TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.11.2013

Nasi rywale w liczbach: Stomil Olsztyn.

Dzięki bardzo dobrym wynikom w ostatnich spotkaniach, żółto - niebiescy znaleźli się w czołówce pierwszej ligi. W ubiegłym tygodniu Arka odpoczywała ze względu na udział dwóch zawodników w spotkaniu młodzieżowej reprezentacji.

 

"Arkowcy" zaległe spotkanie rozegrają w najbliższą środę, natomiast w sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie "rundy wiosennej". Przeciwnikiem będzie Stomil Olsztyn, który po 17 kolejkach zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

 

W trakcie rundy jesiennej doszło do zmiany na stanowisku trenera olsztynian, Zbigniewa Kaczmarka zastąpił Adam Łopatko. Od 2 grudnia 2010 roku pełnił on funkcję drugiego trenera drużyny Stomilu.

 

Bilans spotkań Stomilu Olsztyn w sezonie 2013/2014: 4 zwycięstwa –6 remisów – 7 porażek

U siebie: 3 zwycięstwa – 5 remisów – 3 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 1 remis – 5 porażki

 

Stomil to drużyna własnego boiska, na wyjeździe wygrali zaledwie raz i raz zremisowali. Podopieczni Adama Łopatko mają najgorszy wynik punktowy w meczach wyjazdowych. Na swoim terenie olsztynianie są jedną z najczęściej remisujących drużyn w lidze.

 

Sezon dla Stomilu rozpoczął się od spotkania z Arką na własnym terenie. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. Kolejne dwa spotkania także zostały zremisowane przez olsztynian.

 

Najpierw z Energetykiem, a następnie z Dolcanem - w obu przypadkach 1:1. W czwartej kolejce beniaminek przegrał swoje pierwsze spotkanie, z Kolejarzem 0:1 na wyjeździe. Następny mecz odbył się w Olsztynie, a przeciwnikiem była Puszcza Niepołomice, która wywiozła 1 punkt po remisie 1:1.

 

Pierwsze zwycięstwo w lidze, zarazem jedyne wyjazdowe zwycięstwo, miało miejsce w kolejnym spotkaniu. Stomil wygrał z Chojniczanką 1:0, a bramkę w 89 minucie z rzutu karnego na wagę zwycięstwa zdobyła Grzegorz Lech. Kolejne trzy spotkania to porażki, najpierw z Olimpią 0:1, następnie z Termalicą 1:3, a na zakończenie z GKS - em Bełchatów 2:3. W następnych dwóch spotkaniach padły remisy 1:1, przeciwnikami były GKS  Tychy oraz Wisła Płock. Pierwsze zwycięstwo na własnym terenie miało miejsce dopiero w 12 kolejce, Stomil wygrał 3:1 z Flotą. Od tego spotkania zespół grał w kratkę, wygrywając spotkania u siebie (Okocimski 2:0, Miedź 4:2), a przegrywając na wyjazdach (Sandecja 0:1, GKS Katowice1:2, Górnik Łeczna 0:3).

 

 

Bilans bramek: 19 strzelonych – 22 stracone

U siebie: 15 strzelonych – 11 straconych

Na wyjeździe: 4 strzelone – 11 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 17                                 Bramki stracone z akcji: 23

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                 Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 10                     Bramki stracone w 1. połowie: 6

Bramki strzelone w 2. połowie: 9                       Bramki stracone w 2. połowie: 16

 

Bilans bramkowy Stomilu jest ujemny, o ile 15 bramek zdobytych na własnym obiekcie to bardzo dobry wynik. O tyle tylko 4 bramki zdobyte na wyjazdach to jeden z dwóch najgorszych wyników w lidze. Po dwie bramki zarówno zdobyte i stracone padły z rzutów karnych. Więcej bramek olsztynianie zdobywają w drugich połowach. Natomiast ponad dwukrotnie więcej bramek tracą w drugich częściach spotkań.

 

Czasy strzelonych bramek:                

                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

4

30-45

4

45-60

4

60-75

2

75-90

3


Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

3

30-45

2

45-60

2

60-75

6

75-90

8

 

Najwięcej bramek zdobytych padło w trzech kwadransach spotkań - po 4 bramki. Najmniej bramek zdobytych padło w pierwszych minutach meczów - 1 gol. Najwięcej bramek Stomil stracił w końcówkach spotkań - 8 bramek. Olsztynianie najmniej bramek tracą w pierwszych minutach spotkań - 1 bramka.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Łukasz Jegliński - 1522 minuty (17 spotkań),

Janusz Bucholc - 1440 minut (16 spotkań),

Paweł Głowacki - 1425 minut (16 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

Dominik Kun  - 5 bramek,

Tomasz Bzdęga, Grzegorz Lech - po 4 bramki.

 

Najostrzej grający:

Kamil Hempel - 6 żółtych kartek (1x czerwona kartka po dwóch żółtych),

Paweł Głowacki - 6 żółtych kartek,

Dawid Kucharski - 5 żółtych kartek i 1 kartka czerwona.

 

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, wyróżnia się Łukasz Jegliński. Drugi w tej klasyfikacji jest Janusz Bucholc, a trzeci Paweł Głowacki.  Najlepszym strzelcem drużyny jest Dominik Kun - 5 bramek.

 

Po 4 bramki zdobyli - Tomasz Bzdęga oraz Grzegorz Lech. Najostrzej grającymi zawodnikami są: Kamil Hempel, Paweł Głowacki oraz Dawid Kucharski.

 

W ostatnich spotkaniach żółto - niebiescy zdobywali punkty i bramki seryjnie. Mamy nadzieję, że przerwa podziała dobrze na Arkę i po blisko dwóch tygodniach przerwy wygrają swoje kolejne spotkanie ligowe.

 

Sebastian Jędrzejewski

 








Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia