14.03.2014

Arka - Wisła 2:1. Mecz pięknych goli!

Przepiękne bramki padały w Gdyni. Najważniejsze, że dwie z trzech zdobyli arkowcy i to my możemy się cieszyć z trzech punktów!

20. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1 (0:0)

Bramki: Ślusarski 50', Szwoch 81' - Wlazło 47'

Arka: Szromnik (60' Miszczuk) - Cienciała, Juraszek, Sobieraj,  Radzewicz - Rzuchowski, Szwoch -  Budka(80' da Silva), Ślusarski, Tomasik (73' Kowalski) - Aleksander

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Góralski, Burkhardt, Janus (69' Kasprzycki), Wlazło (86' Dziedzic), Kaczmarek, Krzywicki.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Żółte kartki: Dziedzic, Kaczmarek - Sobieraj

Widzów: 6634

Kulisy meczu w ARKA-TV

0 min - stadion w Gdyni wypełnia sie coraz szczelniej, ale nie ma się co dziwić - kibice Arki nie widzieli swojej drużyny w meczu o punkty ponad 100 dni!

1 min - pierwszy wypad Wisły na połowe Arki i rzut rożny wykonał Filip Burkhardt. Głową wybił piłke Sobieraj.

2 min - groźna odpowiedź Arki! Faulowny Ślusarski przy ostatnim obrońcy, ale sedzia puszcza grę. Piłka przenosi się w pole karne, a tam sędzia dopatrzył się faulu Tomasika

4 min - ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły, ale znów nie udało się oddać strzału. Jakimś cudem uratowali się goście przed strzałem z ok. 12-13 metrów

7 min - Rzuchowski wykonał rzut rozny dla Arki. Głową próbował uderzać Juraszek, ale piłka wędruje wysoko nad poprzeczką

11 min - Magdoń po raz drugi fauluje, wydawało się, na żółta kartkę, ale sędzia tylko grozi palcem obrońcy Wisly.

12 min - Radewicz stracił piłkę w srodkowej strefie boiska na rzecz Janusa, ten nieatakowany przebiegł blisko 30 metrów i oddał strzał, który o centymetry mija słupek bramki Szromnika!

14 min - na stadionie pojawia się dyrektor sportowy z klubu z Gdańska, Andrzej Juskowiak.

16 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał Kaczmarek, na szczęście piłka ląduje w rękach Szromnika

21 min - po pierwszych dobrych minutach w wykonaniu Arki, gra najczęściej koncentruje się w środkowej strefie boiska. Ciężko którejkolwiek z drużyn zorganizować składną akcję, czekamy też cierpliwie na akcje oskrzydlające żółto-niebieskich

23 min - Tomasik zdecydował się na strzał z 30 metrów. Kiełpin z kłopotami, ale obronił to uderzenie. Szkoda, że wcześniej Tomasik nie poszukał podaniem wychodzącego na niezłą pozycję Ślusarskiego.

26 min - bardzo groźnie w polu karnym Arki. Z jego lewej strony z piłką przy nodze znalazł się Krzywicki i na nasze szczęście fatalnie uderzył!

28 min - po faulu na Szwochu rzut wolny spod linii bocznej wykonał Tomasik. Do bardzo dobrej piłki doszedł Aleksander, ale nieczysto trafił w piłkę głową i futbolówka minimalnie mija bramkę!

29 min - zapowiadała się bardzo dobra kontra Arki, ale nie opanował najlepiej piłki Tomasik i wszystko skończyło się na Stefańczyku

32 min - kapitalna akcja Rzuchowskiego i Szwocha w polu karnym Wisły! Próa dogrania "Rzucha" wzdłuż bramki przecięta jednak przez obrońcę z Płocka!

35 min - strata Szwocha na srodku boiska owocuje rzutem wolnym z okolic narożnika pola karnego Arki! Strzał Burkhardta spokojnie chwyta Szromnik.

36 min - na trybunie gości pojawia się ok. stuosobowa grupa kibiców z Płocka.

39 min - chyba zbyt często arkowcy szukają rozwiazań w długich zagraniach, z pominięciem środkowej linii. Gdy tylko zespół Sikory próbuje zagrać odrobinę kombinacyjnie, od razu tworzyło się zagrożenie w polu karnym płocczan.

