19.03.2014

Arka - Miedź 1:1. Awans rozstrzygnie się w Legnicy.

Czerwone kartki, dwa gole i sporą dawkę emocji znów doświadczyli kibice w Gdyni. Arka w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski zremisowała z Miedzią Legnica, choć przez ponad 70 minut musiała grać w dziesiątkę. Siły wyrównały się pół godziny przed końcem spotkania, bo czerwoną kartkę obejrzał takze zawodnik z Legnicy.

1/4 finału Pucharu Polski - mecz nr 1

Arka Gdynia - Miedż Legnica  1:1 (0:1)

Bramki: da Silva 83' - Zakrzewski 18'

Arka:  Miszczuk - Cienciała, Cichocki, Sobieraj,  Radzewicz - Kowalski (24' Budka),  Rzuchowski (43' Szwoch), Pruchnik,  Wojowski  - da Silva, Aleksander (46' Ślusarski)

Miedź: Bledzewski - Bartczak, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Kasperkiewicz (55' Burkhardt), Madejski (86' Szymański), Szczepaniak, Łobodziński, Zakrzewski (37' Chrzanowski).

Żółte kartki: Ślusarski, da Silva - Chrzanowski (2x), Kasperkiewicz, Szczepaniak, Woźniczka

Czerwone kartki: Cienciała (17' za faul)- Chrzanowski (61' za dwie żółte)

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Widzów: 4367

0 min - trybuny Stadionu Miejskiego powoli się zapełniają. W Gdyni przestał padać, więc liczymy, że kibice znów licznie stawią się na meczu Arki

0 min - trener Sikora przeprowadził kilka zmian w swoim zespole w porównaniu do tego, co obserwowaliśmy w meczu ligowym z Wisłą Płock. Od pierwszej  minuty zagrają m.in. da Silva, Pruchnik, Cichocki, Kowalski i Wojowski. W bramce zobaczymy także Miszczuka, który zastąpi kontuzjowanego Michała Szromnika.

2 min - ładne rozegranie piłki da Silvy z Kowalskim, ale niestety ten drugi spóźnił się decyzją o dośrodkowaniu i Aleksander nie doczekał się piłki w polu karnym.

6 min - od kilku chwil Miedź utrzymuje się z piłką na połowie Arki. Nie udaje im się jednak nie tylko stworzyć sytuacji strzeleckiej, ale nawet okazji do zagrania w pole karne.

8 min - po ograniu rywala dynamicznie w pole karne gosci wbiegł z piłką Wojowski, chciał wyłozyć futbolówkę na strzał da Silvie, ale to zagranie przeciął obrońca!

9 min - Pruchnik oddał strzał z rzutu wolnego z 30 metrów. Bledzewski tak wypiąstkował piłkę, że ta trafiła w stojącego dwa metry dalej Cienciałę! Niestety piłka nie odbiła się w kierunku bramki!

11 min - da Silva trafia w słupek! Piłka wybita przez Miszczuka dociera do Aleksandra, który przedłużył ją do Brazylijczyka, a ten wychodził sam na sam z Bledzewskim i oddał strzał, który po interwencji bramkarza Miedzi trafia w słupek bramki!

15 min - Pruchnik dosrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Marcusa da Silvy, ale jego uderzenie odbija sie od rywala i wychodzi poza boisko.

17 min - czerwona kartka dla Cienciały! Nasz obrońca zaatakował Łobodzińskiego, a sędzia ocenił to na czerwień! Trudno pogodzić się z taka interpretacją wydarzeń!

18 min - gol dla Miedzi! Zaraz po rzucie wolnym w naszym polu karnym powstało zamieszanie, z którego skorzystał Zakrzewski i głowa posłał piłkę do siatki!

20 min - źle układa się ten mecz dla gdynian. Czerwona kartka, a po chwili gol dla rywali... W kontekście całego dwumeczu nie wygląda to na razie dobrze.

24 min - Paweł Sikora postanowił dokonać pierwszej korekty w skladzie i wprowadził Budkę za Kowalskiego.

26 min - groźny strzał Szczepaniaka z 20 metrów dobrze do boku odbija Miszczuk!

28 min - strzał Madejskiego z dystansu pewnie chwyta bramkarz Arki.

29 min - Miedź bliska podwyższenia! Zasada oddał strzał z ostrego kąta, ale piłka minęła nie tylko Miszczuka, ale też bramkę!

