TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.01.2014

Sławomir Cienciała: Zmotywowany i naładowany!

To drugie "podejście" Sławomira Cienciały do Arki. Jej zawodnikiem mógł zostać już w ub. roku, lecz wówczas wybrał ofertę klubu z Bułgarii. Tym razem dylematów nie miał, a w sparingach i podczas treningów potwierdził pozytywną ocenę jaką w Arce otrzymał już rok temu.

Przygoda w Bułgarii nie była zbyt udana…

 

No tak, nie da się tego wymazać z pamięci. Przy okazji pozdrawiam „złotoustych” menadżerów. Zostawiam jednak ten etap  za sobą. Kolejne wyzwanie przede mną i na tym trzeba się skupić. Czy będzie udane w stu procentach ocenimy na koniec  czerwca. Mam bardzo dużo pozytywnego nastawienia do gry w Arce. W zeszłym roku bardzo żałowałem, że jednak nie wybrałem Arki, dlatego jestem podwójnie zmotywowany i naładowany, aby tym razem wszystko przebiegło pozytywnie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_9231_77bb06e931ba22effdac3bafc578d031.jpg

 

Arka to wyzwanie. Oczekiwania są spore, a Ty masz być wzmocnieniem składu, który grał jesienią.

 

Przychodzę tu właśnie z takim nastawieniem, aby pomóc.  Zdecydowanie nie przychodzę, aby „przesiedzieć” sobie pół roku . Arka niezależnie od tego, że gra obecnie w 1 lidze , zawsze w Polsce jest postrzegana jako mocny Klub z aspiracjami . Cieszę się więc, że będę miał okazję grać tutaj i skupię się na tym, aby jak najlepiej się zaprezentować.

 

Jest tu wielu doświadczonych zawodników , ale i sporo młodzieży. Jak oceniasz taką mieszankę i potencjał zespołu do walki wiosną o czołowe lokaty?

 

Uważam, że jest to dobra ekipa . Jest szansa, aby awansować do Ekstraklasy i trzeba do tego dążyć. Wszyscy zawodnicy, którzy są w tej drużynie  powinni mieć jeden cel . Czy jesteś młody czy „stary”  większego znaczenia to nie ma.  Dajesz z siebie wszystko na maksa. Trener wie jak to poukładać i wierzę, że będzie dobrze. Ja jestem częścią tej układanki i  postaram się zespołowi dodać coś od siebie .

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_8502_kopia_0f8792243856e96592a8bfb454968dfd.jpg

 

Twoja "wzorcowa" pozycja to prawa obrona.

 

To zdecydowanie pozycja, na której mogę najwięcej dać, ale jeśli będzie taka potrzeba i trener tak zadecyduje opcjonalnie może to być także pozycja stopera.   Grając na boku lubię grać ofensywnie . W przeszłości ktoś mnie kiedyś postawił z tyłu i tak już zostało. Postaram się jednak także w tym elemencie gry „do przodu” pomóc drużynie .

 

Gry w Ekstraklasie już zasmakowałeś. Kto będzie najtrudniejszym rywalem, aby do niej wrócić z Arką?

 

Nie da się ukryć , że mocne będą Górnik Łęczna i Bełchatów. Na pewno nie odpuszczą walki o awans. W 1 lidze okazywało się jednak wielokrotnie, a w ostatnim sezonie pokazał to przypadek Floty, że dobra gra jesienią nie oznacza tego samego na wiosnę. Wszyscy teraz mają okres przygotowań i zobaczymy jak poszczególne zespoły „odpalą”. Druga runda jest zawsze o wiele trudniejsza. Wszystko jest przed nami.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3899_kopia_1dc218f692792d16f27eb7d9b4c7576d.jpg

 

Pierwszy obóz dochodzeniowy daje Wam w kość?

 

Jest  ciężko, ale teraz tak ma to wyglądać. Na pewno będziemy wybiegani, tego nie brakuje... Potem układać będziemy wszystkie piłkarskie elementy. Trener wie, co robi, a my mamy zasuwać.

 

A jak organizacja pobytu w Gdyni?

 

Znajdę docelowe mieszkanie, wkrótce dojedzie żona. Wszystko zostało pomyślnie dzisiaj zakończone więc będę mógł się skupić już tylko na treningu.

 

Życzę Ci więc w imieniu kibiców powodzenia!

 

 

rozmawiał: tryb
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|