odległości Grzeszczyka sprawił ogromne problemy Miszczukowi. Na szczęście była asekuracja naszych obrońców!

83 min - faulowany Wojowski, a piłkę w odległości 27 metrów od bramki ustawia Budka.

84 min - uderza jednak Tomasik... i tylko rzut rożny!

87 min - Cicman! Ależ interwencja w obronie tego zawodnika przy zagraniu w pole karne Tomasika!

88 min - sędzia się teraz nie popisał! Pokazał spalonego Ślusarskiego, a do piłki doszedł wychodzący zza obrońców Szwoch!

90+1 min - Ślusarski prostopadle Tomasika, ale znów minimalnie szybszy Cabaj!

KONIEC - tylko remis! Nie wszystko da się wygrać - o tym przekonaliśmy się dziś w Gdyni. Sandecja zagrała dziś bardzo dobrze w defensywie i nie pozwoliła Arce na zdobycie ani jednej bramki. Gołym okiem było widać, że pucharowe boje odbiły swoje piętno na postawie obu zespołów, ale gdy brakuje sił zawsze łatwiej jest się bronić...