40 min - to musiała być bramka dla Arki! Fantastycznie zagrał wzdłuż bramki Szwoch, a Aleksander i Ślusarski o milimetry mijają się z piłką!

41 min - sposobem na grę w obronie Magdonia wydaje się trzymanie napastników Arki oburącz. Ale skoro pozwala na to arbiter, to trudno mu się dziwić...

45 min - i znów kilka dokładnych podań po ziemi i bylo groźnie pod bramką gości. Szkoda, że ostatnie zagranie do Aleksandra było odrobinę za mocne i Kiełpin mógł przejąć piłkę.

PRZERWA - wyrównany mecz w Gdyni. Groźniejsze sytuacje stworzyli podopieczni trenera Sikory, ale Wisła też pokazała, że może w kazdej chwili sprawić nam przykrą niespodziankę. Oby nasi zawodnicy w przerwie szybko wyciagnęli wnioski z pierwszych trzech kwadransów i wreszcie dopięli swego przełamując zasieki obronne zespołu Marcina Kaczmarka.

46 min - Arka zaczęła od świetnego zagrania Szwocha w kierunku Budki! Odrobinę za mocnego, bo Kiełpin wypiastkował piłkę poza szesnastkę.

47 min - gol dla Wisły! Najpierw Burkhardt długo z piłką biegł wzdłuż pola karnego, aż w końcu Sobieraj zablokował próbę jego strzału. Do odbitej piłki dobiegł Wlazło i uderzył nie do obrony z 25 metrów!

50 min - gol dla Arki!!! Ależ zagranie Budki na głowę Ślusarskiego, który nie daje szans Kiełpinowi!

53 min - na murawie leży Szromnik, który bez kontaktu z rywalem wzywa pomoc lekarską. Oby to nic poważnego! Póki co, bramkarz Arki będzie kontynuował grę.

58 min - chyba bez zmiany w bramce Arki się nie obędzie. Szromnik znów opatrywany...Miszczuk wchodzi na boisko!

62 min - Sobieraj popełnił spory błąd, nietrafając w piłkę! Na szczęście zaasekurował wszystko Radzewicz!

63 min - Kiełpin przy wybiciu piłki trafia w Ślusarskiego! Niestety ta wraca pod nogi bramkarza Wisły...

64 min - od dziesięciu minut więcej mamy przerw niż płynnej gry

67 min - dobra, szybka akcja Radzewicza lewą stroną, zagranie na szesnasty metr do Szwocha, ale ten nienajlepiej opanował piłkę i zamiast strzału, mielismy udane zagranie obrońców Wisły

67 min - Ślusarski spróbował uderzyć technicznie z boku pola karnego, ale trafił w obrońcę!

73 min - Kowalski zmienia Tomasika

77 min - coraz mniej czasu na decydujący cios, ale brak choćby zalążka groźnej akcji Arki

80 min - da Silva zmienia Adriana Budkę

81 min - nieprawdopodobny gol Szwocha!!!!!!  Przyjął piłkę na 20 metrze, obrócił się z obrońcą na plecach i posłał pocisk w samo okienko bramki Kiełpina!!!

87 min - sędzia nie po raz pierwszy zignorował faul na Ślusarskim, a po chwili mamy rzut rożny dla gości. Faulowany Cienciała i mamy rzut wolny dla Arki.

90 min - rzut wolny tuż przy narożniku pola karnego Arki. Sobieraj oddala niebezpieczeństwo!

92 min - najpierw Dziedzic, a po chwili magdoń marnują wymarzone sytuacje w naszym polu karnym!

94 min - zbyt lekkie podanie do Kiełpina przejął Ślusarski, ale wyrzucony zbyt do boku nie mógł celnie uderzyć!

98 min - mamy 98 minutę a sędzia doliczył chyba 8....

KONIEC - wielkie emocje w Gdyni i happy end dla Arki. Mecz mógł sie piłkarsko nie wszystkim podobać, ale oglądaliśmy za to bramki "stadiony świata", które na długo zapadną w pamięć kibicom!