30 min - i kolejny strzał Miedzi! Jego autorem z 20 metrów Zakrzewski, ale znów Miszczuk dobrze interweniuje!

32 min - Michał Rzuchowski uderzył z rzutu wolnego z ok. 28 metrów i Bledzewski wybija to na rzut rożny!

35 min - Zasada przeskakuje nad nogami Pruchnika, ale sędzia przyznaje rzut wolny gościom... A tymczasem Kasperkiewicz fauluje chyba szósty raz tym meczu i nie ponosi żadnej konsekwencji!

37 min - boisko opuszcza kontuzjowany Zakrzewski, a w jego miejsce Chrzanowski

42 min - wygląda na to, że pech Arki w tym meczu nie opuszcza. Z kontuzją z boiska schodzi Rzuchowski, a do gry szykuje już się Szwoch.

44 min - Kasperkiewicz bez pardonu fauluje Szwocha i znów bez kartki!

45 min - Sobieraj wstrzeliwuje piłke w pole karne Miedzi, piłka odbija się od ręki zawodnika z Legnicy, ale gwizdek arbitra milczy! To chyba nie jest dzień sędziego Rynkiewicza...

45 min - Szczepaniak uderza groźnie z 16 metrów nad poprzeczką!

PRZERWA - fatalnie ułożył się ten mecz dla Arki. Czerwona kartka, stracony gol i kontuzja będącego w wysokiej dyspozycji Rzuchowskiego nie prognozują najlepiej na drugie 45 minut. Szkoda, bo oczekiwania w Gdyni przed tym meczem były spore.

46 min - i mamy trzecią, ostatnią zmianę Arki w tym meczu. Aleksandra zastąpił Ślusarski.

49 min - Zasada zszedł z piłką do linii końcowej i zagrał do wchodzącego w nasze pole karne Szczepaniaka, ale ten minął się piłką!

52 min - Łobodziński groxnie uderzył z 18 metrów, ale Miszczuk znów świetnie broni!

53 min - no i doczekał się Kasperkiewicz żółtej kartki...

55 min - a teraz Ślusarski ogląda żółtą kartkę

58 min - nieczyste uderzenie Burkhardta z 18 metrów spokojnie wyłapuje Miszczuk

61 min - Chrzanowski spóźnia wślizg do zagrania Szczepaniaka i trafia w Miszczuka! Dostaje drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Siły wyrównane!

64 min - ale blisko drugiego gola dla Miedzi! Tuż obok słupka Szczepaniak! Wspaniale zachował się Sobieraj, który trącił tą piłkę!

65 min - kontra Arki i Szwoch mógł wyrównać! Niestety jego strzał po ziemi obronił wychodzący z bramki Bledzewski!

66 min - Ślusarski wpada z piłką w pole karne, ale nie bardzo miał "z czego" uderzyć, dlatego bledzewski spokojnie chwycił piłkę

67 min - Łobodziński wysoko nad poprzeczką! Strzelał z ok. 18 metrów.

70 min - Pruchnik zacentrował w ple karne z rzutu wolnego, a Cichocki był bliski trącenia piłki, co musiałoby sie skonczyć golem!

75 min - błąd Radzewicza, który podaje na linię 16 metra do Madejskiego. Na szczęście uderzenie zawodnika Miedzi jest nieudane i Miszczuk mógł przejąć piłkę!

78 min - da Silva, niczym środkowy obrońca, oddala niebezpieczeństwo od naszego pola karnego. Chwilę później Brazylijczyk ogląda żółtą kartkę za faul na Bartoszewiczu.

82 min - Powinno być 1:1! Z błędu obrońcy skorzystał Wojowski, który idealnie podał do Ślusarskiego, a strzał naszego napastnika z kilku metrów obronił Bledzewski!

83 min - goooooollll dla Arki! Marcus da Silva korzysta z przedłużonego dośrodkowania Pruchnika i z bliska da Silva pakuje piłkę do siatki!

87 min - odważna decyzja Wojowskiego o strzale, ale piłka po rykoszecie mija bramkę. Rykoszetu jednak nie dostrzegł sędzia.

88 min - dobra centra Ślusarskiego w kierunku da Silvy, ale strzelca bramki dla Arki uprzedza jeden z obrońców!

KONIEC - to nie był najladniejszy mecz, ale znów nie zabraklo emocji przy Olimpijskiej. Przed meczem rewanżowym sprawa awansu jest otwarta, ale faworytem będzie Miedź Legnica.