27.03.2014

Nasi rywale w liczbach: Sandecja Nowy Sącz.

We wtorek świętowaliśmy awans do półfinału Pucharu Polski, a już w sobotę żółto - niebiescy zmierzą się w kolejnym pojedynku ligowym. Tym razem na Olimpijską do Gdyni przyjedzie Sandecja Nowy Sącz. Nowosądeczanie także rozgrywali w tygodniu mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski, jednak odpadli w dwumeczu z Zagłębiem Lubin, przegrywając dwukrotnie 0:2 oraz u siebie aż 0:5. W tabeli ligowej biało - czarni zajmują 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Zimą w kadrze zespołu doszło do kilku zmian, z drużyny odeszli: Geworg Badaljan, Jozef Certik, Arkadiusz Czarnecki, Piotr Giel, Piotr Kosiorowski, Jakub Nowak, Marek Nowak, Artur Świerad oraz Rafał Zawiślan. W ich miejsce przyszli: Mateusz Bartków, Robert Cicman, Adrian Danek, Adrian Frańczak, Pablo Gomez, Jan Imrich, Richard Kacala, Maciej Kononowicz, Szymon Kuźma, Filip Piszczek oraz Rudolf Urban. W tym tygodniu kontrakt z Sandecją podpisał Mouhamadou Traore, były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin z którym biało - czarni rozgrywali mecz pucharowy.

Bilans spotkań Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2013/2014: 7 zwycięstw – 7  remisów– 7 porażek

U siebie: 5 zwycięstw – 3 remisy – 3 porażki

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa  – 4 remisy – 4 porażki

Sandecja w tym sezonie po 21 spotkaniach ma na koncie po 7 zwycięstw, remisów i porażek. Więcej punktów nowosądeczanie zdobywają na własnym obiekcie - 18 punktów z 28 zdobytych. Na wyjeździe udało się do tej pory wygrać jedynie dwa spotkania.

Sezon biało - czarni rozpoczęli fatalnie w pierwszych pięciu meczach zdobyli zaledwie 1 punkt, remisując na własnym stadionie z Miedzią Legnica 0:0. Ostatnim spotkaniem w tej serii był pojedynek z Arką, także na własnym obiekcie, nowosądeczanie przegrali 0:3. Bramki dla gdynian zdobyli Arkadiusz Aleksander oraz dwa gole Marcus da Silva, który niestety we wtorkowym meczu doznał ciężkiej kontuzji. W kolejnych czterech meczach Sandecja poprawiła swój dorobek punktowy wygrywając z Energetykiem oraz Dolcanem i remisując z Kolejarzem oraz Puszczą. W następnym meczu musieli jednak uznać wyższość Chojniczanki.  Była to przedostatnia porażka w ubiegłym roku, później komplet punktów w meczu z Sandecją potrafił wywalczyć jedynie GKS Tychy.

Rok 2014 dla nowosądeczan rozpoczął się od zwycięstwa nad GKS -em Katowice 1:0. W drugim spotkaniu padł remis 2:2 z Miedzią Legnica, natomiast w poprzedniej kolejce Sandecja uległa Górnikowi Łęczna 1:2.

Bilans bramek: 21 strzelonych – 25 straconych

U siebie: 12 strzelonych – 11 straconych

Na wyjeździe: 9 strzelonych – 14 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 21                                Bramki stracone z akcji: 15

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 5                 Bramki stracone z rzutów karnych:3

Bramki zdobyte samobójcze: 2                         Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 7                       Bramki stracone w 1. połowie: 12

Bramki strzelone w 2. połowie: 14                     Bramki stracone w 2. połowie: 13

Bilans bramkowy biało - czarnych jest ujemny, głównie za sprawą spotkań wyjazdowych.  Na własnym stadionie jest on minimalnie dodatni. Aż pięć bramek zdobytych padło z rzutów karnych, natomiast trzy zostały w ten sposób straocne. Dwukrotnie nowosądeczanie zdobywali bramki samobójcze. Dwukrotnie więcej bramek zdobytych pada w drugich częściach spotkań.

7

Najwięcej bramek nowosądeczanie strzelają w końcówkach spotkań - 7 goli. Natomiast tylko 1 bramkę udało się zdobyć w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Podobnie sytuacja ma się w przypadku bramek traconych, najwięcej pada w końcówkach spotkań - 7 bramek. Natomiast najmniej w pierwszych minutach i drugim kwadransie drugich połów - po 1 bramce.

Statystyki zawodników:

Marcin Cabaj - 1890 minut (21 spotkań),

Marcin Makuch - 1705 minut (20 spotkań),

Łukasz Grzeszczyk - 1663 minut (20 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Adam Mójta - 5 bramek,

Fabian Fałowski - 3 bramki,

Maciej Bębenek, Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Grzeszczyk, Tomasz Margol - po 2 bramki.

Adam Mójta - 8 żółtych kartek,

Maciej Bębenek - 6 żółtych kartek i 1 czerwona kartka,

Peter Petran - 6 żółtych kartek.

Pod względem statystyk indywidualnych najwięcej minut na boisku spędził bramkarz - Marcin Cabaj, który rozegrał wszystkie dotychczasowe spotkania ligowe w pełnym wymiarze czasowym. Drugi w tej statystyce jest Marcin Makuch, natomiast trzeci Łukasz Grzeszczyk. Najlepszym strzelcem jest Adam Mójta, obrońca Sandecji zdobył 5 bramek - wszystkie z rzutów karnych. Drugi w tej klasyfikacji jest Fabian Fałowski z 3 golami na koncie. Najostrzej grającym zawodnikiem jest także Adam Mójta który otrzymał już 8 żółtych kartek. Drugi w tej klasyfikacji jest Maciej Bębenek, a trzeci Peter Petran.

opracował: Sebastian Jędrzejewski