10.11.2013

Juniorzy: wysokie wygrane na pożegnanie jesieni (relacje)

Nie miały problemów z pokonaniem swoich rywali nasze juniorskie drużyny. Dużo ważniejszą wygraną odnieśli juniorzy starsi. Pokonanie Polonii w Lesznie dało podopiecznym Jacka Dziubińskiego i Arkadiusza Gaffki  drugie miejsce na zakończenie rundy jesiennej. Juniorzy młodsi już wcześniej zapewnili sobie grę na wiosnę w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych, niemniej poważnie potraktowali mecz ze Startem Miastko, o czym najlepiej świadczy końcowy wynik tego meczu.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 13. kolejka:

Arka Gdynia - Start Miastko 8:0 (5:0)

Bramki: ??? 3' (sam.), Hebel 13', 44' (k), Moczadło 23', Majewski 30', Skrzypczak 38', 51', Żelezik 45'

Arka:  Kucharski, Izdebski, Obarzanek, Skrzypczak, Gabor, Gałecki, Eggert, Hebel, Żelezik, Majewski, Moczadło.

W ostatniej kolejce ligowej tego roku juniorzy młodsi Arki wysoko wygrali ze Startem Miastko. Od początku arkowcy osiągnęli zdecydowaną przewagę i już w 3 minucie objęli prowadzenie po samobójczym golu jednego z zawodników gości. Dziesięć minut później Maksymilian Hebel podwyższył wynik przepięknym strzałem z 20 mtrów w samo okienko bramki. W 23 minucie bramkę głową po dośrodkowaniu Macieja Majewskiego, zdobył Arkadiusz Moczadło. Do przerwy padły jeszcze dwa gole, a zdobyli je Maciej Majewski i Mateusz Skrzypczak. W drugiej połowie żółto-niebiescy nadal tworzyli sobie sytuacje bramkowe, zdobywając kolejne trzy bramki. W 44 minucie spotkania Hebel wykorzystał rzut karny, kolejne trafienie minutę później zaliczył Filip Żelezik, a festiwal strzelecki zakończył  Skrzypczak.

Rundę jesienną w wykonaniu juniorów młodszych należy uznać za udaną. Początek sezonu nie był najlepszy (wyjazdowe przegrane z Orlętami Reda i Lechią Gdańsk), jednak z biegiem czasu arkowcy grali coraz lepiej, wygrywając ostatnie 8 spotkań. Cel jakim był awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych został osiągnięty i z tego należy się cieszyć. Na wiosnę rozgrywki ligowe zaczną się na nowo i każda drużyna przystapi do walki o mistrzostwo Polski z równymi szansami.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów - 11. kolejka:

Polonia 1912 Leszno - Arka Gdynia 0:5 (0:2)

Bramki:  Fierka 18', 48', Bach 26, Koziara 54', D.Tomczak 65'

Arka:  Piotrowski, Godula, Szur, Sztandar, Nowakowski (70' Lisowski), Bach (77' Kreft), Regulski, Pobłocki (60' Bartlewski), Koziara (60' Białek), D.Tomczak, Fierka.

Na zakończenie rundy jesiennej zespół juniorów starszych Arki udał się do Leszna na najdalszy wyjazdowy mecz. Spotkanie zaczęło się od kilku niewymuszonych strat piłki w środku pola przez naszych zawodników, co doprowadziło do groźnych sytuacji pod naszą bramką. Bardzo dobrze jednak zachował się w tych momentach Bartosz Piotrowski, który trzykrotnie ratował kolegów od utraty bramki. W miarę upływu czasu żółto-niebiescy poukładali sobie grę, zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce i na efekty nie trzeba było za długo czekać. W 18 minucie prowadzenie Arce dał niezawodny Michał  Fierka. Na 2:0 podwyższył Jakub Bach, który sfinalizował bardzo ładną akcję całej drużyny zakończoną dokładnym dośrodkowaniem Dawida Pobłockiego. Po uzyskaniu dwubramkowej przewagi gdynianie raz po raz stwarzali sobie kolejne dogone sytuacjie do podwyższenia rezultatu, jednak seryjnie marnowali stuprocentowe sytuacje.  Sam Dawid Tomczak, który rozegrał w sumie dobre spotanie trzy razy stawał oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ale za każdym razem przegrywał ten  pojedynek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, nasza drużyna bez większego problemu stwarzała dogodne sytuacje do strzelenia kolejnych bramek, z których trzy wykorzystała. W 48 minucie, po podaniu Przemysława  Szura, swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Fierka. Kolejny gol dla Arki to trafienie Macieja Koziary (asysta Fierki). Wynik meczu ustalił w 65 minucie Dawid Tomczak, który w końcu umieścił piłkę w siatce gospodarzy po podaniu Błażeja Białka. Do końca spotkania Polonia ambitnie walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu i kilka razy była bliska strzelenia honorowego gola.

Drugie miejsce podopiecznych Jacka Dziubińskiego i Arkadiusza Gaffki na zakończenie rundy jesiennej to naprawdę dobry wynik. Pozostaje jednak niedosyst, gdyż przy lepszej skuteczności w ostatnim meczu to arkowcy mogli przez całą zimę okupowac fotel lidera. Zabrakło dwóch strzelonych goli... Miejmy nadzieję, że wiosną żółto-niebiescy wskoczą na szczyt tabeli i zostaną na nim  już do końca rozgrywek.