23.03.2014

Juniorzy z kompletem punktów

Podobnie jak zawodnicy pierwszej drużyny, tak i obie ekipy juniorskie fantastycznie rozpoczęły rundę wiosenną. Dla juniorów starszych niedzielne wyjazdowe zwycięstwo z Wartą było drugim w tym roku. Młodsi dopiero w sobotę powrócili na ligowe boiska ale za to  w jakim stylu.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 1. kolejka:

Arka Gdynia - AP Pogoń Szczecin 7:1 (2:0)

Bramki: Malanowski 23', Węsierski 35', Gabor 46', 80', Hebel 48', 72', Żelezik 78'  -  ??? 53' (k)

Arka: Moczadło, Izdebski (72' Obarzanek), Niciński, Skrzypczak, Wańczuk (78' Antończak), Gałecki, Eggert (62' Żelezik), Majewski (20' Gabor), Malanowski, Hebel, Węsierski.

Udanie rozpoczeli wiosnę juniorzy młodsi wygrywając wysoko z AP Pogonią Szczecin. Początek meczu nie wskazywał na to, że mecz zakończy się tak imponującą wygraną gospodarzy. Arkowcy przez pierwsze minuty grali nerwowo i niedokładnie. Pierwszy kwadrans to przewaga drużyny przyjezdnej, która stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Dopiero w 23 minucie gdynianie, po przechwycie piłki szybko wyprowadzili kontrę i zdobyli bramkę za sprawą Rafała Malanowskiego. Dwanaście minut później na 2:0 podwyższył Węsierski, po bardzo ładnej i szybkiej akcji całego zespołu. Na samym początku drugiej odsłony Pogoń miała dobrą sytuację, której nie wykorzystała. Odpowiedź Arki była natychmiastowa i podwójna. Najpierw gola strzelił Mikołaj Gabor, a dwie minuty później Maksymilian Hebel. W 53 minucie szczecinianie zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego. Dwadzieścia minut później swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Hebel, który uderzył z 20 metrów w samo okienko bramki rywali. Arka do końca spotkania nie zwalniała tempa i zdobyła jeszcze dwie bramki.

Wysoka wygrana podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka zapewnila im pierwsze miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że młodzi arkowcy na dłużej zadomowią się na czele stawki.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Centralna Liga Juniorów - 13. kolejka:

Warta Poznań - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki:  Szur 66'

Arka: Kędra, Szur, Lisowski, Godula, Borski, Regulski, Bach (86' Kreft), Białek (66' Tobiaski), Pobłocki (46' Bartlewski), D.Tomczak, Fierka (77' Patok).

Żółte kartki:  23' Szur, 57' Bach, 90' Kreft

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo  odnieśli nasi juniorzy starsi. Po wyrównanym meczu minimalnie  pokonali poznańską Wartę. Początek meczu wyglądał bardzo chaotycznie, rywale stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był nasz bramkarz Dawid Kędra. W drugiej części arkowcy osiągnęli przewagę, a przeciwnik nastawił się na grę z kontry. W 66 minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył strzałem głową Przemysław Szur, idealnie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Ciężki mecz, boisko bardzo grząskie, a przeciwnik przewyższał drużynę Arki warunkami fizycznymi. Dlatego też cieszy wygrana na trudnym terenie. Pomimo zwycięstwa młodym arkowcom nie udało się jednak zdobyć pozycji lidera. Zajmująca pierwsze miejsce Pogoń Szczecin rozgromiła Lechię 8:0 i zasłużenie utrzymała swoją lokatę.